Obsah fóra serm.sk serm.sk
Fórum pre a o šermiaroch
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
Banner MarkOffice Markepee Serm.sk

Arma Ferre - škola šermu?
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Ďalší
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Škola Šermu
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Michal Jílek
Bežný tlachal


Založený: 02 Nov 2009
Príspevky: 23

PríspevokZaslal: Po Nov 02, 2009 9:32 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

No ono to vlastně ani nebylo smyslem, prostě to tak nějak přišlo Smile
Přeji příjemný večer. Hodně zdaru.
_________________
Pokud byť i jeden člověk má jiný názor než já, znamená to, že se mohu mýlit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Petr Indy Havelka
Bežný tlachal


Založený: 01 Júl 2008
Príspevky: 30
Bydlisko: Haná

PríspevokZaslal: Po Nov 02, 2009 10:11 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Moje jméno mám na stránkách. Ty jsou v podpisu. Nemám problém se pod svá slova podepsat. Fotku tady mám též.
_________________
UBI BENE - IBI PATRIA.
www.olomouckypluk.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Martin Fabian
Tlčhuba


Založený: 14 Jún 2006
Príspevky: 242
Bydlisko: bratislava

PríspevokZaslal: Po Nov 02, 2009 10:45 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

to je v pohode a ja nemam dovod neverit ti. takisto, pokial sa pamatas, pozname sa aj osobne.

ale v ramci pouzivania tohto fora (skola sermu) poprosim zmenit to na civilne meno. respektuju to aj ine osoby, ktore su taktiez zname vacsinou po prezyvke. a napokon verim, ze ta prezyvka sa tam zmesti;)

dakujem!Wink
_________________
http://sermiari.sk
Rozširujme šerm!
Nájdite nás na facebooku
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
tarkil
Tlčhuba


Založený: 27 Sep 2006
Príspevky: 236
Bydlisko: bratislava

PríspevokZaslal: Ut Nov 03, 2009 8:30 am    Predmet: Re: povol na trpaslíka Odpovedať s citátom

Michal Jílek napísal:
tarkil napísal:
pocitam ze ani jeden, ale urcite vedia povol na trpazlika, ci to je tusim pokrocila latka. Laughing


Povol na trpaslíka... Ty ho neumíš?? To bude chtít zhodit pupík Wink


Laughing Laughing Laughing
_________________
"Jaduru arik kek onak"
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
tarkil
Tlčhuba


Založený: 27 Sep 2006
Príspevky: 236
Bydlisko: bratislava

PríspevokZaslal: Ut Nov 03, 2009 8:44 am    Predmet: Odpovedať s citátom

tak, preboha ocom tu tarate, taras mily chlapec z army ferovej??? tak poprve to, ze ste sracky, ojebavaci a podvodnici, to viete predsa sami, tak sa nas tu nesnaz zmanipulovat na vas biznis. si asi myslis, ze sme vseci totalne sprosty alebo co? nepokusaj sa nas presvedcit, ze mate co ilen nieco (geno osobne) spolocne zo sermom, nejde predsa o zaciatocnych ci pokrocilich frekventantov, ide o vasu elitu, vy predsa viete, ze ste lumpi... nemate ani tolko sebareflexie kolko sa naslo v magisteriu, tak prestan vytvarat dojem, ze to je uhol pohladu. bud nevies ocom vlasne vsetko je, cize si uplne mimo, a nemam chut ti to vysvetlovat, alebo zamerne zavadzas a klames kvoli par susnom co na tom trhnete a to uz sa nemam stebou ani snikym odvas chud bavit vobec. nic proti biznisu, vpodstate to schvalujem, ked je dost tupcov co za to zaplatia preco nie, som za. ale treba to tak aj prezentovat a neodrbavat vetami, ze sak my robime prave orechove one.... ach jaj, jebem na to. zdar.

Len mala vyzva na zaver pre zacinajucich sermiarov: nenechajte sa vlakat do osidiel armany-fera, pokial sa hcete naucit nieco o serme hladajte rozhodne nieco serioznejsie, pravdivejsie, funkcnejsie, krajsie, noblesnejsie. vpodstate skoro vsetko ostatne, hehe. a ak by ste mali predsa zaujem naucit sa aj nezmyselne, plitke, nefunkcne, neesteticke veci za vyhodnu cenu ozvite sa racej mne nieco stym vymyslime...hehe Laughing Laughing
_________________
"Jaduru arik kek onak"
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Martin Janičina
Tlčhuba


Založený: 29 Okt 2006
Príspevky: 355

PríspevokZaslal: Ut Nov 03, 2009 9:01 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Michal: Nebol som priamo na seminári vašej školy, ale videl som dosť ilustračných videí na to, aby som mohol konštatovať že ak to tá škola robí s dobrým úmyslom, teda nie len pre zisk, nie je na dobrej ceste. Je toto dôkaz o kvalite školy? (čítaj debatu k videu)

http://www.youtube.com/watch?v=L5pplvgdy9Q

Píšeš že ťa tam učia techniky z manuskriptov. Aké napríklad? Zaujíma ma pohľad z inej strany. Môžeš popísať nejakú techniku s názvom a ako ju robíte? Ďakujem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pavol Uličný
Tlčhuba


Založený: 13 Sep 2006
Príspevky: 808
Bydlisko: Dargov <-> Bratislava

PríspevokZaslal: Ut Nov 03, 2009 2:57 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

doplnim len ... akúkoľvek ....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Michal Jílek
Bežný tlachal


Založený: 02 Nov 2009
Príspevky: 23

PríspevokZaslal: Ut Nov 03, 2009 5:27 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

TO Jan Busovsky: Pokud milých chlapec, tak né z Arma Ferre, nejsem jejich členem. Pouze účastníkem seminářů. Takže ten kdo za semináře platí, ne ten který za ně něco dostává.

A né nemyslím si že jste tu všichni hloupí, právě naopak, protože si myslím, že se tady vyskytují také lidé chytří a soudní, zatěžuju se tím, že tady komentuju hlouposti, které tu někteří kydáte. (Tedy, ne všechno co komentuju považuju za hlouposti, ale přesto tu hlouposti jsou.)

Na závěr pro všechny šermíře začínající a pokračující a šermíře vůdec, nenechte si nakecávat nic od těch kteří tvrdí že ta nebo ona škola je dobrá nebo špatná.

TO Martin Janičina: Komentáře jsou vesměs pozitivní... Ovšem znovu jsme u toho, toto není video AF... (nicméně jeden z lidí na semináře kdysi jezdil, to je pravda) Další věc, nebylo tovideo náhodou myšleno jako sranda? Zábava? Nebo nácvik na nějaké vystoupení? Minimálně to tak vypadá... Každopádně co je dobrá cesta?

A jen tak mimo mísu, mě napadá, proč vlastně chcete vymýšlet jestli je ten či onen dobrý nebo špatný podle videí, to budete teď šermovat přes dráty - po internetu??

Co se týká popisování techniky, nebudu, už jenom z toho důvodu že si sám o sobě nemyslím, že jsem geniální šermíř a že "umím". Takže nevidím důvod abych tady dával do plénu své nedostatky, které okamžitě nějaký šikula převede na nedostatky a neschopnost AF.

Nicméně videa která tady máte ve vlákně Videá šermiarskych techník, odpovídají tomu co je k vidění na seminářích AF. Nicméně, nestihl jsem ještě projít a prokoukat celé vlákno, takže snad tam nejsou dál žádné hlouposti.
_________________
Pokud byť i jeden člověk má jiný názor než já, znamená to, že se mohu mýlit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pavol Uličný
Tlčhuba


Založený: 13 Sep 2006
Príspevky: 808
Bydlisko: Dargov <-> Bratislava

PríspevokZaslal: Ut Nov 03, 2009 5:47 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Michal Jílek napísal:

Nicméně videa která tady máte ve vlákně Videá šermiarskych techník, odpovídají tomu co je k vidění na seminářích AF. Nicméně, nestihl jsem ještě projít a prokoukat celé vlákno, takže snad tam nejsou dál žádné hlouposti.



no to zaujimave. .......
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Michal Jílek
Bežný tlachal


Založený: 02 Nov 2009
Príspevky: 23

PríspevokZaslal: Ut Nov 03, 2009 5:52 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Proč zajímavé... vypadají snad texty a obrázky z mistů dlouhého meče jinak na slovensku a jinak v česku? nebo snad máte jinak udělané tělo? víc rukou nohou, jinak fungující klouby... ??
_________________
Pokud byť i jeden člověk má jiný názor než já, znamená to, že se mohu mýlit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pavol Uličný
Tlčhuba


Založený: 13 Sep 2006
Príspevky: 808
Bydlisko: Dargov <-> Bratislava

PríspevokZaslal: Ut Nov 03, 2009 6:09 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

praveze nie, nam to nevysvetluj Smile mozno je vhodne aby ste predisli takemuto niečomu ako tu odznelo, preco nezverejnite svoje vedomosti....nik necaka ze ja kazdý genius vo vsetkých oblastiach

ale dá sa to nazvať ..."aktualny stav bádania" ....ak teda ste (absolventi seminarov) presvedceny o spravnosti počinania prečo nezverejnite tak ako mnoho inych kam ste dospeli ....? napr velmi oblubenou formou video prezentacie....

ist na seminar s odvovodnenim vratenia penazi v pripade, že sa nedozviem nic nové je smiesne ako reklama na sadu kuchynského naradia, ci matracov nemenovanej TV obchodnej spoločnosti.....

skor by bolo vhodne uvažovat o zverejneni programu výučby či náplne
a tak by kazdy vedel po čo ide, než delkarovat vratenie penazi v pripade nespokojnosti
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Petr Indy Havelka
Bežný tlachal


Založený: 01 Júl 2008
Príspevky: 30
Bydlisko: Haná

PríspevokZaslal: Ut Nov 03, 2009 6:29 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

No, ona ta škola se chová přesně jako podezřelý internetový prodej. Nic neukázat, klidně vrátíme peníze. A ono se nachytá spoustu mladých jinochů či děvčat, kteří je nechcou vrátit. Jen až přijdou jinam, zjistí že se naučili prd a ještě se musí odnaučovat spoustu zlouvyků. Kvalitní škola se nebude schovávat, ale hrdě své učení presentuje. Navíc jsem nějaká videa od absolventů viděl, s nejméně jedním mluvil, aniž tušil, že jsem od fochu. A v duchu se strašně chechtal! Sad
_________________
UBI BENE - IBI PATRIA.
www.olomouckypluk.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Michal Jílek
Bežný tlachal


Založený: 02 Nov 2009
Príspevky: 23

PríspevokZaslal: Ut Nov 03, 2009 6:36 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Reklama je i to co psal kolegáček o kousek výš... takový to nadávání, vysmívání, hanění...

Těžko můžu kecat do "reklamní politiky" AF, takže ten návrh, bych směřoval spíš přímo na lidi od AF...

Na druhou stranu, lidi které ze seminářů znám se na semináře dostali z naprosté většiny na doporučení... Těžko soudit jestli to znamenám že ti kdo doporučují jsou idioti, a nebo je to tak dobré že to za doporučení stojí... Vždycky na to půjde koukat z obou stran...

Nevím, já osobně moc na videa nedám, vzhledem k tomu že něco málo vím o práci s videem, střihem atd. je mi jasné, že dobrý prostřih i z totálního fantasmagoru může udělat geniální věc... A film je prostě něco jiného než skutečnost...
_________________
Pokud byť i jeden člověk má jiný názor než já, znamená to, že se mohu mýlit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal Jílek
Bežný tlachal


Založený: 02 Nov 2009
Príspevky: 23

PríspevokZaslal: Ut Nov 03, 2009 6:39 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

TO indián - běžný tlachal: jsme s jedním, mluvil a on netušil... chybí jména místa, takže zase kydy,kydy,kydy...

A naopak, AF říká, přijď se podívat, pokud se ti to líbí jedeš dál, pokud nelíbí prostě zkusíš něco jiného a někde jinde... zase viz ten článek který jsem tu odkazoval. Jenom prázdně tlacháš....

Navíc jak můžeš vědět že ten dotyčný, nebyl lemra, která nic během roku moc nedělá... potom taky asi to co si odnese ze semináře nikam nerozvine a asi to taky podle toho bude vypadat...
_________________
Pokud byť i jeden člověk má jiný názor než já, znamená to, že se mohu mýlit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Petr Indy Havelka
Bežný tlachal


Založený: 01 Júl 2008
Príspevky: 30
Bydlisko: Haná

PríspevokZaslal: Ut Nov 03, 2009 7:17 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Máš pravdu jsem TLACHAL, a může za to pouhý fakt, že jsem po chlapíkovi nevyžadoval občanský průkaz a nepovedlo se mi ukrást mu mobil. A to video bylo tragické, šerm podprůměrný. Zajímavé bylo, že na něm šermoval šéf školy Idea s tímto pánem, který původně působil v úžším vedení a asi nebyl jen lemra, podle jejich kritérií.
No nehodlám to dále řešit, nebudu již zde psáti, když jsem iba tlachal. Ale jsou lidé, kteří mé slovo celkem považují....
_________________
UBI BENE - IBI PATRIA.
www.olomouckypluk.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Andrej Janičina - Jabčo
Tlčhuba


Založený: 17 Jún 2006
Príspevky: 325

PríspevokZaslal: St Nov 04, 2009 8:39 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Michal: No neuraz sa, ale čo tu vidíme sú stále dokola tie isté vytáčky a ospravedlňovania a prázdne tvrdenia. Týmto Ťa ale nechcem uraziť. Skôr mám pocit, že z pozície žiaka AF automaticky obhajuješ ich systém, pretože ak by si uznal, že niečo nie je v poriadku, tak by si hlavne sám pred sebou musel priznať, že ten čas s nimi bol beznádejne stratený a učil si sa hlúposti.

Pravda je ale taká, že je tomu žiaľ tak. Bol by si prekvapený koľko ľudí sa v svetovom merítku venuje rekonštrukcii európskych bojových umení. Mnohí spolu nesúhlasia a vedú miestami aj vášnivé debaty, ale toto bádanie a postup je založený na štúdiu dobových prameňov. Ale skutočne nikto nerobí to čo AF. Alebo si myslíš, že v tomto konkrétnom prípade platí "všetci sa mýlia, len ja som geniálny"? Ak by sme aj teoreticky takú možnosť pripustili vedel by si zodpovedať na niektorú s týchto otázok?

Z akých zdrojov čerpáte? (nemeckí majstri mi nestačí, skús byť konkrétnejší)

Videl si niektorý z tých textov? Si schopný ty, alebo pán Geňo (alebo niekto z jeho okruhu) transkribovať a následne interpretovať staronemecké texty?

Čo Vás učia Vaši učitelia ako ideálnu reakciu na útok?

Vedel by si vymenovať aspoň niektoré z majstrovských sekov (tie sú všade rovnaké, takže ak robí AF so starými fechtbuchmi, tak by si to mal vedieť aj keď si len študent).

Skutočne sa nehnevaj, ale môj názor je taký, že AF netuší čo je to šerm dlhým mečom. Ich systém je niečo zkopírované z úrovne poznania Magistéria niekedy z 80/90 rokov, aj to zle interpretované a nedobre cvičené, doplnené o pár bludov navyše.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Martin Janičina
Tlčhuba


Založený: 29 Okt 2006
Príspevky: 355

PríspevokZaslal: St Nov 04, 2009 8:40 am    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Každopádně co je dobrá cesta?


Dobrá cesta je šermovanie techník, ktoré sa reálne používali, sú na ne zdroje a v reále fungujú. Nemusia byť urobené krásne strašne rýchlo, každý začína. Ale z videa je vidieť okamžite či má niekto páru o realnom šerme alebo či si ho len nevymyslel poprípade niekde neokopíroval od zlého učiteľa.

citácia:
že si sám o sobě nemyslím, že jsem geniální šermíř a že "umím"


ako máš na seba takýto názor ktorý ti nijako nezazlievam, znamená to že nemáš dosť skúseností. Ako si potom môžeš byť istý že nehovoríme pravdu? Nezapochybuješ ani trocha?

Aby si rozumel prečo som sa pýtal na konkrétnu techniku. Je možné, že AF sa niekam posunulo o čom nevieme. Potom táto debata samozrejme nemá zmysel, ale ak považuješ povol na trpazlíka za bojový šerm tak potom sa asi nezmenilo nič.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tarkil
Tlčhuba


Založený: 27 Sep 2006
Príspevky: 236
Bydlisko: bratislava

PríspevokZaslal: St Nov 04, 2009 8:54 am    Predmet: Odpovedať s citátom

ach mily michal, je to tragikomicke, ale ja mam pre to pochopenie, tazko sa priznavaju chyby, omili aj naivita... skus sa len niekedy nenapadne opitat gena kolko krat bol u kozu na skole v cechach nez si zacal vymyslat sam. hehehe, ale on by ti aj tak nepovedal pravdu..... 80% slovom osemdesiat percent kurzu za ktory platis je zle zmutovany koza z 90 rokov. zvisok su genove vyplody, pripadne vyplody ludi k nemu sa pridanych. (cest vynimkam, mam nadej verit, ze aj taky su) okolo manuskriptov to islo len velmi okrajovo a vpodstate nepochopene (co je dane aj scenickym prevedenim pvovodneho zdroja). kazdopadne platit moze kdo kolvek za cokolvek. ale tak isto je slobodnym vyjadreni aj povedat pravdu a pekne drsne a pekne nahlas. preto na vyjadrenie tebou zvoleneho nezmyslu budev vraviet ze je to kravina a len tupec plati za kraviny. apropo neni hanbou byt hlupim (viem o tom svoje, hehe) ale ostat hlupim aj ked zistis, ze pravda je asi dakde inde.... nikdo uceny z neba nespadol (snad okrem lenina) takze mam pre teba jeden navrh, pises, ze kdo pride na seminar zisti ci mu to vuhovuje, alebo nie, podla toho bud dojde na dalsi alebo nie. ja osobne ti doporucujem (aby tato tvoja uvaha mala aj logiku) skus ist prosim ta aspon raz na daky iny seminar k niekomu inemu ako armanimu. porovnaj a potom vynasaj sudy toho ci onoho. kolko inych skvol si absolvoval, ze to mozes porovnat? ale takto postavena argumentacia je klise, ktore sa mi neluby. rob si co hces. si dospely a slobodny (dufam) kazdopadne ti prajem skore uzdravenie, neh sa ti oci rozlepia. nazdar.
_________________
"Jaduru arik kek onak"
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Pavol Uličný
Tlčhuba


Založený: 13 Sep 2006
Príspevky: 808
Bydlisko: Dargov <-> Bratislava

PríspevokZaslal: St Nov 04, 2009 9:11 am    Predmet: Odpovedať s citátom

ten "kolegáček" mam byť ja? povedz kde som z niecoho nepravom urazil alebo nieco zlé povedla o tej spoločnosti ....??? to ze som ich obchodnú aktiku prirovnal k inym spoločnostiam ???

myslim, ze som práve naopak, vyzval a navrhol vám, ako by sa osočovanie dalo raz a navzdy zmiest preč ...prave z toho dovodu, ktorý Martin spomýna ...

ps. kolegáček Smile ?? sa poznáme ??? Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Michal Jílek
Bežný tlachal


Založený: 02 Nov 2009
Príspevky: 23

PríspevokZaslal: St Nov 04, 2009 4:14 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Sesypalo se tu jaksi moc příspěvků najednou, tak zkusím komentář nějak zkombinovat, tak jak se mi to žene hlavou...

První věc je, že bych se měl omluvit Indyjanovi za toho tlachala, špatnej a dlouhej den... Mno, k tomu se váže to že moje připomínky jsou vytáčky, prázdné tvrzení... Problém je, že já většinu vašich příspěvků k AF vnímám taky tak... neověřené, neseriozní, neosobní zkušenosti, a z toho získané subjektivní dojmy, které máte na základě toho co znáte ze své, jak to nazvat "praxe" (tím nechci snižovat práci kohokoli z vás).

Další věc, uznat že dělají špatně. Očividně máte problém už s tím, že někdo řekne o něčem co vy všeobecně přijímáte za špatné (ať už na základě čehokoli a jakkoli podložených informací) že je to dobré. Už očividně proto mě pokládáte za méněcenného, hloupého, bez jakýchkoli životních zkušeností a neschopného si vytvořit vlastní názor.

Dokonce na vysokých školách, oslovují pedagogové i čerstvě přijaté studenty kolego. Tady se někdo ohradil proti oslovení kolego, kdo ví proč. I když to "kolegáčku" byla replika z jakéhosi Burianova filmu a měla být pouze úsměvná, bez dalšího významu. No a ostatně už jenom tím že tady se mnou polemizujete je kolegialita Wink

Zajisté, i já o sobě mohou říct že dost lidí kteří si mě považují... důvody mohou být různé, abychom někoho náhodou neurazili, nebudu raději koumat nad tím jaké by to mohly být...

Předkládáte mi tady, že netuším, kolik lidí se věnuje dejme tomu obecně šermu. Naopak jsem si velmi dobře vědom, historický šerm a související aktivity v česku a slovensku je oproti světu ještě stále pozadu. V době kdy pan Koza přišel s nápadem řešit technicky šerm, se ve skandinávii dělalo pěkných pár let LH včetně šermu, stavby lodí, vesnic, pořádání historicko naučných akcí v kvalitě, která podle mě ještě u nás k vidění není (samo sebou je to můj subjektní dojem, ale na ten snad mám právo).

Omlouval se, ale pobavil mě názor, že pokud mám stále dost sebekrytiky, a netvrdím o sobě že jsem mistr, jsem ještě nezkušený. Takže tím to pánové se přidávám do vašeho kroužku prohlašuju o sobě, že jsem výkvět všecho novovodobého rytířstva. A jsem jediný kdo vám může ukázat jak se do doopravdy dělá a válí. Kurňa to jsem najednou povyrost Very Happy

Nic přeháním, ale skutečně to tak vyznělo Smile

Pak ten povol na trpaslíka, mluvil jsme snad o tom že ho považuju za bojový šerm? Na druhé straně, v bojovém šermu, můžeš zkusit udělat třebas povol na kance, s levou rukou v kapse a pravou v zadnici. Udělat ho můžeš, ovšem za výsledek si můžeš sám. Já jsem si dělal srandu z toho že to někdo rozebírá... no nevadí Very Happy

Překlady fechtbuchů - na internetu je ke stažení miriády překladů do angličtiny, francouštiny, kvalita asi nebude nic moc... Dále ke koupí překlady do těchto jazyků, následně dokonce lidé ze zmiňovaného Magi nabízí (nebo nabízeli) kopie a překlady ke koupi. Skupina Revertár zpřístupňuje svoje materiály... Rozhodně to není nedostupný materiál...

Další věc, snaha o překlady, odpovídá tomu co se děje v archologii a potažmo v LH - nikdy jsme nic takového nenašli, proto to neexistovalo...
V případě překladů, podle mého názoru jsou texty nejednoznačné, a tudíž záleží na interpretaci, kombinace s překlady textů a kreseb žáků těchto mistrů, no prostě... I když pravda to co jsem měl v rukách vypadalo slibně.


Co se týká marketingu AF... Jediné co jsem k tomu psal, bylo že asi já do toho nemám moc co mluvit.

V podstatě na závěr, nabádáte mě tady abych se nenechal zaslepovat, abych přijal stanovisko, že se mohu plést... Jen nějak nevím od koho z vás zde bych se právě v tomto měl poučit... Všichni se chováte, tedy aspoň to tak vypadá, že na de vší pochybnost se nemůžete mýlit.

Spíš mám čím dál větší dojem, že máte z někým z AF (že by Géňa?) asi něco nevyříkané... Asi nedostatky v sociální komunikaci... ale to je dneska běžný společenský zádrhel Smile což je ale váš boj. Já ty lidi zase znám po svojem.

Mno a k tomu, kolikrát byl kdo na škole u Kozy (já nebyl, ale VHS, která jsem viděl, byly proměnlivé kvalit, nemyslím tím kvalitu obrazu) byly hezky stará, takže vypovídací hodnota toho, kde je teď a co dělá asi nebude. Ale spousta lidí co se hlási k Magisteriu (ve smyslu, co to vlasntně, je, právně nic takového neexistuje) a ti jistě na Kozovi byli a učili se od něj a po celých čechách teď provozují nějakou svou výuku. Kvalita z osobních zkušeností moc nevím co si myslet. Příliš mě nepřesvědčil pan Žákovský. Jenže to jsme opět u subjektivních dojmů...

Každopádně když to tady čtu tak mě spíš utvrzujete v tom, že i vaše soudy mohou být také značně osobně ovlivněné a tím pádem nic moc důvěryhodné...

Nic je to tu žabomyší válka... Snažíme se jen přesvědčovat toho druhého o své pravdě. Což obvykle nemá moc význam.
_________________
Pokud byť i jeden člověk má jiný názor než já, znamená to, že se mohu mýlit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Škola Šermu Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Ďalší
Strana 4 z 12

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk