Obsah fóra serm.sk serm.sk
Fórum pre a o šermiaroch
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
Banner MarkOffice Markepee Serm.sk

kupa meča cen net z USA

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Regrúti
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
andy
Regrút


Založený: 19 Jún 2013
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: St Jún 19, 2013 8:29 pm    Predmet: kupa meča cen net z USA Odpovedať s citátom

Zdravim vsetkych

Chcel by som sa opytat ci ma niekto skusenost s kupou meca cez internet z USA pripadne z inej krajiny mimo europy. (napr. kultofathena)

Zaujima ma nasa legislativa ci je tam nejake clo alebo nejake ine obmedzenie na dovoz takychto "predmetov"

Samozrejme som patral na stranke colnej spravy a googlil inde ale neziskal som nejaku uspokojivu informaciu a preto ak to uz niekto podstupil a bol by ochotny podelit sa o skusenost budem velmi rad.

Ja nie som aktivny sermiar ani clenom nejakeho spolku takze nemam velmi od koho ziskat nejaku informaciu z prvej ruky


Dakujem za odpovedi
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Daniel Holeček - Triarius
Tlčhuba


Založený: 04 Aug 2006
Príspevky: 1013
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št Jún 20, 2013 5:47 am    Predmet: Odpovedať s citátom

otazka je, preco to objednavat z usa, ked to iste,ak nie lepsie, mozes dostat aj tu? a to sa este mozes dohodnut priamo s vyrobcom...co sa tyka nakladov, tak si k cene pripocitaj dopravu (ceny byvaju dost rozdielne) a k tomu ti colnici prirataju DPH a ak je cena nad nejaku sumu (tusim to je okolo 120€), tak este aj clo
_________________
Nón est victória sine évocátióne

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
andy
Regrút


Založený: 19 Jún 2013
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: Št Jún 20, 2013 4:03 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ako som prave spominal nepohybujem sa v zainteresovanej komunite takze vobec nemam prehlad o kovacoch a ich ponuke pretoze to co je na internete dostupne - najditelne je pomerne obmedzene ale urcite si necham poradit - odporucit
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miso
Tlčhuba


Založený: 02 Nov 2006
Príspevky: 791

PríspevokZaslal: Pi Jún 21, 2013 7:58 am    Predmet: Odpovedať s citátom

tak ked vies pouzivat internet, preco si nenajdes vyrobcu v blizkom okoli a nepozries jeho vyrobky?
...neboj,oni ti vyrobia aj elfsky mec,ak ich poziadas a zaplatis, to nemusis objednavat z USA
_________________
tuitio fidei et obsequium pauperum
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Daniel Holeček - Triarius
Tlčhuba


Založený: 04 Aug 2006
Príspevky: 1013
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi Jún 21, 2013 11:12 am    Predmet: Odpovedať s citátom

ked pozries tu na fore, kovacov je tu spominanych a hodnotenych kopec
_________________
Nón est victória sine évocátióne

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
andy
Regrút


Založený: 19 Jún 2013
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: Pi Jún 21, 2013 5:02 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

V podstate s vami suhlasim a este sa popozeram na fore ale ked som si porovnaval ceny aj s pripadnou danou 20 a nejakym clom a postovnym tak to vyjde pribizne rovnako

ale v zasade som nedostal ani jednu odpoved na moju povodnu otazku[/quote]
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tomáš Mrázek
Tlčhuba


Založený: 01 Mar 2009
Príspevky: 197
Bydlisko: Žilina/Košice

PríspevokZaslal: Pi Jún 21, 2013 6:31 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

andy napísal:

ale v zasade som nedostal ani jednu odpoved na moju povodnu otazku
[/quote]

asi ani moc nedostaneš kedže pochybujem že je niekto s tunajších reenactorov odkázaných na americké hovadiny...
_________________
Samo napísal:
...dobový život chod robiť do talianska alebo švajčiarska, sme na slovensku, tak sa prispôsob, alebo rob akcie sám a ľudom ukáž ako sa v stredoveku spalo a nie bojovalo...



"Never trust another reenactor."
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Daniel Holeček - Triarius
Tlčhuba


Založený: 04 Aug 2006
Príspevky: 1013
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: So Jún 22, 2013 7:35 am    Predmet: Odpovedať s citátom

meč si môžeš kľudne objednať, takisto ako napr. nôž alebo sekeru...nie je to chápané ako zbraň, takže to nie je nijako obmedzené...
_________________
Nón est victória sine évocátióne

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
woden
Tlčhuba


Založený: 24 Máj 2006
Príspevky: 224

PríspevokZaslal: Po Júl 08, 2013 9:37 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

kupis to aj z europy.
Ja som od nich bral cez jednu firmu co to sprostredkovava a boli to tahanice na niekolko mesiacov. Neodporucam.
_________________
Man only needs two tools in life: WD-40 to make things go, and duct tape to make them stop.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
andy
Regrút


Založený: 19 Jún 2013
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: Ut Júl 09, 2013 8:15 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

dakujem za odpovede triarius

woden: ako si bral cez sprostredkovatelsku firmu mozes dat viacej detailov? na anglicky hovoriacich forach (aj europania) uvadzaju pozitivne recenzie a opisuju to tak ze objednas zaplatis a posta prinesie (asi to skonci v colnom sklade ale po zaplateni "vykupneho" by to malo byt ok)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Martin Fabian
Tlčhuba


Založený: 14 Jún 2006
Príspevky: 242
Bydlisko: bratislava

PríspevokZaslal: St Júl 31, 2013 12:03 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

neviem, ci je to este aktualna tema, ale neodporucam.
a) su s tym zbytocne patalie
b) trva to dlho
c) predrazi sa ti to na postovnom a cle
d) nehovoriac o nejakych reklamaciach alebo tahaniciach v pripade nejakej zavady

zasadna otazka, ktora snad najrychlejsie pomoze k vyrieseniu tvojho problemu:
co chces kupit?
link, cena a myslim ze ludia ti odporucia dostupnejsiu alternativu.

v neposlednom rade, v amerike sa produkuju zvacsa shity. lepsie veci sa dovazaju z Europy alebo nebodaj este nejake relikty typu Hanwei. Cize moze sa ti stat (nehovorim, ze to bude tvoj pripad), ze kupis vec, ktora bola vyprodukovana v CR a potom to uz len nabera na absurdite... Smile

ps: ak uz zahranicny onlineshop, tak skor knighshop.co.uk, resp. http://www.thehemashop.com/, mas to za tyzden a bez extracov
_________________
http://sermiari.sk
Rozširujme šerm!
Nájdite nás na facebooku
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
andy
Regrút


Založený: 19 Jún 2013
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: St Júl 31, 2013 6:50 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

dakujem za odpoved pre mna je stale aktualna takze ocenujem ze sa mi sem tam niekto ozve

patalie? ked to objednam cez net (po precitani recenzii a nejakeho dalsieho prieskumu) z domu, pockam (cas ma netlaci) a niekedy to pride, potom to zaplatim (vratane cla a dane co sa da ako tak vykalkulovat - iked tato cast je pre mna asi najvacsi otaznik a preto som aj dal tuto temu) tak ak to nebude poskodene alebo to nebude nieco ine tak by to malo byt ok.

a ta cena podla nejakych kalkulacii bude stale porovnatelna s tymi cenami co su tu tak to je to stale ok kedze tu sa to ani neda zohnat alebo ak sa to aj da tak je to o dost drahsie lebo neviem v akom zmysle si hovoril o reliktoch Hanwei ale ja by som mal prave chcel zobrat nieco od Hanwei - maju dobre referencie na svoje produkty

theknightshop.co.uk ak si myslel to je celkom ok ale nemali to co chcem ale thehemanshop v tom zneni ako je tam alebo podobnom som nenasiel
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Martin Fabian
Tlčhuba


Založený: 14 Jún 2006
Príspevky: 242
Bydlisko: bratislava

PríspevokZaslal: Št Aug 01, 2013 12:40 am    Predmet: Odpovedať s citátom

link na produkt
ja som bol na colnom 3x po veci, 100x vysvetloval co to je, ochytavali to, kalkulovali mi smiesne ceny, chceli do vrecka a chodil som od okienka k okienku. to su veci, ktore ma na tom odradzaju.

hanwei nema dobru povest medzi sermiarmi, zbrane urcene na prakticky serm sa rozpadavaju a su kvality 4. triedy. Ak to chces na nosenie, budiz, ale s mecom to ma spolocny akurat tak tvar (rovnako ako krizik na zlatej retiazke:)) hovorim z vlastnej skusenosti a zo skusenosti desiatok mojich kolegov, tuto napr. recenzia od TSC http://gesellschaft-lichtenawers.eu/tsc/sk/uvod/blog/81-hanwei-sparingovy-mec-recenzia.html

ako budiz, v podstate si podla prispevkov presvedceny na 89%, ze to tak chces spravit, takze tam k tomu nemam co viac dodat. mozem ti len povedat moje skusenosti a pripadne ta nasmerovat na spravny produkt podla jeho ucelu a typu, ale to uz je na tebe;)
_________________
http://sermiari.sk
Rozširujme šerm!
Nájdite nás na facebooku
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
andy
Regrút


Založený: 19 Jún 2013
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: Št Aug 01, 2013 7:46 am    Predmet: Odpovedať s citátom

prave ta cast o colnom ma zaujima najviac - keby si mohol vybrat nejaku vec co si kupoval dal jej cenu pred danou a clom a potom finalnu cenu co ti vysla po colnom a ako to cele prebehlo podrobnejsie tak by to bolo fajn.

co som skumal tak treba platit dan 20% a neviem ci to nevyratuvaju aj z ceny postovneho a potom este clo podla nejakych koeficientov a to je na mece cca 2% ak som tomu spravne porozumel

hladal som nejake recenzie na ten mec co si dal ty a viac menej potvrdili ze to je shit ale rozne mece rozna kvalita. http://www.worksofrichardmarsden.com/sparringswordreviews.htm
tak je to tazko generalizovat kvalitu podla jedneho meca

ale urcite mas pravdu ze som viac menej presvedceny co chcem len sa snazim pozbierat co najviac info

spominal som vyssie ze niesom sermiar - ja by som chcel ostry (funkcny mec - nie dekoraciu na stenu) z uhlikovej ocele zakaleny skratka kvazi repliku ale vyrobenu mozno pomocou novych technologii

tu je recenzia na jeden z adeptov http://sbgswordforum.proboards.com/thread/16780
tak ak sa ti chce tak mozes napisat co si myslis

http://www.sword-buyers-guide.com/ na tejto stranke a jej fore zbieram tak najviac info
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BorisV
Regrút


Založený: 01 Aug 2013
Príspevky: 1

PríspevokZaslal: Št Aug 01, 2013 11:28 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som si zaciatkom roka objednal tovar (listove kovove supiny na zbroj, cca 12 kg) z Kanady. Cena za tovar bola 245$ + shipping 125$ (preprava lodou- mesiac to tej sunke trvalo..). Na svk colnici v Ba si to este ponechali cca 10 dni kym mi poslali postou info, ze u nich nieco mam. Predo mnou rozbalili cely tovar a hodnu chvilu im trvalo pochopit a akceptovat co to vlastne je a naco to bude.

Colne poplatky stanovili:
-clo na priemyselne vyrobky (2,7%) z ceny tovaru (z 245$)
-20% DPH z celkovej sumy (cena tovaru + postovne)

Takze to po prepocte na Euro vychadzalo doplatit este colnikom cca 61 Eur.

Ten tovar co som kupoval som nikde v EU nenasiel za taku cenu (resp resseller bol prilis drahy), ale druhykrat by som uz mimo EU nekupoval. Ked uz to na svk/cz trhu nenajdes tak pozri radsej nemecke e-shopy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
andy
Regrút


Založený: 19 Jún 2013
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: Pi Aug 02, 2013 9:03 am    Predmet: Odpovedať s citátom

diky moc borisV tak to bola asi najuzitocnejsia informacia doteraz

mece z ktorych vyberam som v eshope sk/cz a v podstate ani v eu nenasiel a ked nahodou ano tak sa mi zdala cena neprimerana a teraz ked si mi kvazi potvrdil ako sa ta cena/clo kalkuluje tak mi z toho vychadza ze napriek nejakym nevyhodam (zdrzanie - colnici) a moznym komplikaciam je to aj tak pre mna schodna cesta kedze sa to tu neda zohnat
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miso
Tlčhuba


Založený: 02 Nov 2006
Príspevky: 791

PríspevokZaslal: Ut Aug 06, 2013 9:32 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

no...good luck s reklamaciou
mozno: http://www.swords.cz/one.html
by pre teba bolo schodnejsim riesenim - priplatis si za ostry mec, mozes aj za pochvu,
dostanes zaruku,...
...a mozes s tym veselo behat po dvore Very Happy
_________________
tuitio fidei et obsequium pauperum
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Regrúti Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk