Obsah fóra serm.sk serm.sk
Fórum pre a o šermiaroch
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
Banner MarkOffice Markepee Serm.sk

Kroky a základy štítovej školy

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Škola Šermu
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Scar
Tlčhuba


Založený: 12 Júl 2006
Príspevky: 144
Bydlisko: Nitrianske kniežatstvo

PríspevokZaslal: So Jan 27, 2007 2:30 pm    Predmet: Kroky a základy štítovej školy Odpovedať s citátom

Nevie mi niekto poradiť kde by som našiel kroky zo štítovej školy? Alebo môže niekto poslať obrázky či popis alebo rozdiel medzi nemeckou školou? Budem vďačný. Môžete aj na tarzanovbrat@gmail.com
_________________
Gvozd.........................................Aby sme sa rozumeli, nemám nič proti scénickému šermu.. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
jany -jan kober
Bežný tlachal


Založený: 16 Jún 2006
Príspevky: 81
Bydlisko: Stará Ľubovňa

PríspevokZaslal: So Jan 27, 2007 3:26 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

skus pohladat na webe magisterium.sk alebo cz. mal by tam byt odkaz na videokazetu co natocil peto koza o boji mecom a stitom. alebo sa zastav v lome na skole. urcite tam bude na predaj.a este http://myschwerk.webzdarma.cz/ tam si objednaj CD o serme mecom a stitkom. pekne spracovane.
_________________
risce mori
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Tulkas
Tlčhuba


Založený: 26 Aug 2006
Príspevky: 134
Bydlisko: Samonhakdžratktlaktlal

PríspevokZaslal: So Jan 27, 2007 3:41 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Jednoznacne zacni kodexom resp. fechtbuchom, ak sa to tak da nazvat: 1.33, je Muschwerku, ako pisal Jany. Velmi dobra vec! Ak to nastudujes, budes dobry.. Laughing
_________________
Res ad triarios venit!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Scar
Tlčhuba


Založený: 12 Júl 2006
Príspevky: 144
Bydlisko: Nitrianske kniežatstvo

PríspevokZaslal: So Jan 27, 2007 4:08 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Kazetu od Kozum mám, ale tam sa vôbec nepreberajú základy ako seky, teóriu krytu na štít, či kroky. Koza ide rovno na vec a preberá od prvej do poslednej minúty iba fintičky. Ale pravda je, že je to super vec tá jeho kazeta. Len tie základy neviem odkial mám zobrať.
_________________
Gvozd.........................................Aby sme sa rozumeli, nemám nič proti scénickému šermu.. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Daniel Holeček - Triarius
Tlčhuba


Založený: 04 Aug 2006
Príspevky: 1013
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: So Jan 27, 2007 8:10 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

my sa chceme do I:33ky pustit podrobne, ale to je ak sa nemylim pastny stit...nema niekto nieco o pouzivani klasickeho gotickeho stitu?...kazetu od majstra Kozu som videl, ale on tam predvadza kruhovy stit so stredovym drzadlom a co som pocul, tak taky prebera aj na skole sermu mecom a stitom, to moc nevyuzijem... Sad
_________________
Nón est victória sine évocátióne

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
jany -jan kober
Bežný tlachal


Založený: 16 Jún 2006
Príspevky: 81
Bydlisko: Stará Ľubovňa

PríspevokZaslal: Ne Jan 28, 2007 12:20 am    Predmet: Odpovedať s citátom

existuju este neake skripta o serme. napisal to neaky cech ( sa mi zda ze pecinovsky alebo tak neako ale ruku za to nedam) ale fakt uz neviem ako sa to presne vola. mam z toho len par stranok. ale ked som to pred rokmi videl tak tam bolo aj nieco o boji so stitom. aspon sa mi mari. mozno to niekto pozna a napise k tomu nieco blizsie. a k tomu ze kruhac nevyuzijes. plno technik je pouzitelnych aj na goticky stit. tak to vyskusaj a uvidis.
_________________
risce mori
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Anton Kohutovič
Tlčhuba


Založený: 18 Okt 2006
Príspevky: 375
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ne Jan 28, 2007 9:40 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Asi myslis skripta Pavla Plcha.
_________________
Stettner
Wer nach get hawen der darff ich kunst wenig fräwen.
Alle kunst haben leng und masse.
http://tsc.sk
http://forum.tsc.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
jany -jan kober
Bežný tlachal


Založený: 16 Jún 2006
Príspevky: 81
Bydlisko: Stará Ľubovňa

PríspevokZaslal: Ne Jan 28, 2007 10:48 am    Predmet: Odpovedať s citátom

asi. fakt si nepamätam Embarassed
_________________
risce mori
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Thailandyr
Tlčhuba


Založený: 18 Aug 2006
Príspevky: 165
Bydlisko: wild wild west

PríspevokZaslal: Po Jan 29, 2007 4:46 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

niekto tu pisal ze so stitovkou je to tazke pretoze ziadne originalne materialy z obdobia gotiky sa nezachovali...?
_________________
Ten co sermuje nieje vzdy sermiar, ale ten co zhadzuje cudzie usilie JE VZDY SVINA...

Najlepsi cas na trening je TERAZ!

A nakoniec moje oblubene: "I just keep getting better!" Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Anton Kohutovič
Tlčhuba


Založený: 18 Okt 2006
Príspevky: 375
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po Jan 29, 2007 6:12 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Nie nezachovali. Jedine, co je su pastne stity. Osobne si vsak myslim, ze nikdy ani neboli napisane. Asi ziadna ucelena a rozsiahla skola neexistovala. Nechcem tym priamo tvrdit, ze pri meci a stite ziadna technika nie je. Ale asi nie ziadna taka komplikovana aby ju zapisovali. A teraz ma tu asi ztlcu.
_________________
Stettner
Wer nach get hawen der darff ich kunst wenig fräwen.
Alle kunst haben leng und masse.
http://tsc.sk
http://forum.tsc.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
miso
Tlčhuba


Založený: 02 Nov 2006
Príspevky: 791

PríspevokZaslal: Po Jan 29, 2007 7:14 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

mozno nebol velky zaujem sa tuto techniku ucit, alebo sa ju naucili len popri inych technikach ( to su ale spekulacie,co? lol)
Very Happy
_________________
tuitio fidei et obsequium pauperum
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Tulkas
Tlčhuba


Založený: 26 Aug 2006
Príspevky: 134
Bydlisko: Samonhakdžratktlaktlal

PríspevokZaslal: Ut Jan 30, 2007 1:03 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

No, ten pestny stit sa vola Walpurgis. Podla Vaverku je z poslednej stvrtiny 14.c..(udajov ktore ponuka)
Stit tvaru sferickeho trojuholniku, bol zvacsa(od mandle az po koniec 14c) priputany k rytierovy aj remenom, okolo pleca(ergo bol cisto rytierskou zalezitostou-na vikingov nemyslite, kde vyuka prebiehala generacne-ucitel ziak=ucitel-ziak..atd). Nadruhu stranu, pripnutie zapastia k stitu, vytvaralo okolo rytiera pasmo defenzivy, ktoru ako taku bolo treba prekonat(cize odpada nejaka technika). To ale nadruhu stranu neumoznovalo tak velky pohyb(so stitovou rukou)..ergo pastny stit je flexibilnejsi(preto vzniokl), trojuholnikovy je viac pasivny a staticky..ale tiez ide o konkretny typ a storocie..takze vynimky su..

Este sa naskyta jedna odpoved, preco nieje ziadna "skola" sermu so stitom. A tou je storocie vzniku Walpurgisu. Vtedy sa uz objavovali jednak prve jedenapolky, jednak trojuholnikove stity sa po 100 rocnej vojne vytratili..prisli modernejsie kridla a tarce..ale to som niekde inde..

Ak teda ide o rekonstrukciu boja so stitom tvaru sferickeho trojuholniku, treba ho najprv vyrobit, jeho funkcnost sa potvrdi sama.. Very Happy
_________________
Res ad triarios venit!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Anton Kohutovič
Tlčhuba


Založený: 18 Okt 2006
Príspevky: 375
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut Jan 30, 2007 2:26 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Tulkas ma asi zabije. Ale opravim jednu nepresnost. I.33 je pravdepodobne zo zaciatku 14.storocia. Historik Alphonse Lhotsky toto dielo odhaduje uz an konciec 13. storocia.
_________________
Stettner
Wer nach get hawen der darff ich kunst wenig fräwen.
Alle kunst haben leng und masse.
http://tsc.sk
http://forum.tsc.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Tulkas
Tlčhuba


Založený: 26 Aug 2006
Príspevky: 134
Bydlisko: Samonhakdžratktlaktlal

PríspevokZaslal: St Jan 31, 2007 12:53 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Nezabijem... Laughing ..Vaverka udava na svojej stranke aj ine roky. A myslim, ze aj 13.storocie. Kazdopadne by som bol opatrny v tomto tvrdeni(akomkolvek), pri tak starom pisomnictve.
_________________
Res ad triarios venit!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Anton Kohutovič
Tlčhuba


Založený: 18 Okt 2006
Príspevky: 375
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St Jan 31, 2007 12:54 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som udal len datovania skolenych historikov:-). Sam by som si netrufol o dataciu.
_________________
Stettner
Wer nach get hawen der darff ich kunst wenig fräwen.
Alle kunst haben leng und masse.
http://tsc.sk
http://forum.tsc.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Tulkas
Tlčhuba


Založený: 26 Aug 2006
Príspevky: 134
Bydlisko: Samonhakdžratktlaktlal

PríspevokZaslal: St Jan 31, 2007 1:22 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Sak jasne..

Vaverka udava o.i. aj: podla "...Alfonse Lhotsky z Vídeňské univerzity jej datuje do roku 1295..."

Takze sa nic nedeje.
_________________
Res ad triarios venit!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tarkil
Tlčhuba


Založený: 27 Sep 2006
Príspevky: 236
Bydlisko: bratislava

PríspevokZaslal: Št Feb 01, 2007 8:04 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Triarius napísal:
my sa chceme do I:33ky pustit podrobne, ale to je ak sa nemylim pastny stit...nema niekto nieco o pouzivani klasickeho gotickeho stitu?...kazetu od majstra Kozu som videl, ale on tam predvadza kruhovy stit so stredovym drzadlom a co som pocul, tak taky prebera aj na skole sermu mecom a stitom, to moc nevyuzijem... Sad


vies co peto robi na skole stitovej, aj jeden stit aj druhy, teda s obydvoma drzaniami. je to zhruba tak pol na pol, ale kazda skola je vzdy individualna. a na stitovke sa zvyknu preberat este halapartne, alebo kopia. Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Škola Šermu Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk