Obsah fóra serm.sk serm.sk
Fórum pre a o šermiaroch
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
Banner MarkOffice Markepee Serm.sk

Divadelna stranka historickeho sermu

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> História
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Milan Olaff Madlenák
Tlčhuba


Založený: 13 Jún 2006
Príspevky: 929
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: St Máj 02, 2007 11:46 am    Predmet: Divadelna stranka historickeho sermu Odpovedať s citátom

A vcil som zvedavy... Davam demokraticky hlasovat...

Kto je za to, aby sa sermiari kopali do zadkov, natierali sa lekvarmi, rozpravali si trapne vtipy, tvorili infantilne scenky alebo len stali vsetci v jednom rade, bubnovali a bezducho sa otlkali?

A kto je za to dat si tu drinu a napisat poriadnu vec, poriadne ju nadupat, konzultovat s odbornikmi a zachovat si tvar aj napriek tomu, ze sme komedianti?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
miso
Tlčhuba


Založený: 02 Nov 2006
Príspevky: 791

PríspevokZaslal: St Máj 02, 2007 8:58 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

hmm,to nemozem-mozem rozdelit temu a vybrate prispevky by boly v novej teme
...ale kludne si sem hodim odkaz,ze debata zacala tu
http://www.serm.sk/forum/viewtopic.php?t=89&start=1095
Very Happy
_________________
tuitio fidei et obsequium pauperum
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
alois
Tlčhuba


Založený: 17 Okt 2006
Príspevky: 102

PríspevokZaslal: Št Máj 03, 2007 9:55 am    Predmet: Re: Divadelna stranka historickeho sermu Odpovedať s citátom

Olaff napísal:
A vcil som zvedavy... Davam demokraticky hlasovat...

Kto je za to, aby sa sermiari kopali do zadkov, natierali sa lekvarmi, rozpravali si trapne vtipy, tvorili infantilne scenky alebo len stali vsetci v jednom rade, bubnovali a bezducho sa otlkali?

A kto je za to dat si tu drinu a napisat poriadnu vec, poriadne ju nadupat, konzultovat s odbornikmi a zachovat si tvar aj napriek tomu, ze sme komedianti?


kedysi davno som videl vystupenie shs Dominik, ktore bolo zalozene viacmenej na nemom divadle, kde pobiehali ludia po scene oblievali sa vodou a obcas na seba vytiahli kord. nechapal som, ako mozu ludia v takych super kostymoch so super zbranami a vizazou predvadzat nieco take...ale cuduj sa svete divaci saleli, najme ked ich obcas zapojili do programu, a bolo vypredane cely mesiac.

Dobry scenar je tazko napisat, ale radost hrat. Usit ho na mieru skupine, tak aby malo vystupenie divadelnu vypovednu hodnotu a nie formu frasky. takze poriadny scenar, zodpovedajuci historickym realiam, ktory napise clovek ktory ma cit nielen pre spominanu historiu ale aj pre dramatizaciu a skupina, ktora je ochotna a schopna vytvorenu scenku zahrat. druha stranka su kvalitne suboje ktore do scenky vhodne zapadnu, kostymi, scena atd
tot moj nazor.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lucilkaa
Bežný tlachal


Založený: 14 Apr 2007
Príspevky: 16
Bydlisko: Košice alebo nejak tak

PríspevokZaslal: Št Máj 03, 2007 12:32 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Alois, Dano: Suhlasim.
Divakom sa pacia aj lacne blbosti ale ked chce skupina rast,musi vediet spravit aj nieco poriadne. Na to vsak treba poznat historiu, dobu v ktorej sa pohybujem, hram, sermujem a o ktorej pisem. A samozrejme treba vediet aj sermovat Smile Je tazke napisat scenar pre sermiarov, lebo sa clovek musi preniest do tej doby a povzniest nad tu dnesnu...
_________________
Winners are simply willing to do, what losers won't
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Martin Tibenský
Tlčhuba


Založený: 14 Jún 2006
Príspevky: 137
Bydlisko: TA

PríspevokZaslal: Št Máj 03, 2007 5:32 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja si naopak myslím že divadlo ( rozumej scénka s pokusom o herecké výkony) nie je pre vystúpenie šermiarskej skupiny potrebné. Keď chcem vydieť dobré herecké výkony idem do divadla a nie sa pozerať na trápne trápenie šermiarov ktoré akurát tak uráža divákov. Tí tam predsa prišli na to aby videli šerm. Skôr si myslím źe pre väčšinu skupín by skôr pasoval istá forma exibície s náznakom deja. Samozrejme ak je skupina schopná dobrého divadelného prejavu je scénka plus ale pokial ma pamäť neklame sú toho schopné tak dve skupiny( a jedna je ze Senice Smile ) Ale šak skúsajte.
_________________
Keby si mlčal bol by si filozofom, keďže si prehovoril stal si sa volom.

www.tsc.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Daniel Holeček - Triarius
Tlčhuba


Založený: 04 Aug 2006
Príspevky: 1013
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št Máj 03, 2007 7:53 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ja som tym myslel to, ze aj cisty serm sa da dobre podat a netreba k tomu nejakku brutalnu zapletku, len dobrych a dobre zohranych sermiarov, ktori vedia hrat...videl som perfektnu scenku, kde bolo minimum dialogov a len par skecov a hodne sermu a bubnovania a poviem ti, keby sa mi raz podarilo dosiahnut ich kvalitu, tak si poklepem po ramene
_________________
Nón est victória sine évocátióne

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Andrej Kakos - Kakac
Tlčhuba


Založený: 31 Júl 2006
Príspevky: 139

PríspevokZaslal: Pi Máj 04, 2007 2:57 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Problem je v tom ze ked sem clovek aj nieco konstruktivne a odborne napise, isti ludia ho zacnu hned chytat za slovicka z zvrhne sa to na riesenie absolutne nedolezitych a podruznych veci.Ale co uz, napisem sem aj tak.

Osobne si myslim ze ci chce niekto robit divadlo alebo robit prezentacie bojoveho umenia je to uplne jedno. Pre mna ako pre divaka je zaujimave oboje a mam rad ked sa napr. na festivaloch striedaju divadelne a cisto sermiarske vystupenia. Aj 135. divadelna scenka za sebou uz dokaze cloveka pekne nudit - a ver tomu ze nie len zla, ale aj dobra.
Dalsia vec je ze pre zvladnutie divadla na nejakej zakladnej urovni - aby to vazne nevyzeralo uplne smiesne - treba vediet aspon zaklady divadelnej teorie. Bez nej jednoducho divadelna scenka fungovat nemoze - potrebujes poznat nejake zakladne rezijne postupy, potrebujeds poznat scenograficke postupy a mnoho dalsich ktore sa naucis jedine ked poznas divadelne teorie, a musis vzdy vediet o kazdej malickosti preco je v tom predstaveni tak ako je. Ak nemas o div. teorii ani paru a robis divadlo, nehnevaj sa na mna ale nemoze to stat ani za zlamanou grasli.

Keby nahodou chcel niekto oponovat tym ze je mrte umelcov ktori netvoria podla konvencii, napisem to uz radsej dopredu. Na to aby sa dali nejake konvencie porusit ich musis najprv poznat, lebo potom nevies co porusujes a nie je to nic inovativne ale len chyba v postupe.

Na zaver vsetkym zaujemcom odporucim literaturu o dejinach divadla: su dve zakladne prace ktore vam daju potrebny basic rozhlad: je to Brocket: Dejiny divadla - tie su skvele co sa tyka najma moderneho divadla od 1/2 20. storocia a africkych a azijskych divadie,. Na skorsie europske divadla je skvely Musignac. Odporucam ich zohnat a precitat a zistite ze veci co ste pri stavani svojich scenok riesili neviem ako dlho uz boli vyriesene davno pred vami.

Este taka jedna drobna otazocka do plena. Ako riesite scenografiu vasich scenok? Mate nejakeho centralneho scenografa, ktory riesi celu vizualnu stranku, alebo proste pouzivate princip "co dom dal" a nejak sa nad tym nezamyslate?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Martin Janičina
Tlčhuba


Založený: 29 Okt 2006
Príspevky: 355

PríspevokZaslal: Pi Máj 04, 2007 7:20 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Nechcel by som, aby z tejto debaty vyšiel záver že herectvo je niečo vyššie a ťažšie dosiahnuteľné ako samotný šerm. Je to asi veľmi individuálne a často dobrý herec je zlým šermiarom a naopak. Ja osobne súhlasím s tým čo napísal Vechter, pretože ako šermiar predvádzam bojové umenie a hranie nechávam profesionálom. Aj napriek tomu si myslím, že dobré herectvo je vystúpeniu prínosom. Vžiadnom prípade však podľa mňa nie je pravda, že bez neho vystúpenie nemôže byť kvalitné a pre diváka hodnotné. Áno, cvičenie herectva človeka posúva vpred, ale len iným smerom. Niekto iný tento čas môže venovať šermu a bude napredovať v ňom rýchlejšie ako de Carabas, ktorý bude oproti nemu dobrým hercom. Je to len o prioritách, v konečnom dôsledku však oba smery zaujmú diváka ak sú spracované kvalitne a obidva diváka unudia ak sú odfláknuté.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
deCarabas
Tlčhuba


Založený: 05 Okt 2006
Príspevky: 466

PríspevokZaslal: Ne Máj 06, 2007 3:50 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Mna skor zaujima: Staviate suboje pre zapletku alebo prisposobujete zapletku suboju? (napr. suboj na fakle, suboj na dyky alebo zapas vymyslite prilezitostne, lebo sa to hodi do uz napisane scenky alebo si poviete, ze mame suboj na dyky, tak sa pobiju dvaja chudobni zlodeji o prachy)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Martin Fabian
Tlčhuba


Založený: 14 Jún 2006
Príspevky: 242
Bydlisko: bratislava

PríspevokZaslal: Po Máj 07, 2007 1:57 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

nie vzdy musi clovek nieco okomentovat pred nejakym subojom, lebo ak taketo pokusy su, vyznieva to zaujimavo. mam na mysli vety typu "Zobudil si ma na strazi!", "Pozrel si sa na moju zenu!" etc., tu je casto kreativita popustena do rozmerov, ktore niektori mozno nidky nepochopia. myslim, ze je mnoho druhov vystupeni, a kazdemu by som mal aj prisposobit hovorene slovo. Ak robim pribehovo ladenu scenku, divadlo, je to allright pokial to samozrejme dava zmysel a nevyznieva to nutene, len aby som sa nejak k tomu duelu dostal. a myslim, ze do takehoto typu by mali byt stavane aj jednotlive suboje (hromadne akcie etc), lebo tu uz ide o urcite prisposobovanie sa postavam. aspon to je moj nazor. potom su vystupenia, hmmm, popularno-naucne (asi takto by som ich nazval), kde suboje vyplyvaju zo samotneho prednesu temy alebo vysvetlovania ("teraz vam ukazeme ako mohol vyzerat taky suboj na mece na sklonku 15.storocia...") a vystupenia exhibicne (serm, kaukliarcina etc), ktore mozu byt aj kombinaciou predoslych dvoch, miera je subjektivna u kazdeho vystupenia. tam vety hore uvadzane ako priklad nemaju co robit, resp. nie su potrebne. ("vazene damy a pani, dovolte, aby sa vam predstavila skupina XYZ" ... bum bum, hopa, supa, buch, cvak... " dakujeme za pozornost"). Zatial to zhruba funguje tak, ze na tych vacsich festivaloch je vzdy rozumna kombinacia tychto troch druhov, a kto pride prave napriklad o 2 tyzdne na sermovacku, tak si urcite najde z kazdeho rozku trosku. tolko asi. ak som nieco zabudol, piste alebo ma chytte za slovicka;)
_________________
http://sermiari.sk
Rozširujme šerm!
Nájdite nás na facebooku
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
He-man
Bežný tlachal


Založený: 18 Jún 2006
Príspevky: 93
Bydlisko: Praha2

PríspevokZaslal: Po Máj 07, 2007 2:09 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ku tomu matovmu komentu len tolko, ze mieru okomentovanie (dialogov) "zobudil si ma na strazi" , "pozrel si sa na moju zenu" treba zvazit vzdy individualne. Ten kto dokaze tieto jendoduche vety jednoznacne a presvedcivo zahrat, nepotrebuje z nich povedat ani jednu. Ten kto to zahrat nedokaze, musi rozpravat. A o tom herectvo je. Inak v podstate plne suhlasim.
Nechcem tym povedat ze dialogy sa maju zo scenok vytracat, to nie. Mam len na mysli to, aby clovek nasiel spravnu mieru (kompromis) medzi sermom a dialogmi (hovorim o priemernom serme a priemernych dialogoch). Ak je tam dialogov vela, tak to cloveka casom moze unudit, ak je tam sermu vela, tiez mu to pride hore krkom. Idealne je, ked je to prestriedane +- 50/50. Samozrejme, ak je niektorej skupiny vysadou kvalitny serm, tak by bola chyba, keby sa snazili ist viac do dialogov a opacne....No a netreba zabudat, na divaka. ked vidi divak sermiarsku skupinu, vecsinou caka sermiarske vystupenie. A ked mam v umysle predviest divakovi viac divadelnu scenku, bolo by mozno dobre vopred ho na to pripravit. (ovsem ak ho nechcem prekvapit....).

PS: ignorujte moje gramaticke chyby Smile
_________________
Nikdy nerob inym, co nechces aby robili tebe
Razz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Andrej Kakos - Kakac
Tlčhuba


Založený: 31 Júl 2006
Príspevky: 139

PríspevokZaslal: Ut Máj 08, 2007 3:57 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

No, mozno to trochu vyzera ze herectvo je nieco tazsie dosiahnutelne ako serm, ale myslim si ze je to len uhol pohladu. Serm urcite nie je lahka disciplina. Uvedomme si kolko casu venujeme hereckej priprave a kolko sermu. Pre niekoho zo sermiarov sa moze zdat serm jednuchsi, ale pre herca (a to ich poznam hoodne a s niektorymi som sa pokusal aj "sermovat") je serm dost tazky. Jednoducho sa mu (tak ako my herectvu) natolko nevenovali na "treningoch/v skole". A tak isto sa moze nam zdat tazke nieco zahrat.
Ale zase isty stupen herectva potrebujes - ved predsa cele znackovanie mas do istej miery o herectve a o umeni zahrat smrt - a zahrat smrt tak aby to dobre vyzeralo nie je nic lahke.
To ale nic neubera pre nas na dolezitosti sermiarskej stranky - ta urcite zostava tym najdolezitejsim. Divak skor skusne v scenke horsie herecke vykony, ale ked pozera na vystupenie historickych sermiarov, ocakava ze suboje budu o to lepsie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Alchy
Tlčhuba


Založený: 14 Sep 2006
Príspevky: 305
Bydlisko: Pozsony - Dévényújfalu - (BA)

PríspevokZaslal: Ut Máj 08, 2007 8:06 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Bol som kedysi na šermiarskom vystúpení - festivale na Helfštýne. Bol zameraný na deti. Po asi 3 hodinách nesmierneho rehotu som sa opýtal, či budú aj šermovať. Ale NEVADILO mi to.

NEEXISTUJE rozdiel medzi šermom a divadlom. Je to bavenie diváka. Ak si niekto myslí, že spraví čisto šermiarske vystúpenie na 30 minút (nie večernú ohňovku...) bez jediného slova, tak sa mýli. (Perpáč Miro Kaspryk a pantomíma. Radšej bez hrania) Ak by chcel miekto zahrať 3 mušketierov bez šermu, tak to asi ťažko. Nehľadajme hranice tam, kde nie sú.
A to, že niekomu nejde herectvo (ani ja nie som jednička herec!) neznamená, že by mal hovoriť niečo o zbytočnosti hrania. Ani vymýšlať hranice pre ostatných. Na to je režisér, aby Ti stanovil mantineli podľa tvojích schopností.

Ak sa zvládne vyvážená kombinácia šerm - divadlo, je to OK.
Ak sa nevyváži, je to vydieť, a vystúpenie je na milú keďveš. A nezacháni ho tvrdenie, my nie sme herci, ale šermiari.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Daniel Holeček - Triarius
Tlčhuba


Založený: 04 Aug 2006
Príspevky: 1013
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št Máj 10, 2007 11:04 am    Predmet: Odpovedať s citátom

nepopieram, ze niektore veci vo vymazanych prispevkoch boli k veci a boli prinosne ale ine zase neboli, pre to som jednoducho vycistil pole a ako bolo podotknute debilne to vymazal..cize ak mate nieco, co je podla vas dolezite a moze to pomoct ostatnym skvalitnit ich pracu, tak to sem kludne hodte, ale poprosim vas bez zbytocnych omaciek a mudrovania - k veci, jasne, vystizne, prakticky
_________________
Nón est victória sine évocátióne

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Andrej Kakos - Kakac
Tlčhuba


Založený: 31 Júl 2006
Príspevky: 139

PríspevokZaslal: Št Máj 10, 2007 2:03 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Osobne si myslim, ze precitat si knizku o historii divadla, nemoze byt pre kohokolvek na skodu - predsa len mozo niekto najde nejaku inspiraciu. Niekto sa moze na zaklade toho, ze si precita napr. uz o vyssie zmienenej comedii del arte rozhodnut ze pripravi vystupenie ktore bude postavene presne podla dobovych principov. Alebo spravi pribeh z fungovenia nejakej takejto dobovej divadelnej spolocnosti, alebo co ja viem co.To podla mna nie je az take nezaujimave.
Dalsia vec ze divadelne hry (najma komedie) su dost dobrym zdrojom pre pochopenie myslenia cloveka danej doby (humor je v kazdom obdobi historie dost odlisny). Tak isto pre pochopenie neduhov dobovej spolocnosti ktore tieto hry karikuju.

A co sa tyka fungovania divadla a sermu sucasne:
Ked si zoberiete napr. Alzbetinske hry, v znacnom mnozstve z nich sa objavuju aj divadelne sermiarske suboje (mohol by som tu aj nejake vymenovat, ale myslim ze su tak notoricky zname ze ani nie je treba) - cize z toho mi vyplyva ze serm a divadlo uz hodnu dobu idu ruku v ruke.

Tento moj prispevok berte len ako radu co by sa teoreticky dalo z pouzit z toho mnozstva veci co nam divadelna historia ponuka.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
william6
Regrút


Založený: 20 Máj 2008
Príspevky: 3
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut Sep 09, 2008 4:55 pm    Predmet: Suhlasim Odpovedať s citátom

Olaff, napisal si to perfektne a plne s tebou suhlasim.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
martin.berak
Regrút


Založený: 01 Jún 2008
Príspevky: 7
Bydlisko: Bystrička 317,038 04,Martin

PríspevokZaslal: St Okt 15, 2008 11:35 am    Predmet: Odpovedať s citátom

NEEXISTUJE rozdiel medzi šermom a divadlom. Je to bavenie diváka. Ak si niekto myslí, že spraví čisto šermiarske vystúpenie na 30 minút (nie večernú ohňovku...) bez jediného slova, tak sa mýli. (Perpáč Miro Kaspryk a pantomíma. Radšej bez hrania) Ak by chcel miekto zahrať 3 mušketierov bez šermu, tak to asi ťažko. Nehľadajme hranice tam, kde nie sú.
A to, že niekomu nejde herectvo (ani ja nie som jednička herec!) neznamená, že by mal hovoriť niečo o zbytočnosti hrania. Ani vymýšlať hranice pre ostatných. Na to je režisér, aby Ti stanovil mantineli podľa tvojích schopností.

Ak sa zvládne vyvážená kombinácia šerm - divadlo, je to OK.
Ak sa nevyváži, je to vydieť, a vystúpenie je na milú keďveš. A nezacháni ho tvrdenie, my nie sme herci, ale šermiari.[/quote]

Alchy to vystihol úplne perfektne, možno by som ešte dodal môj názor, ak môžem. Keď sa kladie otázka či viac šermu, alebo viac divadla...podľa môjho skromného názoru dosť záleží na tom či idem robiť vystúpenie pre dospelých, alebo pre deti, alebo, či idem vystupovať na jarmoku, alebo do kulturáku, alebo anfik. Keď je to napr. na jarmoku, určite tam nebudem hrať hodinového ,,Šejkspíra,,
pretože dobre vieme že na jarmokoch sa hovorené slovo stráca a každý sa na vás vydrží pozerať asi tak dlho , kým mu nedôjde burčák v pohári.Na jarmoku stačí urobiť 15-20 min. ukážky bojového umenia, prípadne bum-bum zo strelných zbraní, no keď si vás pozvú, napr. do kúpeľov, do kulturáku...očakávajú asi trochu viac.
Naša skupina napr.Naštudovala hru ,,Hadrián z Rímsov,, od Klicpera, ktorú samozrejme upravil a zrežíroval profes. režisér a prostredníctvom ktorej diváka dokážeme zabavyť na 45 min.

Tým som chcel povedať, že je dobré, keď má skupina nacvičené viac druhov vystúpení na rôzne príležitosti v ktorých je viac šermu a menej herectva a naopak.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Pavol Uličný
Tlčhuba


Založený: 13 Sep 2006
Príspevky: 808
Bydlisko: Dargov <-> Bratislava

PríspevokZaslal: St Okt 15, 2008 11:39 am    Predmet: Odpovedať s citátom

ak sa objaví v šerm. prezentácii hovorene slovo neznamená to že je to rovno herectvo (resp. že hrame). MOžno je to len vysvetlenie prave prebiehajúceho konania (popis techník).

Vec pohladu na nikdy nekončiacu temu. Len čas ukáže čo sa viac ujme.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Marián Kostolný
Tlčhuba


Založený: 21 Okt 2008
Príspevky: 611
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Št Okt 23, 2008 9:39 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Budem parafrázovať klasika : "....šermovať, či hrať...., to je otázka "
_________________
Pozorovateľ
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tarkil
Tlčhuba


Založený: 27 Sep 2006
Príspevky: 236
Bydlisko: bratislava

PríspevokZaslal: Pi Okt 24, 2008 7:42 am    Predmet: Odpovedať s citátom

martin.berak: neexistuje rozdiel medzi sermom a divadlom??? Shocked no mozno medzi tvojim sermom a tvojim divadlom Laughing
_________________
"Jaduru arik kek onak"
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> História Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk