Obsah fóra serm.sk serm.sk
Fórum pre a o šermiaroch
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
Banner MarkOffice Markepee Serm.sk

Stredovek pod hradbami
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Podujatia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Bystrík Holeček
Tlčhuba


Založený: 17 Sep 2006
Príspevky: 348
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut Sep 14, 2010 1:22 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Dakujeme penke, bolo to sice narocne ale oplatilo sa makat Smile

PS: co hradby za zadkom, ale to si este nevidel nase strazne veze Smile
_________________
wer nicht kämpft, kann nicht gewinnen

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
woden
Tlčhuba


Založený: 24 Máj 2006
Príspevky: 224

PríspevokZaslal: Ut Sep 14, 2010 1:25 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

a co tak dat tie fotky aj sem
_________________
Man only needs two tools in life: WD-40 to make things go, and duct tape to make them stop.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Juraj Skúpy
Tlčhuba


Založený: 27 Máj 2008
Príspevky: 165
Bydlisko: Trenčianske luhy a háje

PríspevokZaslal: Ut Sep 14, 2010 1:32 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Idealne aj video z galaprogramu Smile idealne v HD, ale to som moc narocny no Twisted Evil
_________________
V minulosti mali k sebe ludia blizsie... stare zbrane mali totiz mensi dostrel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bystrík Holeček
Tlčhuba


Založený: 17 Sep 2006
Príspevky: 348
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut Sep 14, 2010 1:42 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

foto bude coskoro, vela veci je uz na FB u roznych ludi. Postupne zbierame vsetky fotky, lebo sme tam mali viacero fotografov so super vybavou. Na stranke festu bude vytvorena i galeria a urcite hodime linky na fotky i sem.

Na videu sa tiez uz pracuje, ale toto zaberie trocha viac casu. Ked ale bude hotove, urcite sa k vam dostane Smile
_________________
wer nicht kämpft, kann nicht gewinnen

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Anton Kohutovič
Tlčhuba


Založený: 18 Okt 2006
Príspevky: 375
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut Sep 14, 2010 2:00 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Mato Fabian:
Vdaka Mato za velmi podrobny komentar. Celkom pekne si to zhrnul. K subjektivite hodnotenia. Osobne by som sa jej vobec nebal. Ak sa vytvori dostatocny pocet ludi, ktori budu fundivane rozhodovat o bodoch, tak je subjektivita na mieste.

Jeden problem som postrehol: Naslo sa dost zasahov z vorschlagu, ktore maloktori rozhodcovia postrehli. Mozu za to aj Hanweie, ktore daju len velmi jemnu ranu. A aj to, ze super takyto zasah mohol povazovat iba za skrabanec a pokracoval dalej. Je velmi tazke takyto zasah spravne obodovat a postrehnut. Jedoznacnym indikatorom takehoto zasahuje je napriklad ak ma zasiahnuty na maske kozenu ciapku. Pri dobrom seku je takyto sek hlavne pocut, nie vidiet. Treba zvazit, ci nezaviest podobnu lubovolnu ochranu masky s krytom zatylku ako povinnu.

K zastavovaniu: Povodne sme sermovali podla pravidiel, ze kolo sa nestopovalo pri jednobodovych zasahoch hned, aby mal sermiar moznost rozsirit svoj jednobodovy zisk o dalsie. (napr. dvojit zwer) Ale ukazalo sa, ze rozhodcovia lahko podliahaju optickemu klamu. Napr. sermiar A sekol prvym sekom do hlavy velmi rychlo, takmer nebadane. Na to sa sermiar B rozbehol spustil prival sekov, v ktorom ich aj par trafil. Opticky vyzeral mat prevahu sermiar B, ale uplne nepravom. Kedze A by realne vazne zranil svojho supera, ktory by sotva pokracoval dalej.

Na vylepsovani pravidiel sa moze podielat ktokolvek.

Celkovo akciu hodnotim fajn, aj ked ma mrzi to vyklbene rameno. Dufam, ze sa pacilo aj ucastnikom a hlavne divakom.
_________________
Stettner
Wer nach get hawen der darff ich kunst wenig fräwen.
Alle kunst haben leng und masse.
http://tsc.sk
http://forum.tsc.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Marián Xaron Mojžiš
Bežný tlachal


Založený: 30 Mar 2008
Príspevky: 89
Bydlisko: Chateau de beckov

PríspevokZaslal: Ut Sep 14, 2010 6:22 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ono, čo som zazrel to sú teda alba na FB(tost ci pojdu aj tym co tam niesu netusim..)
http://www.facebook.com/album.php?aid=70977&id=1060057463&fbid=1551118612130&ref=mf
http://www.facebook.com/album.php?aid=70930&id=1060057463&fbid=1550435275047&ref=mf
http://www.facebook.com/album.php?aid=228012&id=606721932&fbid=420723881932&ref=mf
http://www.facebook.com/album.php?aid=2081830&id=1374877740&ref=mf
alebo este:
http://www.trnava-live.sk/2010/09/10/stredovek-v-bernolakovom-sade-prilakal-uz-v-piatok-dopoludnia-stovky-navstevnikov/
_________________
"Aliqius callidus de caelum, degenero contendo mei"
"Sine amore, nihil est vita.."
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Andrej Janičina - Jabčo
Tlčhuba


Založený: 17 Jún 2006
Príspevky: 325

PríspevokZaslal: Pi Sep 17, 2010 8:25 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Síce neskoro, ale predsa. Mne sa rovnako v Trnave veľmi páčilo a bol to príjemne strávený čas. Klobúk dolu aj pred tým, že sa chalanom podarilo ustrážiť tábor vo verejnom mestskom parku hneď v centre s nočným životom - málokto si možno uvedomuje aké je to náročné.

Na turnaji sa šermovalo dobre a prikláňam sa k názoru, že tieto pravidlá sú zatiaľ asi najvyhovujúcejšie. My ktorí sme ale zo Zvolena zviknutí na to zastaviť už po prvom hoci aj jemnejšom zásahu sa musíme tohoto zlozviku zbaviť Smile Rozhodne súhlasím s názorom, že by sa mal boj prerušovať až po naozaj jasne viditeľnom a dôraznom zásahu.

Sám som síce šeermoval s Hanweiom, ale prikláňam sa k názoru, že lepšia cesta budú Chodkiewiczove meče. Už len musíme vymyslieť akú ochranu použiť na telo - bude to určite nová výzva pre výrobcov prešívaníc.
Rovnako plánujem doplniť ochranu hlavy, pretože ja mám po jednom zásahu preliačenú 1600N masku.
Len mám trošku obavu, aby sa nám z toho kvôli všetkým tým chráničom pomaly nezačal stávať harnisch.

V celku ale veľmi príjemná akcia.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
woden
Tlčhuba


Založený: 24 Máj 2006
Príspevky: 224

PríspevokZaslal: Pi Sep 17, 2010 9:49 am    Predmet: Odpovedať s citátom

presivanice niesu problem. staci ich poriesit kvalitnejsim sposobom ako len vypchane vatelinom.
Na lh akciach pouzivaju chalani bud vycpavanice kde do rur pchaju vlnu alebo presivanice kde presiju viacero vrstiev latky alebo vlny. napr 2-3 vlnene deky su dostacujuce.
_________________
Man only needs two tools in life: WD-40 to make things go, and duct tape to make them stop.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Juraj Skúpy
Tlčhuba


Založený: 27 Máj 2008
Príspevky: 165
Bydlisko: Trenčianske luhy a háje

PríspevokZaslal: Pi Sep 17, 2010 9:58 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Tie rurovite vycpavanice su bohuzial proti bodom malo platne, kedze ten po rure sklzne pekne do zliabku. Bud presit vlnene deky, aleby viacero vrstiev lanu, tam uz je ale problem taky, ze sa z toho pri urcitom pocte vrstiev stava doska a moze obmedzit pohyb.
_________________
V minulosti mali k sebe ludia blizsie... stare zbrane mali totiz mensi dostrel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Peter Chňupa
Bežný tlachal


Založený: 19 Jan 2009
Príspevky: 13

PríspevokZaslal: So Sep 18, 2010 9:31 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja mam konkretne v presivanici 3 vrstvy vojenskej deky a myslim, ze proti bodom to chrani dost dobre. Treba zobrat do uvahy, ze vojenska deka je dost nepoddajny material a preto sa v mieste presitia "nerozide" ako napriklad vatelin, alebo surova vlna.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal Kajaba
Regrút


Založený: 10 Feb 2010
Príspevky: 5

PríspevokZaslal: So Sep 18, 2010 6:21 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

V kazdom pripade klobuk dole... Myslim, ze perfektne spojenie hist. taborov, sceniky a hlavne turnajov. Videl som ten sobotny druhy a ozaj sa tam podarili velmi pekne kusky (teda az tak dobre som to necital, ale nieco som zachytil)

No ale dufam, ze stredovek pod hradbami este uvidime
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Juraj Skúpy
Tlčhuba


Založený: 27 Máj 2008
Príspevky: 165
Bydlisko: Trenčianske luhy a háje

PríspevokZaslal: Ne Sep 19, 2010 6:57 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Mne osobne sa najviac pacil prvy suboj prveho turnaja v sobotu, Tono Kohutovic proti niekomu z Bratislavskeho sermiarskeho spolku tusim. Malo to spravny naboj, seky boli razantne a obaja superi sa snazili akcie dokoncit, nespekulovali tolko a nezostavali pri naznakoch len.
_________________
V minulosti mali k sebe ludia blizsie... stare zbrane mali totiz mensi dostrel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Anton Kohutovič
Tlčhuba


Založený: 18 Okt 2006
Príspevky: 375
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut Sep 21, 2010 11:39 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Vdaka Juraj. Ten druhy chalan bol Lukas Teren. (Lukas je zaujimavy a rychly super) Osobne by som bol radsej keby ten duel nebol, kedze bohuzial ma to este trochu obmedzuje.

Kratka sprava o akcii od jedneho naseho chalana:
http://gesellschaft-lichtenawers.eu/tsc/sk/uvod/aktuality/82-stredovek-pod-hradbami-report.html
_________________
Stettner
Wer nach get hawen der darff ich kunst wenig fräwen.
Alle kunst haben leng und masse.
http://tsc.sk
http://forum.tsc.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Sowa
Regrút


Založený: 22 Júl 2010
Príspevky: 9
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ne Sep 26, 2010 9:06 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

oneskorene sa pridávam

veľmi sa mi páčil Stredovek pod hradbami, nielen prostredím ale aj zariadením táborov a tabuľkami s popisom ... aréna vyzerala vkusne ... boli tam kvalitné skupiny ... samozrejme "šašo" ... jednoducho skvelé miesto, skvelí ľudia a skvelý program na celý víkend


P.S.: považujem za pokrok v raste Trnavského šermiarskeho cechu, že uskutočnili takú akciu v spolupráci s ľuďmi či skupinami, ktoré kedysi považovali len za "scénický šerm", ktorý s "kunstom" nemá nič spoločné Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Juraj Skúpy
Tlčhuba


Založený: 27 Máj 2008
Príspevky: 165
Bydlisko: Trenčianske luhy a háje

PríspevokZaslal: Št Okt 07, 2010 7:52 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Aby som nezabudol, urcite ste vsetci premeskali tajny koncert znamej metalovej hviezdy:



Fakt samy metal na nom!
_________________
V minulosti mali k sebe ludia blizsie... stare zbrane mali totiz mensi dostrel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bystrík Holeček
Tlčhuba


Založený: 17 Sep 2006
Príspevky: 348
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št Okt 07, 2010 8:27 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

bolo takmer vypredane Very Happy darmo trnavsky metal je trnavsky metal Twisted Evil

ak chces, nebuduce ti zozeniem listy do prvych radov Laughing
_________________
wer nicht kämpft, kann nicht gewinnen

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Valter Pajer - Gawain
Bežný tlachal


Založený: 08 Nov 2009
Príspevky: 36

PríspevokZaslal: Pi Aug 12, 2011 12:15 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Opäť bude lukostrelecký turnaj a tentokrát rátam s vojnou účasťou zo strany strelcov, ktorí sa musia vopred nahlásiť mailom na vinedi@post.sk, aby som včas prispôsobil priestor a disciplíny.

Každý strelec potrebuje 10 šípov, vlajku s vlajkonosičom, samozrejme vlastný luk, turnajové odenie a chuť strieľať.
Nejaké zaujímavé meno ( kvôli divákom) a vymyslený pôvod.
Bližšie info alebo otázky na tel.č.:0902/153361
_________________
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Podujatia Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk