Obsah fóra serm.sk serm.sk
Fórum pre a o šermiaroch
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
Banner MarkOffice Markepee Serm.sk

ŠERMIARSKE SYMPÓZIUM + PLES ŠERMIAROV
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Podujatia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Martin Fabian
Tlčhuba


Založený: 14 Jún 2006
Príspevky: 242
Bydlisko: bratislava

PríspevokZaslal: So Nov 22, 2008 1:29 pm    Predmet: re Odpovedať s citátom

Co se to deje? Zveda se straslivy vitr! Prosluly vichr z hor! A uz mne odnasi...
_________________
http://sermiari.sk
Rozširujme šerm!
Nájdite nás na facebooku
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Martin Tibenský
Tlčhuba


Založený: 14 Jún 2006
Príspevky: 137
Bydlisko: TA

PríspevokZaslal: So Nov 22, 2008 1:32 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Co vítr, co Lichtenawer ale Jmelí.
_________________
Keby si mlčal bol by si filozofom, keďže si prehovoril stal si sa volom.

www.tsc.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bio
Regrút


Založený: 19 Máj 2008
Príspevky: 8

PríspevokZaslal: Ne Nov 23, 2008 2:24 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Vechter: Laughing
Všimli jste si, kolik se letos urodilo jmelí?

Takže síce s křížkem po svatbě, ale predsa:

chcel by som sa poďakovať organizátorom za výborné sympózium, ktoré bolo usporiadané na vysokej organizačnej úrovni a to aj napriek tomu, že sa na poslednú chvíľu zmenila lokalita.

Vďaka tiež patrí všetkým zúčastneným, osobne som mal obavu z účasti, nakoľko bol termín presúvaný na poslednú chvíľu. Nakoniec tam však azda okrem Gladiatores boli všetci.

K prednáškam iba v krátkosti, lebo by som tu opakoval väčšinové postrehy:

Mne osobne sa najviac páčili prednášky od Marcipána, Gesellschaft Lichtenawers, Maťa Fabiána s Michalom a pána Matouška s kolegom. Každá bola prínosná svojím spôsobom. Ostaté bolo fajn, ale nevyrovnalo sa hore uvedeným.

Teraz možno k jednotlivým prednáškam:

1- Chalani s Gesellschaft- Klobúk dole. Najviac ma prekvapila rýchlosť a razancia jednotlivých akcií od začiatku až po "smrte". Azda ste však mohli trochu zúžiť rozsah a radšej jednotlivé akcie ukazovať viac krát a možno aj pomaly, nech to aj my bežní scénickí smrteľníci zaregistrujeme na 100 percent, ale ináč super. Najlepšie boli tie inscenované akcie. A ešte drobnosť - sedeli sme v prvej rade a pri niektorých akciách sme mali trochu obavu o zachovanie fyzickej integrity... Mohli ste nás kľudne posunúť o pol metra dozadu. Safety first Wink

2. Maťo a Mišo mali prednášku pripravenú veľmi dobre a doslova didakticky, ale spotrebovali by kľudne ešte aspoň pol hodinu. Možno by bolo lepšie trochu obmedziť text v prospech šermu, veď máte čo ukazovať. ináč výborné.

3. Marcipán paráda a teším sa na knihu. Dúfam, že to prispeje k renesancií talianskej školy v našich luhoch a hájoch.

4. Mr. Matoušek s kolegom výborné tiež, škoda že to bola prvá prednáška a ešte som tak napol spal.


A posledný postreh možno pro futuro: určite som za rozčlenenie sympózia do dvoch samostatných línií. Ľudia by si mohli vybrať, čo ich viac baví a zvýšilo by to kvalitu jednotlivých prednášok. Mnohé doslova trpeli nedostatkom času a následného priestoru na diskusiu. Všetky hore uvedené prednášky mohli mať kľudne o hodinu viac a to isté platí aj pre prednášky Peťa Kozu. Napríklad to francúzsko bolo pre mňa osobne veľmi fajn, ale keby malo aspoň hodinu, aj francúzskej školy úplne neznalý divák by si z prednášky niečo mohol odniesť...


Inak ešte raz ďakujem za výbornú akciu a teším sa na next episode.

b.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Anton Kohutovič
Tlčhuba


Založený: 18 Okt 2006
Príspevky: 375
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ne Nov 23, 2008 10:33 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

To Bio: Vdaka za pozitivne ladene komentare. Bohuzial, toho sme sa aj obavali, ze niektore casti mozu byt ucastnikom nezrozumitelne. Chceli sme zvolit nejaky kompromis medzi sirkou a hlbkou prednasky. Zrozumitelnosti iste nepomohlo, ze sme boli nuteny prezentaciu co nam vychadzala na 1:30h okresat na cca. rovnu hodinu. Cize sme museli dost kratit, a hovorit viac menej heslovito, bez dalsich extra komentarov.
Co sa telesnej integrity posluchacov tyka, o tu sme mali sami obavu. Kedze specialne kvoli dvom prednaskam s mecmi sa prestavovala miestnost. Ospravedlnujeme sa, ze sme vas donutili pocuvat nas pod neustalym ohrozenim:).
Cistota a rychlost akcii teda nebola zdaleka 100%, na druhu stranu sa s tym z roznych dovodov asi ani nedalo pocitat, co je mozno pre na skodu.
_________________
Stettner
Wer nach get hawen der darff ich kunst wenig fräwen.
Alle kunst haben leng und masse.
http://tsc.sk
http://forum.tsc.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Jaroslav Svarc
Bežný tlachal


Založený: 08 Dec 2008
Príspevky: 26
Bydlisko: zvolen

PríspevokZaslal: Ut Dec 16, 2008 3:20 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Dasal napísal:
Ach ľudia, čítam si tu vaše názory a postrehy, a musím povedať, že sú vskutku zaujímavé. Sympózium bolo fajn a skladám týmto poklonu všetkým prednášajúcim. Podľa mňa bola každá prednáška zaujímavá, a aj chlapci paličiari boli fajn, to že p. Chripko, nevedel možno hneď zareagovať na určite dobre myslené otázky, neberie jeho záľube a tomu, čo nám chcel predviesť svoj pôvab. ,,Stáva sa aj v lepších rodinách." Smile A p. Koza? myslím si, že je jedným z mála ľudí, ktorý si zaslúži úctu a obdiv a každý ,,hrdina" by ma držať hubu a krok, ako sa ľudovo hovorí. Jeho prednášky boly, obohacujúce, primerane vtipné a hlavne úprimné od srdca, čo poniektorým šermiarom chýba. Šerm hlavne nie je o tom, kto urobí zo seba väčšieho frajera. A niekedy mám pocit, že na to veľa ľudí (šermiarov) začína zabúdať! Nekazte svet, ktorý si spoločne budujeme, stačí, že máme ten reálny. Wink


uplne stebou suhlasim.. a hlavne s tou uctov voci starsim a skusenejsim..ale to je vyvoj doby.. Confused
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jany -jan kober
Bežný tlachal


Založený: 16 Jún 2006
Príspevky: 81
Bydlisko: Stará Ľubovňa

PríspevokZaslal: Po Dec 29, 2008 9:28 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

takze dnes mi doslo DVD zo sympozia. co sa mna tyka tak za tych 500 SK nestoji. prednasky su strasnym sposobom zostrihane( chybaju tam cele casti a aj tie nenadväzovali na seba), zvuk je tiez o nicom( prednasajucich casto nepocut, zato je pocut perfektne posuvajuce sa stolicky a pod.) trochu to lutujem pretoze som si myslel ze DVD bude dobrym doplnkom Zbornika co sa vsak nepodarilo. skoda:-(.
_________________
risce mori
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jany -jan kober
Bežný tlachal


Založený: 16 Jún 2006
Príspevky: 81
Bydlisko: Stará Ľubovňa

PríspevokZaslal: Ut Dec 30, 2008 9:50 am    Predmet: Odpovedať s citátom

dpc. z desiatich asault tal. skoly je 5 zo spanielskej skoly ani tolko. z vytopilovej prednasky polovica chyba, hlavne ze je v nej poloviica casu venovana organizacnym pokynon a zaberom na divakov. a podobne je to vsade. kua. Evil or Very Mad vyzera to ako keby to robil niekto,kto toci iba svadby a nikto mu so strihom dolezitych casti nepomohol. nasraty som ako pentagon. vyhodene peniaze. tak ako bol zbornik dobry tak je DVD na .....
_________________
risce mori
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Matej Biroš
Tlčhuba


Založený: 05 Nov 2006
Príspevky: 330
Bydlisko: Iglov

PríspevokZaslal: So Jan 03, 2009 12:19 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

mne dosiel v utorok ale bol som si ponho na postu az dnes. no mozem povedat ze som veeeeelmi nespokojny !!! pokial sa pametam tak DVD malo byt za rezijne naklady, co 500 sk byt nemoze, napriek tomu ze dvd su printable. co sa tyka obsahu, nestoji to za nic, vyzera to ako by to nerobil sermiar. HODINOVU PREDNASKU, ktorej povodny obsah musel prednasajuci skracovat prave koli obmedzenosti casu VTESNAT DO 15 PRIPADNE 10 MINUT ?!?!? (naviac dvd mi seka aj zvuk aj obraz ale to moze byt starym PC)

DVD skutocne nema zdaleka taku hodnotu ako by mat mohlo. od organizatorov by bolo vhodne keby to cele prerobili (nestrihali useky prednasok !) a poslali nove zadarmo znova, trebars bez tej podtlace, myslim ze na tom sermiarom nezalezi, naviac by to este stale ostalo v tej sume 500 sk !
_________________
Piroha
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
miso
Tlčhuba


Založený: 02 Nov 2006
Príspevky: 791

PríspevokZaslal: So Jan 03, 2009 1:43 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

aku velkost ma to,co je v DVD?
bol zaplneny cely obsah?
ja ho zatial nema (ale amozno si ho poziciam od jedneho nesermiara)

cele sympozium ma nahrate tusim alchy (alebo ne? Rolling Eyes )
_________________
tuitio fidei et obsequium pauperum
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
tarkil
Tlčhuba


Založený: 27 Sep 2006
Príspevky: 236
Bydlisko: bratislava

PríspevokZaslal: Ne Jan 04, 2009 10:12 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

to dvd je fakt des, slovenska ala senzus svadba, ktoru nataca bratranec zo zeninej strany, tak tomu by to mozno zotpovedalo. Laughing skoda ze sa nehala volna ruka kameramanovy, mali do toho organizatori rozhodne zasiahnut. ten trtko ma sral uz na sympoziu, uplny curak. no kaslem na to. druhe dvd si urcite neobiednam a ani to nikomu zo skupiny nedoporucim. Wink
_________________
"Jaduru arik kek onak"
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Sasha-Cornix
Tlčhuba


Založený: 28 Júl 2008
Príspevky: 115
Bydlisko: Srdcom vo Zvolene, dušou v Bratislave...

PríspevokZaslal: So Feb 14, 2009 10:11 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Hmm...jedine co sa na tom DVD da je ten suma-sumarum o podujati...skoda len, ze ten je nam zainteresovanym sermiarom na holu r_ť...sklamanie...

Hold...musime sa spoliehat len na stare overene veci...na pamat Laughing
_________________
Fortis cadere, cedere non potest...

http://historickekostymy.blogspot.com/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Podujatia Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Strana 7 z 7

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk