Obsah fóra serm.sk serm.sk
Fórum pre a o šermiaroch
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
Banner MarkOffice Markepee Serm.sk

Obdobie

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> História
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
-Gaibinus-
Regrút


Založený: 31 Aug 2011
Príspevky: 4

PríspevokZaslal: St Aug 31, 2011 10:11 am    Predmet: Obdobie Odpovedať s citátom

Aké historické obdobie sú križiaci a je ich zbroj vo filme kráľovstvo nebeské autentická?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tomáš Mrázek
Tlčhuba


Založený: 01 Mar 2009
Príspevky: 197
Bydlisko: Žilina/Košice

PríspevokZaslal: St Aug 31, 2011 11:26 am    Predmet: Odpovedať s citátom

križiaci?
templári? johaniti? Rytieri božieho hrobu? rád nemeckých rytierov?

v tom filme sa občas niečo dobré mihne ale neviem či svetre nastriekané striebrenkou sú autentické...
_________________
Samo napísal:
...dobový život chod robiť do talianska alebo švajčiarska, sme na slovensku, tak sa prispôsob, alebo rob akcie sám a ľudom ukáž ako sa v stredoveku spalo a nie bojovalo...



"Never trust another reenactor."
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Matej Kukučka
Bežný tlachal


Založený: 20 Aug 2007
Príspevky: 43
Bydlisko: Argyll

PríspevokZaslal: St Aug 31, 2011 11:27 am    Predmet: ... velmi zlozita otazka... Odpovedať s citátom

... vo "Svatej zemi" boli kriziacke vypravy cca 200 rokov... ale ak sa pytas na fil Kralovstvo nebeska, tak to je medzi 2. a 3. vypravou... inak vsetko sa to da vygooglit v priebehu niekolkych sekund... a co sa tyka kostymov, tka podla mojho cisto laickeho nazoru to bol jeden z podarenejsich filmov, co sa tyka historickej vernosti, ale urcite nie bez chyb Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
-Gaibinus-
Regrút


Založený: 31 Aug 2011
Príspevky: 4

PríspevokZaslal: St Aug 31, 2011 11:59 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale ja som myslel obdobie ako napr. gotika, baroko...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Juraj Skúpy
Tlčhuba


Založený: 27 Máj 2008
Príspevky: 165
Bydlisko: Trenčianske luhy a háje

PríspevokZaslal: St Aug 31, 2011 1:24 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Hovori sa tomu stredovek Wink Respektive koniec ranneho stredoveku a zaciatok vrcholneho stredoveku.
_________________
V minulosti mali k sebe ludia blizsie... stare zbrane mali totiz mensi dostrel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Matej Kukučka
Bežný tlachal


Založený: 20 Aug 2007
Príspevky: 43
Bydlisko: Argyll

PríspevokZaslal: St Aug 31, 2011 1:26 pm    Predmet: tak... Odpovedať s citátom

Filip Geib napísal:
Ale ja som myslel obdobie ako napr. gotika, baroko...


... to budes mat tazke... taketo rozdelenie sa u sermiarov uz davno nenosi... navyse je tu aj na tomto fore uz rozbehnuta debata, kde sa docitas, ze nie je gotika ako gotika Very Happy

... ale podla toho "stareho rozdelenia" to mozes nazvat gotikou Very Happy ale radsej by som to nerobil
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Daniel Holeček - Triarius
Tlčhuba


Založený: 04 Aug 2006
Príspevky: 1013
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St Aug 31, 2011 1:46 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

A kedze kriziaci je vseobecne oznacenie jednotiek bojujucich pod znamenim kriza v tzv. Krizovych vypravach, ktorych bolo kopec, nie len do svatej zeme, tak to mas v podstate cely stredovek.
_________________
Nón est victória sine évocátióne

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Juraj Skúpy
Tlčhuba


Založený: 27 Máj 2008
Príspevky: 165
Bydlisko: Trenčianske luhy a háje

PríspevokZaslal: St Aug 31, 2011 2:20 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak v podstate hej, ale pytal sa na kralovstvo nebeske Smile Aspon mala konkretizacia Very Happy
_________________
V minulosti mali k sebe ludia blizsie... stare zbrane mali totiz mensi dostrel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Patrik Cimprich
Bežný tlachal


Založený: 08 Nov 2010
Príspevky: 26

PríspevokZaslal: St Aug 31, 2011 2:41 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Špekulujete kolo toho, jak keby sa neviem akú nechápavú vec pýtal, ide o obdobie okolo r. 1187 kedy padol Jeruzalem späť do rúk Moslimov.
Z môjho pohľadu celkom autentické niektoré zbroje. Čo sa týka farby prehozov jeruzalemských obrancov, originálne boli biele so zlatým jeruzalemským krížom, neviem ako tie modré. Celkom im to kostýmovo vyšlo, nemal som z toho zlý pocit, nebehali tam rytieri v plátových zbrojách. Vadili mi najviac jedenapolky meče, ktoré v tom období nemajú čo hľadať.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Daniel Holeček - Triarius
Tlčhuba


Založený: 04 Aug 2006
Príspevky: 1013
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St Aug 31, 2011 4:08 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Patrik Cimprich napísal:
Čo sa týka farby prehozov jeruzalemských obrancov, originálne boli biele so zlatým jeruzalemským krížom, neviem ako tie modré.


Celkom by ma zaujimal zdroj, z ktoreho cerpas tuto informaciu. Tak sice vyzera jeruzalemsky erb, ale ze by mali nejaky jednotny varkoc, tak to neviem
_________________
Nón est victória sine évocátióne

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Dávid Pollux Gregora
Tlčhuba


Založený: 10 Aug 2009
Príspevky: 101
Bydlisko: Topoľčany

PríspevokZaslal: Pi Sep 09, 2011 3:14 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Rozdelovať výzbroj a výstroj, alebo hist. udalosti podľa umeleckých slohov považujem za hovadinu. Nemôžeš si povedať, že vtedy a vtedy nastupuje všade rovnaký sloh.

Na západe začína gotika ( Francúzsko, prestavba katedrály St. Dennis - polovica 12.stor.) v centrálnej Európe je stále v plnom prúde románsky sloh, ktorý tu pretrvá ešte takmer storočie pokým prídu prvé gotické prvky.
Proste vo všeobecnosti je to koniec raného stredoveku ako píše Juraj.

Kingdom of Heaven podľa môjho skromného názoru patrí k tým lepšie zvládnutým historickým filmom. Zbroje sú fajn, prížmúrme oko a fajn budú aj štíty. Vadilo mi "rozprávkové" stvárnenie templárov, kde sa zase pridržiavame starej otrepanej klasicky - prehoz bez rukávov, velikáánsky kríž v strede hrude. Prekážalo mi obsadenie kýbloviek ( a myslím, že som ich tam videl), niesom si celkom istý ani havraním zobákom, ktorý tam takisto bol, dlhé meče tiež . Myslím, že vo filme boli aj halapartne čo by som takisto označil za chybu. V RS máme na vyobrazeniach iba akési sekery na dlhej násade.

Čo sa mi páčilo je príbeh inšpirovaný reálnymi udalosťami. A "mihlo" sa tam toho dobrého viac - nielen sem tam. Svetre striekané striebrenkou som tam nevidel, a čo oko nevidí srdce nebolí Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> História Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk