Obsah fóra serm.sk serm.sk
Fórum pre a o šermiaroch
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
Banner MarkOffice Markepee Serm.sk

Propagacia sermu
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3 ... 17, 18, 19, 20  Ďalší
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Slamník
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
deCarabas
Tlčhuba


Založený: 05 Okt 2006
Príspevky: 466

PríspevokZaslal: Ut Sep 21, 2010 9:32 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Nice, skoda, ze som tam nebol Evil or Very Mad nic to, nabuduce Wink Takto si predstavujem jednotku, nie bandu mecikarov bez vystroje Smile
_________________
Peter - deCarabas - Madlenak
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Juraj Skúpy
Tlčhuba


Založený: 27 Máj 2008
Príspevky: 165
Bydlisko: Trenčianske luhy a háje

PríspevokZaslal: Ut Sep 21, 2010 9:43 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Vypada to naozaj skvelo a hodnoverne, skoda ze nezostalo na dve salvy. Je to sice daleko od mojho obdobia, ale patri Vam stejne velka poklona. Verim ze skor ci neskor uvidim par takychto formacii pochodovat a bojovat a dostaneme sa konecne k obrazu vierohodne vypadajuceho stretu z tohoto obdobia.
_________________
V minulosti mali k sebe ludia blizsie... stare zbrane mali totiz mensi dostrel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tomáš Mrázek
Tlčhuba


Založený: 01 Mar 2009
Príspevky: 197
Bydlisko: Žilina/Košice

PríspevokZaslal: Ut Sep 21, 2010 8:46 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

tak mi sa snažíme postaviť jednotku aj na 15tku (Uhorská zemská hotovosť) problém je ten že nemáme s kým bojovať Smile
_________________
Samo napísal:
...dobový život chod robiť do talianska alebo švajčiarska, sme na slovensku, tak sa prispôsob, alebo rob akcie sám a ľudom ukáž ako sa v stredoveku spalo a nie bojovalo...



"Never trust another reenactor."
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Martin Fabian
Tlčhuba


Založený: 14 Jún 2006
Príspevky: 242
Bydlisko: bratislava

PríspevokZaslal: Ne Okt 03, 2010 7:57 am    Predmet: Odpovedať s citátom

pozriet cele

http://www.youtube.com/watch?v=wCDw3FX8n_k&feature=player_embedded#!
_________________
http://sermiari.sk
Rozširujme šerm!
Nájdite nás na facebooku
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Ivan
Bežný tlachal


Založený: 31 Mar 2008
Príspevky: 15
Bydlisko: Dunajská Lužná

PríspevokZaslal: Ne Okt 03, 2010 5:36 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

s úžasom som do celé dopozeral.
Neskutočné kam to celé dospelo. Naozaj ukážkove video toho, ako by to s propagáciou nemalo vyzerať...
Neskutočné čo sa deje v tomto svete
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Marián Kostolný
Tlčhuba


Založený: 21 Okt 2008
Príspevky: 611
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Ne Okt 03, 2010 6:13 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak to bolo "šermiarske" vystúpenie na verejnosti, tak po technickej a taktickej stránke - bieda, nasadenie - hrôza,
scenár, réžia, herecký výkon mimoriadne slabé, katastrofálne prevedenie, hodnotím to ako veľmi slabé vystúpenie a zlú propagáciu šermu, ale inak diváci sa bavili dobre. Wink

Ak to bola situácia ktoré "život donáša" tak, švejkovina, so všetkým, čo k tomu patrí, Laughing Laughing Laughing

Ale inak sila, nosiť v aute pre každý prípad meč Rolling Eyes že by Highlander? alebo nejaká nadprirodzená bytosť /upír, vlkodlak,elf... a iná háveď/
_________________
Pozorovateľ
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pavol Uličný
Tlčhuba


Založený: 13 Sep 2006
Príspevky: 808
Bydlisko: Dargov <-> Bratislava

PríspevokZaslal: Ne Okt 03, 2010 7:01 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

myslim ze ako propagácia šermu by to asi neobstalo ani pred deťmi

ale z ľudského hľadiska držim "Aragornovi" (ako ho ludia už verejne pomenovali) palce a fandim mu ...za odvahu že s tým "čo o šerme vie" bol ochotný sa postavit "Karkulke" (tak fanúškkovia nazvali toho druhého borca Smile )

myslim ze v nadnesenj podobe starý majsri píšu o tom že šerm sluzi ako sebaobrana aby aj tí čo čo sú malý a slabý si mohli pomôcť proti tým veľkym a silným (parafrázovane)

cize určite je toto prevedenie na smiech ale myslim ze bez toho meča by tam asi ten neštatný ujo ostal ležat v krvy na zemi .... kto si mysli ze nie je pokrytec...snad len mohol použit čokolvek ine (ako meč), aby to nevrhalo zle svetlo na úroveň (technicku) šermu ... Smile

cize ani mi tak nevadi, ze vlastne použil meč (ved kto sa s tým v živote nestretol, nech hodí kameňom ) ako skôr to, že ho použil tak zle Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Marián Kostolný
Tlčhuba


Založený: 21 Okt 2008
Príspevky: 611
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Ne Okt 03, 2010 8:11 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Tiež som na Aragornovej strane,
je evidentné, že ten karkulka steroidný mal v ruke boxer, alebo niečo také... holou rukou sklo na meďáku len tak nerozbiješ hlavne keď sa auto hýbe smerom preč od úderu.. a Aragorn mal problém rozbiť sklo s mečom a to auto stálo, ako vraveli moja stará mať , tak na "hrubé vrece hrubá záplata" ...a páčilo sa mi ako, karkulka po jednom nie moc silnom údere "zahájil taktický ústup" , ak sa pozriem na situáciu ako takú, tak ten ružový hrdina mal niekoľko dobrých príležitostí na to ako "riešiť situáciu", ale evidentne sa Aragorna bál, ale inak tá rúúúúžovočervená aj s tou šiltovkou mu neuveriteľne pristala...
a ráno ako povinnú výbavu beriem do auta tonfy, lebo bo je moc dlhá.. Twisted Evil
_________________
Pozorovateľ
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Martin Fabian
Tlčhuba


Založený: 14 Jún 2006
Príspevky: 242
Bydlisko: bratislava

PríspevokZaslal: Ne Okt 03, 2010 9:06 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

tam ide skor o to, ze je v mnohych CZ mediach, snad ludi s mecmi necakaju v CR krusne casy... je len otazkou casu, kedy sa zacnu mece aj u nas podrobovat drobnohladu statu, predsa je to zbran a na zapade je bezne, ze musite byt registrovany v nejakom zvaze/zdruzeni.
_________________
http://sermiari.sk
Rozširujme šerm!
Nájdite nás na facebooku
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Oldo Černý
Bežný tlachal


Založený: 06 Jún 2010
Príspevky: 17

PríspevokZaslal: Ne Okt 03, 2010 10:11 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Auta su nebezpecnejsie, zatial ich nezakazali.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Martin Fabian
Tlčhuba


Založený: 14 Jún 2006
Príspevky: 242
Bydlisko: bratislava

PríspevokZaslal: Ne Okt 03, 2010 10:15 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

brilantny postreh, K+
_________________
http://sermiari.sk
Rozširujme šerm!
Nájdite nás na facebooku
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Oldo Černý
Bežný tlachal


Založený: 06 Jún 2010
Príspevky: 17

PríspevokZaslal: Ne Okt 03, 2010 10:35 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Statny drobnohlad nevylucuje take excesy ako bolo mozne vidiet na videu. Ak sa bude na mece robit zbrojak, pan v mercedese s nim nebude mat problem.
Btw, mece niesu v zakone o zbraniach a strelive, ale v priestupkovom zakone. (Triarius bude asi najlepsie vediet kde su) /rovnako ako ostatne "chladne" "zbrane"/
Je tam v podstate napisane to, ze so sebou nemozes nosit v podstate nic.

Osobne si myslim, ze AK by bolo potrebne niekde sa registrovat, nikto s tym nebude mat problem, (rovnako ako so soferakmi, ZP na sportove ucely, rybarske povolenie etc... Smile ).
Nic to neriesi, zbytocna buzeracia.
AK by to mali este k tomu robit ludia, ktori novelizuju sucasny zakon o zbraniach a strelive, ochranuj nas Pan Boh...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Martin Fabian
Tlčhuba


Založený: 14 Jún 2006
Príspevky: 242
Bydlisko: bratislava

PríspevokZaslal: Ne Okt 03, 2010 10:55 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

jasne ze je to buzeracia. nas kolega, ktory posobil v skotsku par rokov a chodil s mecom, musel mat preukaz o sposobilosti a clenstve v specializovanej organizacii, inak by ho na mieste zbalili policajti.

v nemecku sme si museli narychlo otupovat spicky, aj ked boli na nase pomery standartne. atd atd.

S registraciou nemat problem (zrejme sme v rovine nie je zlozite ziskat osvedcenie) je samo o sebe diskutabilne (off topic).

Niezeby bol v mec v niekoho rukach nebezpecnejsou zbranou ako hocaka palica, ale stale vzbudzuje isty respekt (vid taxikar vs. aragorn), ktory moze mat nadych kontroverznosti. to, ze sa videu dostal relativne silny medialny rozruch to len potvrdzuje, a to moze nejakym demagogom prihrat karty do ruk.
_________________
http://sermiari.sk
Rozširujme šerm!
Nájdite nás na facebooku
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Daniel Holeček - Triarius
Tlčhuba


Založený: 04 Aug 2006
Príspevky: 1013
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po Okt 04, 2010 2:38 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

tak čo sa týka toho priestupkového zákona, tak podľa par 47 ods.1 písm. h) sa priestupku proti verejnému poriadku dopustí ten, čo nosí na miestach prístupných verejnosti chladné zbrane, najmä dýky, bodáky a šable, okrem prípadov, keď sú súčasťou rovnošaty, historického alebo národného kroja, výstroja a výzbroje ozbrojených síl, ozbrojených zborov a ozbrojených bezpečnostných zborov, alebo na športovú činnosť, výkon práva poľovníctva, rybárskeho práva, povolania alebo zamestnania, ako aj iné predmety, ktorými možno ublížiť na zdraví, ak možno z okolností prípadu alebo správania sa osoby usudzovať, že sa majú použiť na násilie alebo hrozbu násilím...takže v súvislosti so šermom by problém byť nemal, ale doporučujem ich vždy nosiť v púzdre...ale pozor, ak by ste ho na niekoho vytiahli, stačí ním hroziť, potom sa podľa Trestneho zákona aj Zákona o PZ stáva zbraňou a to už môže byť malér...nedá mi len naokraj nespomenúť možnosť použiť meč v prípade nutnej obrany a krajnej núdze, ale tam už sa bude posudzovať oprávnenosť a primeranosť (v prípade toho dotyčného warriora to ale žial pre neho ani jeden z prípadov nebude, hlavne čo sa toho konca týka)
_________________
Nón est victória sine évocátióne

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Kamil
Regrút


Založený: 04 Okt 2010
Príspevky: 2

PríspevokZaslal: Po Okt 04, 2010 5:29 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

čiže ak sa to dá chápať, môžem použiť meč ako sebaobranu ??

lebo zatial u nás máme od mestkej polície na to povolenie,ale len ústne, lebo raz sme mali len také menšie stretko mimo miesta kde mávame tréningy a prechádzali sme si nejaké duely a pustili sa do nás nejaký ožrani...jednemu z našich rozbili nos a ja som skončil s monoklom ale samozrejme sme im niečo opetovali...keď prišla štátna aj mestká polícia, niektorých pobrala a v kľude nám povedali, že meče nabudúce môžme použiť...ale to je len unás...

@ to Daniel---> je to aj nejako rozdelené ? kedy ma (ne)budú stíhať za sebaobranu mečom, poprípade inou zbraňou ???
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Marián Kostolný
Tlčhuba


Založený: 21 Okt 2008
Príspevky: 611
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Po Okt 04, 2010 5:48 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

vedel by som postaviť obranu pre Aragorna, /ak si vezme dobrého advokáta, tak max. poriadková pokuta/

napr. taký afekt, alebo nepríčetnosť v čase spáchania skutku, /ak by ma niekto ohrozil, tak že ma zablokuje autom na rušnej križovatke, potom mi poškodí auto, tak..... Twisted Evil

a samotný skutok, by som skutok rozdelil na viacer častí :

prvá časť skutku, keď taxikár ohrozil a obmedzil Aragorna autom a kopol mu do dverí, jeho auta /Taxikár napr. všeobecné ohrozenie, poškodzovanie cudzej veci /prevalané dvere/, výtržníctvo/
druhá časť skutku, keď taxikár vytiahol boxer s úmyslom fyzicky napadnúť Aragorna /Taxikár pokus ublíženia na zdravía + výtržníctvo TZ nevylučuje súbeh oboch tr. činov, resp. nebezpečné vyhrážanie/
Aragorn v rámci svojej nutnej obrany a krajnej núdze vytiahol meč, ktorým zamedzil útoku, nijako nezranil taxikára, ani mu nespôsobil žiadnu újmu a ani škodu na majetku,
tretia časť skutku, Aragorn odvrátil hroziace nebezpečenstvo, sadol do auta a odchadza preč, vtedy mu taxikár úmyselne rozbil okno na aute /Taxikár pokračujúci tr. čin poškodzovanie cudzej veci/
štvrtá časť skutku, Aragorn v afekte, nepríčetný vybieha von z auta, berie meč udrie taxikára a rozbíja zadné sklo / Aragorn priestupok proti občianskemu spolunažívaniu, resp. výtržníctvo Wink /záleží od zistených okolností/ ale skôr nie, tiež priestupok proti majetku, alebo poškodzovanie cudzej veci /záleží od výšky škody/
piata časť skutku, ak je pravda, že taxikár, zavolal kamarátov, ktorí ubili Aragorna tak min. návod na tr. čin vytržníctvo spolupáchateľstvom, príp. podľa druhu zranení návod na tr. čin ublíženie na zdraví a priatelia taxikára, výtržníctvo spolupáchateľstvom, obmedzovanie osobnej slobody spolupáchateľstvom, ale to už podľa zistených skutočností/

a chalan je z toho vonku Laughing

To Kamil, pozri si Trestný zákon, kde je Nutná obrana a Krajná núdza, inak do niektorej témy, som dal paragrafové znenie /just for fun ako v CR?/
_________________
Pozorovateľ
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Daniel Holeček - Triarius
Tlčhuba


Založený: 04 Aug 2006
Príspevky: 1013
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po Okt 04, 2010 6:04 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

no takto, v prvom rade mestska ani statna policia ziadne povolenia na pouzitie meca na obranu nevydava, pretoze nic take neexistuje, maximalne ti mozu len poradit co a ako, takze si si to zle vysvetlil...co sa tyka pouzitia meca na sebaobranu, tak vo vseobecnosti ho pouzit mozes, takisto ako noz, pistol, stolicku, nasadu od krompaca atd. ...najlepsie je sa akemukolvek stretu vyhnut a zabudnut na to, ze nejaky mec mas, to plati o akejkolvek zbrani, najlepsie je zdrhnut a zavolat policiu...ak vsak uz mec (alebo inu zbran pouzijes), bude sa posudzovat, ci bola pouzita opravnene a primerane - to znamena, ci ti skutocne hrozilo take nebezpecenstvo, aby si pouzil zbran - teda nejde len o to, ze na teba niekto zautocil, ale aj kto to bol a cim na teba zautocil - ci mal zbran aj on a aku, ci to bola 30 kilova baba alebo 120 kilovy bulo, ci bol triezvy alebo sfetovany, ci bolo zjavne, ze ovlada nejake BU alebo nie atd ...proste je to vzdy na konkretnej situacii..teda ak napr. vytiahnes mec na spiteho sopliaka, tak mozes mat problem a velky, hlavne, ak mu ublizis..ale najistejsie je to neskusat, nikdy nevies, kto proti tebe stoji, lahko sa ti moze stat, ze to schytas vlastnym mecom alebo budes zrazu pozerat do hlavne pistole...ono toto je na dlhsiu debatu, najlepsie by bolo si o tom s niekym pokecat, kto sa v tom vyzna a vysvetli ti to, lebo je tam viacero moznosti, my sme to tiez v skole rozoberali dlhsie..vysvetluju to napr. aj tu http://michalzeman.blogspot.com/2007/04/nutn-obrana.html ...no a samotnu definiciu najdes v trestnom zakone, znie takto:

§ 24
Krajná núdza

(1) Čin inak trestný, ktorým niekto odvracia nebezpečenstvo priamo hroziace záujmu chránenému týmto zákonom, nie je trestným činom.

(2) Nejde o krajnú núdzu, ak bolo možné nebezpečenstvo priamo hroziace záujmu chránenému týmto zákonom za daných okolností odvrátiť inak alebo ak spôsobený následok je zjavne závažnejší ako ten, ktorý hrozil. Rovnako nejde o krajnú núdzu, ak ten, komu nebezpečenstvo priamo hrozilo, bol podľa všeobecne záväzného právneho predpisu povinný ho znášať.

§ 25
Nutná obrana

(1) Čin inak trestný, ktorým niekto odvracia priamo hroziaci alebo trvajúci útok na záujem chránený týmto zákonom, nie je trestným činom.

(2) Nejde o nutnú obranu, ak obrana bola celkom zjavne neprimeraná útoku, najmä k jeho spôsobu, miestu a času, okolnostiam vzťahujúcim sa k osobe útočníka alebo k osobe obrancu.

(3) Ten, kto odvracia útok spôsobom uvedeným v odseku 2, nebude trestne zodpovedný, ak konal v silnom rozrušení spôsobenom útokom, najmä v dôsledku zmätku, strachu alebo zľaknutia.

(4) Ak sa niekto vzhľadom na okolnosti prípadu mylne domnieva, že útok hrozí, nevylučuje to trestnú zodpovednosť za čin spáchaný z nedbanlivosti, ak omyl spočíva v nedbanlivosti.

§ 26
Oprávnené použitie zbrane

(1) Použitie zbrane v súlade so zákonom nie je trestným činom.

(2) Za použitie zbrane v súlade so zákonom sa považuje aj jej použitie proti inému vo svojom obydlí na ochranu života, zdravia alebo majetku, ak osoba do obydlia neoprávnene vnikne alebo v ňom neoprávnene zotrvá a nejde o nutnú obranu. To neplatí, ak bola pritom inému úmyselne spôsobená smrť.
_________________
Nón est victória sine évocátióne

www.kompania.sk


Naposledy upravil Daniel Holeček - Triarius dňa Po Okt 04, 2010 6:10 pm, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Daniel Holeček - Triarius
Tlčhuba


Založený: 04 Aug 2006
Príspevky: 1013
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po Okt 04, 2010 6:05 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

no vidim, ze sme s marianom pisali naraz, tak to mas z dvoch hlav
_________________
Nón est victória sine évocátióne

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Marián Kostolný
Tlčhuba


Založený: 21 Okt 2008
Príspevky: 611
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Po Okt 04, 2010 8:19 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Keď už sa bavíme v právnej rovine, tak "náš" súčasný Trestný zákon, Zák. 300/2005 Z.z. je na rozdiel od českého Tr. zákona Zák. 140/1961 Z.z. /inak u nás v SR bol účinný do 31.12. 2005/ oveľa "modernejší" najmä čo sa týka § 25 ods.3 TZ.
Pokiaľ si spomínam, tak v "starom" TZ takto vymedzená nutná obhajoba nebola, čo je v súčasnosti pre "nášho" poškodeného veľké plus..... čiže, obrazne povedané, vyskočí na mňa hrubokrkáň s boxerom na jednej ruke, s reťazou v druhej ruke, s penou na hube a vykrikuje, že ma zabije, tak ja, /ak mám pri sebe/ vytiahnem pištoľ , meč, alebo hocičo iné/ a hrubokrkáňa v silnom rozrušení, v strese, v strachu nedajbože zabijem, tak mám niekoľkokrát, oveľa väčšiu šancu, že sa z "toho" dostanem, bez újmy ako má chudák Aragorn v ČR / tiež potom veľa záleží na tom, akého mám advokáta a čo, resp. aké dôkazy v rámci prípravného konania zadovážia OČTK/

Inak ešte k zbraniam, /nielen strelné/, mám za to, že u nás v SR je jeden z "najbenevolentnejších zákonov" o zbraniach v rámci celej EU a je ešte benevolentnejší ako v ČR.

Tak ma napadlo, na poslednom semináry v ČR, nemci, rakúšania a iní, nabehli do Army shopu a tam vykúpili všetky boxery, teleskopické obušky a iné "dobroty", s tým, že na svoju "obranu" uviedli, že u nich sa tieto veci "nepredávajú" voľne v obchode a ťažko ich zohnať.
Nemci sa tešili len po hranice, lebo v Nemecku ich sensei urobil colnú kontrolu, všetko im zabavil a potom nahádzal do nejakej prvej väčšej rieky hne´d za hranicami
_________________
Pozorovateľ
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Raymond z Normanov
Bežný tlachal


Založený: 02 Mar 2010
Príspevky: 25

PríspevokZaslal: Po Okt 04, 2010 10:25 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

poznám Aragorna a fandím mu. Troška srandovné mi pripadá rozoberať jeho techniku alebo menzúru, myslím že je rozdiel použiť meč na tréningu proti niekomu o kom viem, že mu nechcem ublížiť a rozhodnúť sa niekomu ublížiť. Myslím že tá rozhodnosť a jednoznačnosť nie je taká stopercentná. Inak je to zvláštne, ale všetci pozeráme filmy, kde hrdina berie spravodlivosť do vlastných rúk, mydlí smradov čo to dá, ale keď sa ocitneme v podobnej situácií, ledva dýchame a stuhnutí jak štolverky rozmýšľame aké číslo má polícia, nech to vyrieši za nás. Mne je sympatické, že sa k tomu odhodlal.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Slamník Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3 ... 17, 18, 19, 20  Ďalší
Strana 18 z 20

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk