Obsah fóra serm.sk serm.sk
Fórum pre a o šermiaroch
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
Banner MarkOffice Markepee Serm.sk

Stará Ľubovňa 2010
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Ďalší
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Podujatia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Johnny
Bežný tlachal


Založený: 24 Aug 2008
Príspevky: 14

PríspevokZaslal: Po Máj 24, 2010 10:07 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Ľubomír Orenič: myslim ze keby si mal vyberat skupiny na akcie podla podmienok, ktore si vymenoval najdes asi 3 skupiny ktore ich splnaju...iba zeby si mal chut skakat na tom javisku sam?? Confused
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
deCarabas
Tlčhuba


Založený: 05 Okt 2006
Príspevky: 466

PríspevokZaslal: Po Máj 24, 2010 10:13 am    Predmet: Odpovedať s citátom

johnny: a preco? co tak si posunut latku a makat tak, aby sa Lubo nemohol stazovat??

btw. o skakani na javisku atd, zalezi na tom, co chce organizator, ci kvalitu alebo kvantitu. verim, ze v blizkej dobe sa konecne presadi kvalita.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Johnny
Bežný tlachal


Založený: 24 Aug 2008
Príspevky: 14

PríspevokZaslal: Po Máj 24, 2010 10:19 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Samozrejme ze treba sa snazit co najlepsie...no kazdy sa to musi naucit...zrovnavat skupinu Via cassa s niekym kto ma novych clenov a hned ich nazvat odpadom len preto ze sa im nevyrovnali ci uz v sermiarskom alebo hereckom smere je dost tvrde.... Confused
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Milan Olaff Madlenák
Tlčhuba


Založený: 13 Jún 2006
Príspevky: 929
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Po Máj 24, 2010 10:20 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Jo, kazda zo skupin vystupujucich v Lubovni ma novych clenov kazdy rok minimalne 25... Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
deCarabas
Tlčhuba


Založený: 05 Okt 2006
Príspevky: 466

PríspevokZaslal: Po Máj 24, 2010 10:27 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Johnny: VC na podiu nesermovala...

Ale to je jedno. Mali sme 14rocnych paveznikov, kazdy z nich mal kvoli bezpecnosti samozrejme prilbu a bol kryty skusenejsim partakom po boku, keby nieco. Kazdy z nich mal zobe zodpovedajuci odev a vystroj, nepotrebovali na noclah ani spacak... To nie je o tom, kto je novacik, ale o snahe. Nikto po tebe nechce, aby si sermoval ako Talhoffer. Pravdupovediac, ja co sa tyka stredoveku nie som sermiar. Sermujem tesakom, lebo tazim zo sable a ciastocne z kordu, ale netrufam si tvrdit, ze som skutocne sermiar, co sa tyka tohto obdobia. Preto robim strelca alebo halapartnika.

Je to o snahe. Chodim na Lubovnu hadam 5 rokov a kazdy rok tam vidim tie iste tvare v tych istych hroznych veciach. Obcas si usiju nove, este horsie...

Ale aby som len nehanil, par ludkov sa tam naslo v skvelych veciach - Arwen, par kusov zo ZA a Cesi. Lubovna a my, no, este...
_________________
Peter - deCarabas - Madlenak
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Johnny
Bežný tlachal


Založený: 24 Aug 2008
Príspevky: 14

PríspevokZaslal: Po Máj 24, 2010 10:34 am    Predmet: Odpovedať s citátom

To si netrufam tvrdit ani ja...ani oslovenie sermiar si neprivlastnujem...taktiez robim s tesakom a lukom. Ku hromadnej nemam vobec namietky...mne sa to pacilo a lutujem len to ze som sa nezapojil kedze sme o akcii ani nevedeli alebo SHS Espada uz nik neregistruje ze je v cinnosti...Kazdopadne myslim ze to bol prijemny kulturny zazitok...

Len som chcel poznamenat ze Ľubove zhodnotenie bolo dost tvrde Confused
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
deCarabas
Tlčhuba


Založený: 05 Okt 2006
Príspevky: 466

PríspevokZaslal: Po Máj 24, 2010 10:36 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Johnny: ano, boli tvrde a ja sa s nimi stotoznujem Smile Par bitiek som uz teda presiel a tato ma nijak neoslovila. A Lenin, teda Lubo takisto. Navyse to ma slusne nastudovane. A mrzi ma to o to viac, ze viem, ze sa Lubovnania a specialne Filip snazili, ako sa len dalo. Asi musi byt tvrdsi, neviem si to inak vysvetlit.
_________________
Peter - deCarabas - Madlenak
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Milan Olaff Madlenák
Tlčhuba


Založený: 13 Jún 2006
Príspevky: 929
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Po Máj 24, 2010 10:43 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Johnny napísal:
Len som chcel poznamenat ze Ľubove zhodnotenie bolo dost tvrde Confused


No a? Ved tam bol ako sklamany divak, tak co cakas? Alebo ta ma potlapkat po ramene len za ucast??? Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Ján Onofrej
Bežný tlachal


Založený: 04 Máj 2010
Príspevky: 18

PríspevokZaslal: Po Máj 24, 2010 11:12 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Fortune napísal:
Ján Onofrej napísal:

za posledný výpad bratíckych pavéznikov v druhej bitke sa ospravedlňujem korvínovským strelcom a všetkým pri nich.... netúžil som sa druhýkrát stretnúť s ich ťažkou pechotou v priamom boji a zároveň som si aj ja chcel seknúť


si chuj ? ides si seknut do neoplechovanych ludi a dievcat ????? este, ze si nas par vsimlo tento genialny pocin a islo im pomoct...


ďakujem veľmi pekne

že som si aj ja chcel seknúť som nemyslel neoplechovaných a dievčatá... myslel som tým niekoho, kto proti mne nastaví zbraň a nehodí sa do mňa celou váhou len preto, že jemu to neublíži... ak je strelec neoplechovaný, pobočnú zbraň má, nemá, to je jedno, ak vidí že niekto naňho ide, predpokladám uteká... ak neuteká, asi chce bojovať, ak chce bojovať, má možnosť... ak mi všetci strelci utečú, mám tam kopu iných, ktorí utekať nebudú

nechcel som nikomu ublížiť, nechcem nič na nikoho zvaľovať

prvá bitka mi priniesla hlboký zub na klobúku, keď korvínska ťažká pechota ZOZADU napadla našich strelcov.... ešte že si nás pár všimlo tento geniálny počin a išlo im pomôcť. že?

ešte raz ďakujem za pekné oslovenie
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Milan Olaff Madlenák
Tlčhuba


Založený: 13 Jún 2006
Príspevky: 929
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Po Máj 24, 2010 12:11 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Nieco malo fotiek od Cechov, priamo z akcie tam asi nic moc nie je, ale pre nasich sermiarov to bude viac ako dobre ako predstava poriadnych kostymov...

http://picasaweb.google.com/olimen001/StaraLubovna#
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
deCarabas
Tlčhuba


Založený: 05 Okt 2006
Príspevky: 466

PríspevokZaslal: Po Máj 24, 2010 12:21 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ved si si mohol seknut. plechovych tam bolo dost. medzi strelcami ale boli dievcata a hlavne, boli tam nabite zbrane. Stacil len maly chaos, aby si si nabehol do vyslahu z hlavne a to by si si sa divil, ako by si rozhodil rucky a padol na prdel...

A my s tazkou pechotou nemame nic, ze na vas nabehli bola ich vlastna blbost Wink My fungujeme ako jednotka, sam nikto nikam nebezi.
_________________
Peter - deCarabas - Madlenak
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Vlk
Bežný tlachal


Založený: 03 Dec 2006
Príspevky: 61
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Po Máj 24, 2010 12:30 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Johny: ked si si chcel seknut tak preco si nesiel vratit tek kvazi tazkej pechote ten zub na prilbe, ale klesol si na ich uroven a pustil sa do nevyzdrobejych? Vyhovorka typu ze neutiekol tak zjavne chcel bojovat je dost biedna .... Co sa tyka vystupeni nikto neporovnaval Via cassu s ostatnymi lebo sa to neda...proste via cassa na sebe maka a i ked kazdy rok m,aju kvantum novych tak sa rok od roka lepsi...nie ako pseudo skupinu typu Batuhla a bergfrid a neviem este kolko nazvov maju co vystupuju stale s tym istym a stale je to rovnako strasne...ani sa nesnazia sa zlepsit .... o tom bola rec.
_________________
Nežijem aby som bojoval.Bojujem aby som žil.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail MSN Messenger
Milan Olaff Madlenák
Tlčhuba


Založený: 13 Jún 2006
Príspevky: 929
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Po Máj 24, 2010 12:37 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

No, v skutocnosti by ho ten strelec minimalne odpraskol, kym by dobehol, vsakano... Takze si polozme dve otazky:

1. Je lepsie, ze ti to nenarval z rucnice do ksichtu z par metrov?
2. Ako sa moze radovy vojak bez povelu velitela vybrat si do niekoho len tak seknut?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Ján Onofrej
Bežný tlachal


Založený: 04 Máj 2010
Príspevky: 18

PríspevokZaslal: Po Máj 24, 2010 12:40 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

práve preto, že tam bolo toľko plechových ... ktorým nikdy nikto a nič neublíži..... a proti halapartníkom sme to skúšali už na nácviku... tesákom nič moc
nabité zbrane... preto sme šli na zem pár metrov od nich a čakali...až potom sme šli
ja svoju chybu uznávam, iných, ktorých by sme dokázali poraziť sme tam však nemali
vlk: vrátiť niečo ťažkej pechote? ako? po prvé, dostali sme zákaz bojovať ľubovnianskymi pavézami, takže som sa ich snažil šetriť....po druhé, je ich viac a zabijú ťa lebo im je to jedno
ok, tak sa aspoň tvárim že utekám, vzdávam alebo niečo také...

aj ja by som bol rád stále na svojom mieste v pevnom tvare, s tromi pavézami (v prvej bitke) je to však ťažko...v druhej ich bolo päť, spoločné veci však neboli nacvičené
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Ján Onofrej
Bežný tlachal


Založený: 04 Máj 2010
Príspevky: 18

PríspevokZaslal: Po Máj 24, 2010 12:42 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

olaff: to je ten problém, pavéznici na bratríckej strane boli pre vyššie spomenuté samostatní a ja som bol ich veliteľ Sad asi jasná chyba, boli sme tam však len dvaja, ktorí už niečo pavézami robili
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Milan Olaff Madlenák
Tlčhuba


Založený: 13 Jún 2006
Príspevky: 929
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Po Máj 24, 2010 12:45 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

No ono je to tak, ze paveznici maju svoju cinnost koordinovat navzajom so strelcami a tycovkarmi... Kazda z tychto zloziek je sama osebe na pendrek... Ale neverim, ze nasi nerobili nejaky vycvik, stacilo sa pridat a co-to okukat...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Ján Onofrej
Bežný tlachal


Založený: 04 Máj 2010
Príspevky: 18

PríspevokZaslal: Po Máj 24, 2010 12:50 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

viem, lenže na podporu halapartníkov nás bolo trochu málo, občas sa dalo, v druhej bitke sme sa ich držali viac.....strelci boli samostatní a spolupráca spočívala maximálne v tom, že sme sa pred nich postavili a oni strieľali

celý ten zmätok a chaos v bitke bol spôsobený asi takýmito vecami....úloha pre budúce ročníky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Vlk
Bežný tlachal


Založený: 03 Dec 2006
Príspevky: 61
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Po Máj 24, 2010 1:14 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Tiez som sa par bitiek zucastnil a ani raz sa mi enstalo zeby ma ta tazka pechota porazila ...oni sa len ohanaju ked mas trochu rozumu a pockas si tak ich pobijes vsetky...a ked chcem si udriet, tak si hladam niekoho do koho si jednak udriet mozem a nie do neoplechopvanych, ktorym jednym uderom mozes vazne ublizit, a jednak hladat si niekoho skymsa to oplati a nie niekoho kto nema sancu sa branit nie?
_________________
Nežijem aby som bojoval.Bojujem aby som žil.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail MSN Messenger
Ján Onofrej
Bežný tlachal


Založený: 04 Máj 2010
Príspevky: 18

PríspevokZaslal: Po Máj 24, 2010 1:28 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Vlk: asi si šikovnejší než ja... s mojim momentálnym vybavením proti ťažkej pechote určite nepôjdem... a ako som už hovoril, niektorí sú nezmari(y?) a čím viac sa snažíš zložiť jeho, tým viac on mláti po tebe...kto prehrá vieme

zdá sa mi, že som niečo asi napísal zle, pretože pôsobím ako sadista, ktorý chce len mlátiť a mlátiť každého čo nemá plechy...
nie, o to mi vôbec nešlo
chcel som neprísť k úrazu, zároveň tesákom s niekým trošku pošermovať a spokojne zomrieť...ak nemal nikto zo strelcov zbraň, tak sa znova ospravedlňujem, že som si to nevšimol

rovnocenného súpera v takejto bitke nenájdem...ak sú strelci pod moju úroveň, ťažkí a halapartne sú vysoko nad....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Vlk
Bežný tlachal


Založený: 03 Dec 2006
Príspevky: 61
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Po Máj 24, 2010 1:36 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Toto uplne chapem je tam strasne vela ludi co si o sebe myslia ze su nesmrtelny a preste na tento pristup via cassa zaviadla organizovanu jednitku ktora presveci i tych ktorym to tazko dochaza ze by fakt mali ostat radsej na zemi...je pravda ze sam proti celemu hufu takychto Highlanderov velmi tazko daco zmozes preto je lepsie ostat v jednotke a skusat to so skupinovym odporom...to am väcsinou uspech..i mala jednotka drziaca pokope moze porazit omnoho väcsi huf
_________________
Nežijem aby som bojoval.Bojujem aby som žil.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail MSN Messenger
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Podujatia Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Ďalší
Strana 3 z 12

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk