Obsah fóra serm.sk serm.sk
Fórum pre a o šermiaroch
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
Banner MarkOffice Markepee Serm.sk

Červenokamenská Šermovačka

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Podujatia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Matej Kukučka
Bežný tlachal


Založený: 20 Aug 2007
Príspevky: 43
Bydlisko: Argyll

PríspevokZaslal: Ne Máj 29, 2011 8:43 pm    Predmet: Červenokamenská Šermovačka Odpovedať s citátom

https://www.surveymonkey.com/s/DLHW7TZ

vs.

http://zoldnieri.sk/o-nas/historia konkrétne časť o festivaloch, kde sa píše "Od tejto činnosti, však Žoldnieri upustili, nakoľko sa cítia byť viac šermiarmi a nie promotérmi – toto chceme radšej prenechať na profesionálov v tejto oblasti."

Moja otázka znie: "Čo vlastne, chlapci, chcete?!"
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Martin Janičina
Tlčhuba


Založený: 29 Okt 2006
Príspevky: 355

PríspevokZaslal: Po Máj 30, 2011 7:43 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Chceme robiť to čo nas baví. A nech je to čokoľvek, tak kvalitne Smile Čo si mal malú účasť na feste aleo čo ťa trápi?

Edit: zvýraznil som kvalitne aby si pochopil odkaz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Matej Kukučka
Bežný tlachal


Založený: 20 Aug 2007
Príspevky: 43
Bydlisko: Argyll

PríspevokZaslal: Po Máj 30, 2011 8:05 am    Predmet: ... Odpovedať s citátom

... mna netrapi v konecnom dosledku nic, len prekvapilo, ze na stranke pisete, ze uz dalej nechcete organizovat festivaly, a potom zase niekoho obvinujete zo zneuzivania pojmu "Sermovacka" s tym, ze ste chceli organizovat festival, ale osud vam nedoprial Twisted Evil
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Alchy
Tlčhuba


Založený: 14 Sep 2006
Príspevky: 305
Bydlisko: Pozsony - Dévényújfalu - (BA)

PríspevokZaslal: Po Máj 30, 2011 8:46 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Martin Janičina napísal:
Chceme robiť to čo nas baví. A nech je to čokoľvek, tak kvalitne Smile Čo si mal malú účasť na feste aleo čo ťa trápi?

Edit: zvýraznil som kvalitne aby si pochopil odkaz


JJ a preto myslím, že môže byť každý rád, ak sa KVALITA chápe vo všetkých súvislostiach, a že sa snaží viacej ľudí, aby spravili niečo dobré pre ostatných.

P.s. Prajem veľa šťastia obom v organizovaní čím ďalej lepších akcií, ako aj to, aby videli vždy tie možnosti ako zlepšiť hlavne tú SVOJU akciu..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Ladislav Vyoral
Tlčhuba


Založený: 12 Jún 2007
Príspevky: 354
Bydlisko: Malenovice Morava

PríspevokZaslal: Po Máj 30, 2011 9:12 am    Predmet: Odpovedať s citátom

chápu správně z toho co se tu píše,......že Šermovačka je KVALITNÍ festival a Argyllácká akce na Č.K je NEKVALITNÍ??? Very Happy
_________________
Jsem jako zrcadlo.
Smějte se a já se budu smát na vás. Mračte se a já se budu mračit též.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Pavol Uličný
Tlčhuba


Založený: 13 Sep 2006
Príspevky: 808
Bydlisko: Dargov <-> Bratislava

PríspevokZaslal: Po Máj 30, 2011 11:12 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Smile tak musim sa priznat ze aj ja mam za usami
iniciatívny mladí asistenti luďi s ktorím spolupracujeme neboli upovedomeny o type a charaktere podujatia akým bola šermovačka a o tom šermovačka sa nerovná "Šermovačka"

na vysveltenie, ihned ako som bol na to upozornený som zjednal okamzitú napravu a Chalanom od Žolnierom sa aj tímto este raz ospravedlnujem lebo to nebol zámer ale len prilišna horlivost ludi ktorí sa neoreintuju v problematike...lebo nie sú z šermiarského prostredia

na druhú stranu by som len dodal, že festival Šermovačka bol natoľko silným pocas jeho fungovania, že sa v mysliach bežných ľudí automaticky spája s festivalom šermu ....a jednoduchý "ľud" najme zo západu slovenska tak postupom času prevzal nazov konkrétnej udalosti ako univerzálne pomenovanie šermiarskych akcii ..... vpodstate je to pamätné Smile


škoda len takto nasadená latka, v očiach ľudí prestava mať po tých pár rokoch, už svoju hodnotu ...

nebol som zastancom táborov a taborového života ....rád som chodil na "bitky" anež sa z nich stala nekontaktná napoleonika ...
alebo šermiarske festivaly.....
ale po nedavnom stretnuti sa s jednym známejšim hercom (o ktorého odbornosti vzhladom na vzdelanie v obore snad nik nepochybuje) a dlhosom rohovore s nim kde mi rozpraval o pohlade z inej strany divaka laika ale aj divaka odbornika nakonci
musím žial povedať že ten táborový život bude asi fakt lepši pre to všeobecne šermiarstvo Smile menej je asi važne viacej
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Martin Janičina
Tlčhuba


Založený: 29 Okt 2006
Príspevky: 355

PríspevokZaslal: Po Máj 30, 2011 11:15 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Matej, Alchy, Kuno: takze asi tak ako napisal Palo. Akekolvek dalsie disputy su bez vyznamne Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
deCarabas
Tlčhuba


Založený: 05 Okt 2006
Príspevky: 466

PríspevokZaslal: Po Máj 30, 2011 12:51 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Palo: dovolim si jemne oponovat ohladne "menej je niekedy viac". Zalezi len a len na urovni tej ktorej akcie (tabora), na kvalite jej prevedenia a na osobnych preferenciach vystupujucich.
_________________
Peter - deCarabas - Madlenak
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pavol Uličný
Tlčhuba


Založený: 13 Sep 2006
Príspevky: 808
Bydlisko: Dargov <-> Bratislava

PríspevokZaslal: Po Máj 30, 2011 1:10 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

nemali by sme tu lebo to nie je k tejto teme ale odpoviem takto ....
snazil som sa jemne naznacit ale da sato povadeať aj takto priamo....

z debaty s nim, ale aj s inými bez. návstevnikmi my vyplynulo že ludia čo sedeli v tábore aj ked tsv. "nic nerobili" spravili pre prezentaiu sermu vlastne viacej ako t čo tam "šermovali" ..pri otázke : "To aj vy robite taký šerm?" som sa asi červenal a koktal.... co som mu mal povedat ze nie? aj tak by mi neveril ....
odporucam taborový život
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
deCarabas
Tlčhuba


Založený: 05 Okt 2006
Príspevky: 466

PríspevokZaslal: Po Máj 30, 2011 1:31 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Palo: ak chces, vytvor z toho nejaku temu, pre pripadnych zaujemcov...

Historia ma mnoho aspektov. Tak, ako niekto rekonstruuje serm a snazi sa ho ukazat divakom ako sucast zivota, su skupiny (ano, aj my a preto sa ozyvam), ktore prezentuju mnohe ine aspekty - divadlo, tabor, vojensku jednotku, dobovu kuchynu, dalsi robia dobovu hudbu ci remesla. Pojem "historicky serm" uz davno nezahrna len serm. Ide o ukazky roznych aspektov "zivota v historii", cize my mozno neulahodime niekomu, kto ma zaujem vidiet kvalitny duel sermiarov, ale na druhej strane mozme potesit niekoho, kto ma zaujem vidiet kvalitne prevedene vojenske taktiky atd. Preto nebudem tvrdit, ze sme lepsi ako scenkami ci sermom nabity festival, ani nebudem tvrdit, ze takyto festival je lepsi, ako stanovy tabor s vycvikom a inymi ukazkami doboveho zivota.

Pre vlastnikov temy: ospravedlnujem sa za OT, len sa proste musim zastat aj inych pohladov na serm ci historiu. Cim neznizujem nijak festivaly, ich uroven ci prinos pre divaka. Len existuju ludia, ktori budu sediet tri dni na mieste, stravovat sa a spravat tak, aby sa priblizili predloham a tym poucili divaka o zivote v minulosti.
_________________
Peter - deCarabas - Madlenak
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pavol Uličný
Tlčhuba


Založený: 13 Sep 2006
Príspevky: 808
Bydlisko: Dargov <-> Bratislava

PríspevokZaslal: Po Máj 30, 2011 1:49 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

deCarabas napísal:
Len existuju ludia, ktori budu sediet tri dni na mieste, stravovat sa a spravat tak, aby sa priblizili predloham a tym poucili divaka o zivote v minulosti.


nuz po tom co mi bolo popísane práve naopak, neodsudzujem ale odporúčam Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
deCarabas
Tlčhuba


Založený: 05 Okt 2006
Príspevky: 466

PríspevokZaslal: Po Máj 30, 2011 2:53 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Palo: vytvorim temu ohladne tohto, rozne pristupy k historii by mohli byt zaujimave aj pre novacikov, ktorych je tu dost. A bude tam priestor pre argumenty, ktore tu neuvadzame, aby sme zbytocne nespamovali temu.
_________________
Peter - deCarabas - Madlenak
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Alchy
Tlčhuba


Založený: 14 Sep 2006
Príspevky: 305
Bydlisko: Pozsony - Dévényújfalu - (BA)

PríspevokZaslal: Po Máj 30, 2011 9:21 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Pekne, pekne povedané. Ono sa to vyvíja, a ako sa dalo vidieť šerm kvalitný, dal sa aj menej. Tak isto ako na Corvuse, a ako na Šermovačke. Menia sa priority, pomer kvality a nekvality, cena vstupného, možnosti.. ale asi vždy treba pozrieť na to, ako to pôsobilo na ľudí, a aká je vyváženosť celku. Bohužiaľ, myslím že ani LH tábor bez šermu, ani cvičenie skupín bez divadla nespravia celok, a každá akcia mala v niečom inom na vrch. A treba sa poučiť z celku, ak to má byť akcia pre ľudí, a nie iba sektársky zraz zasvätencov, ktorý akceptujú iba svoje pravidlá, a navzájom sa tľapkajú po pleciach. Alebo tvrdý business, kde je účelom iba zárobok. Preto myslím, že každá kritika, ak je dobre mienená nie je zlá, ale naopak je požehnaním......
A ak z Vás niekto nájde zdroj na akciu, kde sa netreba ohliadať na peniaze, ale pôjde sa vyslovene po dobe a kvalite, prvý ju rád podporím...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Martin Janičina
Tlčhuba


Založený: 29 Okt 2006
Príspevky: 355

PríspevokZaslal: Ut Máj 31, 2011 7:41 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Alchy: my sme našli zdroj a tým boli diváci ochotní zaplatiť za kvalitu, na poslednej šermovačke ich bolo viac ako 10 000 takže buď sme boli marketingoví mágovia alebo mali ľudia o šermovačke naozaj dobrý úsudok. Povedali sme si ale, že ak máme organizovať festival s rozpočtom 1,2 mil. korún tak ako naposledy a nie sme ochotní znížiť kvalitu, musí sa aj hrad začať správať inak, pretože chcel len brať a na ničom sa podieľať. Tak sme šedivému pánovi tento rok keď nám niekoľkokrát vyvolával že by chcel aby sme spravili šermovačku povedali podmienky a keď to nešlo, odmietli sme. Potom dostali priestor ostatní. Ale my sme s tým, že sme tam festival nerobili úplne ok, to je odkaz aj Matejovi (Výhrada k názvu Šermovačka bola kvôli niečomu inému a nie kvôli vám, neuveríš ale v zásade vás máme na saláme Smile )
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Alchy
Tlčhuba


Založený: 14 Sep 2006
Príspevky: 305
Bydlisko: Pozsony - Dévényújfalu - (BA)

PríspevokZaslal: Ut Máj 31, 2011 7:51 am    Predmet: Odpovedať s citátom

JJ, aj my sme mali ponuku, a aj my máme....
A s tým šedivým ... ujom máme skúsenosti spoločné Very Happy
Ale ja som zmenil trošku pohľad, a pozerám sa napríklad cez to, čo baví moje deti, a neuveríš, ako sa mnoho vecí začne javiť inakšie...
A viem, že neuveríš hneď, ale časom "dorastieš" pochopíš....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Martin Janičina
Tlčhuba


Založený: 29 Okt 2006
Príspevky: 355

PríspevokZaslal: Ut Máj 31, 2011 7:56 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Časom sa všetci zmeníme znova na deti, ja mám ale ešte trocha času Smile Smile

To s tým salámom nepatrilo tebe
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Alchy
Tlčhuba


Založený: 14 Sep 2006
Príspevky: 305
Bydlisko: Pozsony - Dévényújfalu - (BA)

PríspevokZaslal: Ut Máj 31, 2011 1:03 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja si to priznávam, ale nie menenie sa na dieťa, ale zmenu pohľadu. Bolo by fajn, aby aj ty si si priznal, ako sa zmenil Tvoj pohľad na šerm, na kvalitu šermu, a na to, čo je kvalita a čo nie je. A aby si hľadal odpovede nielen od svojich priaznivcov, ale aj od tých, čo s šermom nič nemajú.
Nie, nechcem tým tvrdiť, že akcie na ČK mali ten istý level kvality, ale niektoré reakcie úplne nezávislých ma mnohokrát dosť prekvapili...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Podujatia Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk