Obsah fóra serm.sk serm.sk
Fórum pre a o šermiaroch
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
Banner MarkOffice Markepee Serm.sk

Balast II

 
Pridať novú tému   Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky.    Obsah fóra serm.sk -> Škola Šermu
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Pavol Uličný
Tlčhuba


Založený: 13 Sep 2006
Príspevky: 808
Bydlisko: Dargov <-> Bratislava

PríspevokZaslal: St Okt 14, 2009 12:51 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

mozem doplniť ze napr kalaripajat (indicke boj umenie) na preznetacii co som mal moznosť vidieť ....v jeho praci so šabľou (des) je v porovnani s eu. pristupom je teda hodne mimo (rozumej slabé) ....je vsak mozne ze moj dojem bol sposobeny len slabym vykonom prezentujucich....aj ked to nepatri do temy ringenu ale patri to k otazke (polozenej o 2 prispevky vyššie )ci si ludia myslia ze je jedno horsie ako druhe ....tak ano, myslim
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Rudolf Klimek
Bežný tlachal


Založený: 07 Nov 2006
Príspevky: 44

PríspevokZaslal: St Okt 14, 2009 1:29 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Pavol Uličný napísal:
mozem doplniť ze napr kalaripajat (indicke boj umenie) na preznetacii co som mal moznosť vidieť ....v jeho praci so šabľou (des) je v porovnani s eu. pristupom je teda hodne mimo (rozumej slabé) ....je vsak mozne ze moj dojem bol sposobeny len slabym vykonom prezentujucich....aj ked to nepatri do temy ringenu ale patri to k otazke (polozenej o 2 prispevky vyššie )ci si ludia myslia ze je jedno horsie ako druhe ....tak ano, myslim

mam si to vysvetlit tak, ze ty by si naklepal ich "majstra" co to slabe umenie sablou cvici 30 rokov 7 dni v tyzdni, nech aj v tej sabli ostaneme? Aby som upresnil moj pohlad na vec... je jedno o ake "umenie" a "styl" ide. Vzdy je dolezity clovek, co ho cvici.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Rudolf Klimek
Bežný tlachal


Založený: 07 Nov 2006
Príspevky: 44

PríspevokZaslal: St Okt 14, 2009 1:30 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Martin Fabian napísal:
Nazdar. Aj Sirius sa začal azda venovať bojovému šermu či blízkym umeniam?

Myslím si, že napr. WT, muay thai a pod. sú veci, ktoré majú prakticky bližšie k boju ako napr. tkd.

Smile neviem ci sirius, ale ja si bojovy serm popraktizujem celkom rad.. ak je dobra prilezitost, nalada a ludia Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pavol Uličný
Tlčhuba


Založený: 13 Sep 2006
Príspevky: 808
Bydlisko: Dargov <-> Bratislava

PríspevokZaslal: St Okt 14, 2009 1:35 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

myslel som si ze spadneme do detskej prekaračky kto by koho naklepal ... je mi luto (a vies co nie, nieje ) nedokazem zodpovedat tak hypoteticku otazku....

nemusim nic konfrontovat na posudenie akym sposobom riesia utok nepriatela alebo akým spôsobom nan utočia ...na to nemusim byt "majster" aby som videl jasne nedostatky .....alebo inač (ak je to uražlive pre teba) vyhody toho ako to robim ja a teda bez ohladu na moj vlastný vykon posudit ktorý zo spôsobov je efektivnejsi ....


Naposledy upravil Pavol Uličný dňa St Okt 14, 2009 1:38 pm, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Martin Fabian
Tlčhuba


Založený: 14 Jún 2006
Príspevky: 242
Bydlisko: bratislava

PríspevokZaslal: St Okt 14, 2009 1:37 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
neviem ci sirius, ale ja si bojovy serm popraktizujem celkom rad.. ak je dobra prilezitost, nalada a ludia


zajtra zmazem OT, co sa tu hromadi, popr. to hodim do balastu. co je ten bojovy serm, o ktorom hovoris? plechy a pomä dva tri? a kto su ti ludia, s ktorymi to cvicis? mas prakticke skusenosti s cvicenim zapasu?
_________________
http://sermiari.sk
Rozširujme šerm!
Nájdite nás na facebooku
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Martin Fabian
Tlčhuba


Založený: 14 Jún 2006
Príspevky: 242
Bydlisko: bratislava

PríspevokZaslal: St Okt 14, 2009 1:42 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

palo napísal:
nemusim nic konfrontovat na posudenie akym sposobom riesia utok nepriatela alebo akým spôsobom nan utočia ...na to nemusim byt "majster" aby som videl jasne nedostatky


toto je vo vseobecnosti velmi citliva zalezitost. aj najvacsi znalec technik a strategie moze skolabovat napatim ci strachom a naopak. je to vec nazorov a osobnej preferencie.
_________________
http://sermiari.sk
Rozširujme šerm!
Nájdite nás na facebooku
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Rudolf Klimek
Bežný tlachal


Založený: 07 Nov 2006
Príspevky: 44

PríspevokZaslal: St Okt 14, 2009 1:50 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Pavol Uličný napísal:
myslel som si ze spadneme do detskej prekaračky kto by koho naklepal ... je mi luto (a vies co nie, nieje ) nedokazem zodpovedat tak hypoteticku otazku....

nemusim nic konfrontovat na posudenie akym sposobom riesia utok nepriatela alebo akým spôsobom nan utočia ...na to nemusim byt "majster" aby som videl jasne nedostatky .....alebo inač (ak je to uražlive pre teba) vyhody toho ako to robim ja a teda bez ohladu na moj vlastný vykon posudit ktorý zo spôsobov je efektivnejsi ....

hej, tiez som si myslel ze to tak skonci, v prekaracke. Kazdopadne, ja nechcem posudzovat iny styl sermu, kym nepocitim , alebo si to proti nemu neskusim, ze ake ma skutocne vyhody a nevyhody, pretoze na "Display" vyzeraju veci uuuplne inac, ako v reali. A nic pisaneho textu nebolo pre mna urazlive. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Rudolf Klimek
Bežný tlachal


Založený: 07 Nov 2006
Príspevky: 44

PríspevokZaslal: St Okt 14, 2009 1:57 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Martin Fabian napísal:
citácia:
neviem ci sirius, ale ja si bojovy serm popraktizujem celkom rad.. ak je dobra prilezitost, nalada a ludia


zajtra zmazem OT, co sa tu hromadi, popr. to hodim do balastu. co je ten bojovy serm, o ktorom hovoris? plechy a pomä dva tri? a kto su ti ludia, s ktorymi to cvicis? mas prakticke skusenosti s cvicenim zapasu?


Su niekde pisane pravidla, co je balast? Nejako som ich musel prehliadnut. Bolo by si to mozne niekde dostudovat, aby tu platili vseobecne zavazne pravidla? Dakujem
.
Bojovy serm pre mna je masky, plastron a neobmedzene uzivanie vsetkych technik uzivatelnych kordom. Vratane kopu, uderu pastou volnou rukou, uderu hlavou.
.
plechy neuzivam... vlastnim.. ale su vystavene ako dekoracia.(kto by to nosil, je to tazke ako krava...)
.
Cvicim s Pavukom, Duskom, Bendom, Princeznou, Rastom, isty cas so Zorom, Robom a inymi co sa na treningoch premelu.
.
mam, z Juda.
.
tiez to bude zaradene do balastu? Smile Ak bysi sa opytal sukronou postou, rad bysom tak i odpovedal.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Martin Fabian
Tlčhuba


Založený: 14 Jún 2006
Príspevky: 242
Bydlisko: bratislava

PríspevokZaslal: St Okt 14, 2009 2:48 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Prestuduj si toto "http://en.wikipedia.org/wiki/Troll_(Internet)" . Balast su prispevky, ktore su principialne na mile vzdialene od temy, su utocne, zbytocne. To ze ty si nieco nevidel a niecomu nerozumies je tvoj problem, ktory tu nemusis nutne rozmazovat. Neviem, ci si si vobec cital celu debatu a aspon pochopil (sic!), ze sa bavi o boji dlhym mecom, "jedenapolrucakom" bezo zbroje a nie o kordoch (rapiroch)! Co ma koho co zaujimat, ze mas potrebu uspokojit si videnie niecoho.. ak by si ju skutocne mal, tak oslovis priamo nejakeho cloveka, co sa tomu venuje alebo si aspon citas poriadne temy a zistis, ze jedno take video uz jestvuje nehovoriac o pokusoch, ktore sa deju v ramci jednotlivych zoskupeni. Narazky na organy cinne v trestnom konani a fenomenologicke ci metafyzicke debaty o prapodstate sermu ci boja tu maju ake miesto? Fakticke ci nazorove? Vo co go? Kde je problem? Nediv sa, ze ludia budu reagovat podrazdene na tvoje podnety, pretoze vacsina ludi, ktora diskutuje v "skole sermu" ma o bojovom serme ine predstavy, skusenosti a pracu za sebou, ako zobrat hento a toto na seba a pomä pomä dva tri. Z coho cerpas pri talianskej skole? Z akych majstrov? Co su kordove techniky? Kludne nas oboznam so svojim pristupom, prinosom, ale v relevantnej teme a s relevantnym zmyslom!

Ked som ziadal o moderovanie tejto temy, neboli ziadne nesuhlasne reakcie. Na doterajsie premazavanie a presuvanie neboli staznosti, ak by boli, budem sa snazit vyhoviet voxu populi. Vzdy pred premazavanim ci presuvanim upozornim a aj keby sa nieco dosralo, vzdy je tu funkcia "obnovit".

Forum funguje uz vyse dvoch rokov a stale je vo faze ustalovania. Mnohe sa zmenilo a mnoho veci nabralo novy charakter. Uz len civilne oznacovanie pomaha scasti vyhnut sa spamovaniu, holt nie som moderatorom vsetkych subfór a teda nemam moznost regulovat to uplne. Bol tu pokus navrhnut vseobecne pravidla, ak citis deficit v tejto oblasti, mozes snahu opat otvorit (v sekcii slamnik) aj svojim vlastnym nazorom.

To s tou sukromnou spravou som vcelku nepochopil, niektore veci su esencialne a stale nepochopene pre mnohych uzivatelov, takze je dobre ich pisat a diskutovat verejne.

Prave trollovanie a pisanie nepodstatnych prispevkov je to, co odradza znalcov od prispievania v jednotlivych diskusiach. Preto to vsetko bude zmazane. Amen.
_________________
http://sermiari.sk
Rozširujme šerm!
Nájdite nás na facebooku
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Rudolf Klimek
Bežný tlachal


Založený: 07 Nov 2006
Príspevky: 44

PríspevokZaslal: St Okt 14, 2009 3:05 pm    Predmet: pochopil som Odpovedať s citátom

Nema zmysel prispievat. Najprv som nerozumel, preco sa tak casto opakuju prispevky stale od tych istych ludi. Teraz tomu rozumiem. A uz budem tiez len mudro mlcat. Nemam potrebu vyjadrovat sa k pravidlam... naco...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Martin Janičina
Tlčhuba


Založený: 29 Okt 2006
Príspevky: 355

PríspevokZaslal: St Okt 14, 2009 3:07 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Rudo: Ahoj, nešermoval som nahodou s tebou na zvolene vonku? Aj mňa zaujíma keď trénujete bojový šerm kordom z čoho vychádzate. Akými zbraňami šermujete?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Martin Fabian
Tlčhuba


Založený: 14 Jún 2006
Príspevky: 242
Bydlisko: bratislava

PríspevokZaslal: St Okt 14, 2009 3:19 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

rudo napísal:
Nema zmysel prispievat. Najprv som nerozumel, preco sa tak casto opakuju prispevky stale od tych istych ludi. Teraz tomu rozumiem. A uz budem tiez len mudro mlcat. Nemam potrebu vyjadrovat sa k pravidlam... naco...


Ale ba, že má! Len k veci a vecne. Vies si predstavit, ze pojdes na karateweb a zacnes vypisovat veci, ze reku chlapi pomä, aj tak si myslim, ze je to o cloveku a podobne? Ja si neviem predstavit, ze by som to s mojou elementarnou znalostou spravil, a uz nieto, ze by som zasahoval do veci, ktorym nutne nemusim rozumiet. Popr., mat nieco nastudovane, vediet o com sa toci a potom sa pytat. Mozno jedinec ovplyva silami, kedy by dokazal porazit drzitela 10. danu, robi ho to vsak vacsim znalcom karate ci karatistom? Zalozme temu metafyzika cesty meca a tam diskutujme ci vajce ci sliepka, alebo si prednasajme ultimatne borne nazory. Dufam, ze sa uz rozumieme, kam mierim a co chcem tymto aj predoslym prispevkom povedat.

A pri anamnezach prispievania do fora by som bol tiez opatrny, lebo to zalezi od mnohych faktorov. ejmn.
_________________
http://sermiari.sk
Rozširujme šerm!
Nájdite nás na facebooku
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Marián Kostolný
Tlčhuba


Založený: 21 Okt 2008
Príspevky: 611
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: St Okt 14, 2009 8:02 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
vedz, že všetká elegancia (správnosť, dobré vykonávanie) vychádza zo zápasenia. A všetok šerm pochádza príčinne a podstatou zo zápasu! Zaprvé šerm dlhým tesákom, z toho potom šerm mečom a tak ďalej. (86r)



Veľmi pekne a správne napísané, ináč povedané .... "meč je len predĺžená ruka bojovníka"
_________________
Pozorovateľ


Naposledy upravil Marián Kostolný dňa So Okt 17, 2009 8:17 pm, celkom upravené 2 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Marián Kostolný
Tlčhuba


Založený: 21 Okt 2008
Príspevky: 611
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: St Okt 14, 2009 8:35 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj Martin,

čo sa týka BU bez zbraní, tak ani jedno BU bez zbrane nie je lepšie ako to druhé, všetky sú dobré a účinné, lebo vznikli za účelom boja, kde išlo o prežitie..
Jediný rozdiel je v športovej forme, toho ktorého BU, aj to len v tom, že každé má iné pravidlá šporotvého zápasu..

Martin, kľudne choď na Karateweb, tam Ťa nikdo nevysmeje, nenazve ťa hanlivým menom ani Ťa inak nezosmiešni, ak sa niečo spýtaš, bude Ti slušne odpovedané... cca rok do zadu som ponúkol fľašu vína tomu, kto tam takýto príspevok nájde a dodnes nikto.. ponuka stále platí... Ak si pozrieš diskusiu, dokonca sa tam preberalo aj "európske Kobudo" a aj iné BU nie len Karate.. a ešte neapamätám si, že by admin zmazal, resp. presunul do inej témy nejaký príspevok,

Palo Lux indické BU kalarapiját je najstaršie známe BU ako sa zachovalo do dnešnej doby a údajne aj Bodhidharma, /ten čo doniesol budhizmus do Číny/ tak tiež údajne toto umenie doniesol do Číny, kde si ho prispôsobili na svoje pomery,
ak si videl nejakú ukážku tohto BU, tak asi nie tú najlepšiu, cca rok do zadu bol na STV dokument o tomto umení a ver tomu, čumel som ako puk, spoadla mi sánka až na zem..
urob to ako ja, daj si na jutube do vyhladávača kalarapiját a je tam toho na mraky od neskutočných vecí až po sr..ky..
_________________
Pozorovateľ
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Martin Fabian
Tlčhuba


Založený: 14 Jún 2006
Príspevky: 242
Bydlisko: bratislava

PríspevokZaslal: St Okt 14, 2009 10:53 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Marián napísal:
Martin, kľudne choď na Karateweb....


tiež sa u vás nájdu vyjadrenia typu "Chalani, načo sem píšete, keď nemáte nič k téme? Nie je to trochu zbytočné?" ... "Tak nechápem, o čo akože ide. Tak snáď môžem niekoho upozorniť, že je OT alebo nie?" "... a čo má teda spoločné karate a tae-kwon do???" etc. popri úplne normálnej diskusii. To že to (a tých káuz tu už bolo, jeminé) u nás niektorí jedinci vnímajú zbytočne citlivo nie je problém niekoho iného. Ostatne, karateweb som myslel ako alegóriu. Prezrel som si ho, a nenapadá mi nič, čím by som tam mohol prispieť, nemám ani žiadne iné nutkanie. Podobne sa vyjadrili aj niektorí ľudia na kwebe, že im to karate stačí a nepotrebujú iné. Aj tak sa tomu karate v pokročilom smere nerozumiem a pocítim tú potrebu, rád sa budem na tom najsprávnejšom mieste tázať.

V šerme nejestvuje centrálna organizácia, ani centrálna autorita (aj keď si myslím, že jestvujú určité "neformálne" autority, normálna to súčasť akejkoľvek spoločnosti) ktorá by určovala pseudodogmatické poznatky a pravdy. SK šermiarske fórum je skôr platforma, ktorú by som mohol prirovnať k stretu mnohých prúdov, ako keby jestvovalo fórum bojovníci, kde by prispievali karatisti, tkdsti, yoseikanbudisti, judisti, muay thai etc etc. Stretávajú sa tu šermiari scénický, divadelný, bojový, športový. Ďalej ľudia, ktorí robia living history, karatisti, kendisti a iaidisti, ostatné si domyslite. Je normálne, že dojde k názorovej a sémantickej diskrepancii, kedy diskutujúci môžu mať obaja pravdu, ale zároveň sa absolútne obchádzať v požadovanom smere; nie všetci sú zžitý s rozmanitosťou šermu. Zmena prichádza, tak jej dajme čas. Aj fórum, aj slovenská šermiarska komunita rastie, prechádza svojou pubertou, adolescenciou.

Napísal som niekoľko vecí, od ktorých sa tu odvinula (ne)priamo ďalšia diskusia - "Len verím, že niektoré štýly a spôsoby sú účinnejšie ako tie druhé" a "myslím si, že napr. WT, muay thai a pod. sú veci, ktoré majú prakticky bližšie k boju ako napr. tkd.". Vo svojej koncepcii a predstave sa snažím hľadieť vždy na extrém, t.j. v tomto prípade na obyčajnú bitku. Neviem ako vy, ale ešte som nezažil bitku s pravidlami, bitku s (dostatočným) časom a priestranstvom, bitku so stoickym kludom a malokedy aj ferovu bitku. T.j. ziadnu idealnu bitku. Dolezite je pre mna trenovat a hladiet k rozvijaniu veci, ktore su realne a casto pouzivane, ktore bezpodmienecne splnaju vsetky predosle aspekty. A pokial mozno, takmer bez vynimky. Preto ma az tak (surovo povedane) nezaujima filozoficky aspekt veci (v urcitom slova zmysle!) a opantavajuci transcendent, skor aplikacia a funkcnost principii. A ty si Marian nemyslis, ze niektore veci ucia lepsie a rychlejsie a niektore menej? Bez ohladu na to, comu sa venujeme. Nechcem vsak uz o tom dalej diskutovat, lebo je to naozaj vec nazoru a relativna, a s vasimi nazormi suhlasim, snazim sa vnimat ich kontext a ten je pravdivy.

este pekny citat:
citácia:
skutočný šerm zasahuje naozaj, a pôjde priamo tam, bez zadržania alebo obmedzenia, ako keby bolo (...) zviazané s jednou šnúrou, alebo najmä jednotlivo odmerané a zvážené. Keď chce jeden druhého seknúť alebo bodnúť toho čo pred ním stojí, tak mu nepômože žiaden sek ani bod za seba, vedľa seba ani žiadne širokosiahle šermovanie, ani veľa sekov k tomu, čo môže skončiť s jedným. S nimi sa zamotáva a bremení, až prepásne šancu. Práve naopak, mal by sekať silno a priamo k súperovi, ku hlave alebo k telu, k tomu najbližšiemu a najpriamšiemu (miestu) ako len môže, zasiahnuť rýchlo a radšej s jedným sekom ako so štyrmi, šiestimi, s ktorými sa môže nechať pohodlnejšie zasiahnuť súperom. Vorschlag (prvý sek/útok) je veľkou výhodou v šerme, ako o tom budem teda ešte v texte počuť.

_________________
http://sermiari.sk
Rozširujme šerm!
Nájdite nás na facebooku
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Marián Kostolný
Tlčhuba


Založený: 21 Okt 2008
Príspevky: 611
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Št Okt 15, 2009 1:05 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Karate a tae-kwondo majú veľa spoločné: . obe vychádzajú z tzv. "Tchangskej ruky" t.j obe boli veľmi ovplyvnené Čínou, dynastia Tchang, v tejto dobe Čína exportovala všetko aj svoje bojové umenia.. a iní sa radi učili...
_________________
Pozorovateľ
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Milan Olaff Madlenák
Tlčhuba


Založený: 13 Jún 2006
Príspevky: 929
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Št Okt 15, 2009 1:19 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Mam taky pocit, ze tebe absolutne unika pointa toho, co ti Martin pise... A slovom absolutne myslim skutocne absolutne... Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Marián Kostolný
Tlčhuba


Založený: 21 Okt 2008
Príspevky: 611
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: So Okt 17, 2009 8:43 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj Milan,
budeš diviť, ale neuniká mi pointa toho čo Martin píše...
Razz
Martin má svoju Cestu, ja ma tiež svoju Cestu.... naschvál píšem "cesta" s veľkým "C" je možné, že niekedy v budúcnosti sa naše Cesty stretnú... Laughing
aspom dúfam.. Wink
je to také...., že by budhistické?, alebo aké? Rolling Eyes

Totiž, nezáleži na cieli, dôležitá je cesta.... lebo k cieľu sa dá dostať viacerými cestami/spôsobmi, ..., / a všetky sú dobré..., niektoré možno nemorálne, ale aj tak vedú k cieľu /... Je to podobné ako v matematike..., totiž k výsledku sa dostaneš aj viacerými výpočtami/spôsobmi, záleží len na akeji úrovni si..., je to úplne jedno, ako to budeš počítať, k správnemu výsledku vždy dôjdeš/dopočítaš sa, .... záleží len na Tebe, aký spôsob výpočtu si zvolíš..., totiž v tej voľbe je Tvoja osobnosť, skúsenosti, vedomosti..
a to je to "transcendentále/nadzmyslové" je to, to intuitívne... totiž dôležité je nie vedieť, ale pochopiť...

Martin, máš o čom premýšlať.... Laughing Laughing Laughing
_________________
Pozorovateľ
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Karel Černín
Bežný tlachal


Založený: 24 Nov 2008
Príspevky: 46
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Po Okt 19, 2009 11:27 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Mariáne, v minulosti mě občas docela bavily Tvoje příspěvky, ve kterých upozorňuješ slovenské šermíře, že se mohou poučit u východních bojových umění např. pokud jde o ochranné pomůcky, nebo že neexistuje jediná univerzální strategie, ale že je třeba se přízpůsobit soupeři a okolnostem. Ale v posledním době už jsem z Tebe unavený i já. Právě jsem ztratil drahocenný čas četbou tohoto tématu, kde Ty a Rudolf rozmazáváte absolutně nezajímavé věci, které se středověkým zápasem souvisejí buď velmi volně nebo vůbec. Confused

Za sebe prosím Martina, aby přípěvky promazal. Zápas mě zajímá, ale v současné podobě pro mě tato diskuze nemá žádný smysl. Sad
_________________
Za mě mluví moje práce.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky.    Obsah fóra serm.sk -> Škola Šermu Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk