Obsah fóra serm.sk serm.sk
Fórum pre a o šermiaroch
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
Banner MarkOffice Markepee Serm.sk

Zaciatocnik

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Regrúti
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Tetravus
Bežný tlachal


Založený: 20 Jún 2008
Príspevky: 18
Bydlisko: Vrútky

PríspevokZaslal: Pi Jún 20, 2008 8:58 pm    Predmet: Zaciatocnik Odpovedať s citátom

zdravim

som tu novy, a tak by som sa chcel spytat na par otazok.
Mam cca18 rokov, byvam pri Martine a uz dlho snivam o tom ze by som sa pripojil k nejakej skupine historickeho sermu. Tento rok som sa touto myslienkou zacal zaoberat viac, kedze mi skoncili vsetky mimoskolske aktivity a mam dost volneho casu. Chcel by som sa spytat hlavne na tieto veci:
Co je potrebne k tomu aby som sa mohol stat clenom skupiny historickeho sermu?
Co to presne obnasa "byt clenom"?
Aku zbran by ste odporucali zaciatocnikovi (osobne som zatazeny na barbarov, skotov a landsknechtov a so silou nieje problem...skupiny v mojom okoli sa zaoberaju zhruba obdobim stredovek-gotika tkze vsetky spominane typy by sa urcite dali uplatnit)

Dakujem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Daniel Holeček - Triarius
Tlčhuba


Založený: 04 Aug 2006
Príspevky: 1013
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi Jún 20, 2008 9:11 pm    Predmet: Re: Zaciatocnik Odpovedať s citátom

No takze ti skusim odpovedat:
No na zaciatok je docela dobre si co to prestudovat, nech vies, co vlastne chces, ono moze byt na skodu pridat sa k prvej skupine na ktoru narazis a potom zistit, ze to nie je ono...
k otazkam:

Co je potrebne k tomu aby som sa mohol stat clenom skupiny historickeho sermu? - nic viac, len chciet, najst si skupinu a pripojit sa k nej

Co to presne obnasa "byt clenom"? - kazda skupina ma ine poziadavky a predstavy, takze to je individualne - vseobecne povedane, ked chces byt clenom SHS, tak to znamena asi tak venovat sa sermu a veciam okolo toho

Aku zbran by ste odporucali zaciatocnikovi (osobne som zatazeny na barbarov, skotov a landsknechtov a so silou nieje problem... neexistuje zaciatocnicka zbran, proste si vyberies tu, ktora ti sa ti paci a vyhovuje ti a tej sa venujes...apropo sila je dost nepodstatna vec, je to o technike, ktoru sa musis naucit...skoti a ladsknechti su ok, je to v podstate jedno obdobie...ale barbari? vykasli sa na chlapikov v kozusinach s velkymi mecmi a sekerami, je to hovadina...
_________________
Nón est victória sine évocátióne

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
miso
Tlčhuba


Založený: 02 Nov 2006
Príspevky: 791

PríspevokZaslal: So Jún 21, 2008 6:20 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

aaale
kludne volakam chod a nezabudni aj rozmyslat nad tym,co ti hustia do hlavy
ak si sikovny,tak sa chytis a uz sa vydas nejakou spravnou cestou
ak ne,tak budes v pr...

ides na VS?
daleko?
lebo ak ano,kukni,co je tam

P.S.: ano, barbar je uplne super zalezitost,aj ked ja radsej hram za nekromancera
Very Happy
_________________
tuitio fidei et obsequium pauperum
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Tetravus
Bežný tlachal


Založený: 20 Jún 2008
Príspevky: 18
Bydlisko: Vrútky

PríspevokZaslal: So Jún 21, 2008 7:27 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

to servant: vtipny si to treba uznat... nemyslel som barbara typu Conan...skor som mysel take tie pre europu barbarske narody zo severu (sasi, vikingovia/normani, atd)
co sa tyka vysky, na vysku idem az za tri roky takze ma to zatial nejak netrapi, a skupin v okoli je celkom dost

co sa tyka tej zbrane na zaciatok, myslel som to skor tak, aby ste mi potvrdili ze dvojrucka alebo jedenapolka je na zaciatok blbost...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Daniel Holeček - Triarius
Tlčhuba


Založený: 04 Aug 2006
Príspevky: 1013
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: So Jún 21, 2008 8:12 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

dvojrucka je narocna zbran, co sa tyka 1,5lky, zalezi ktore obdobie chces robit - niekde je to volovina, niekde nie
_________________
Nón est victória sine évocátióne

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
miso
Tlčhuba


Založený: 02 Nov 2006
Príspevky: 791

PríspevokZaslal: Ne Jún 22, 2008 7:45 am    Predmet: Odpovedať s citátom

tak dik za kompliment Smile

a naco ti mame potvrdzovat nieco,co uz vies?

ono nepriek tomu,ze si este nesermoval,ale paci sa ti to a aj sa o to zaujimasa, asi budes ako take skarede kacatko na zaciatku

ja som tez zo zaciatku napr. nevedel rozlisit,comu verit a comu nie (a skoro som si dal spravit fantasy brnenie)...ale postupom casu, pobytom v sermiarskej spolocnosti, pozeranim po akciach, muzeach a na nete sa do toho dostanes (snad)

cize je zbytocne mat take otazky
_________________
tuitio fidei et obsequium pauperum
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Milan Kertész
Tlčhuba


Založený: 19 Apr 2008
Príspevky: 138
Bydlisko: Hlohovec, Bratislava

PríspevokZaslal: Ne Jún 22, 2008 1:06 pm    Predmet: Ehm... Odpovedať s citátom

Podľa mňa je na začiatok do gotiky ideálna 1,5ka, nie je až taká zložitá, zamestnáva oboje ruky a je to aj docela technická zbraň... Ale je to môj subjektívny názor, takže niektorí môžu odporovať. Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Daniel Holeček - Triarius
Tlčhuba


Založený: 04 Aug 2006
Príspevky: 1013
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ne Jún 22, 2008 2:52 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

gotika je umelecky smer, nie casovy usek - zalezi, ktore obdobie chce robit - do konca 14. stor. je 1,5lka mimo misu, tam su jednorucky, potom uz sa da...ale na tuto temu tu uz debata je, takze sa pozrite tam...tu to nerozvijajte
_________________
Nón est victória sine évocátióne

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Ciri
Bežný tlachal


Založený: 13 Aug 2007
Príspevky: 31
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: Ne Jún 22, 2008 3:09 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Mna uprimne pobavilo vyhlasenie: mam cca 18rokov Very Happy
kedze sa ti paci viacero zbrani, tak sa skorej rozhliadni po skupinach v tvojom okoli, chod sa pozriet na nejaku akcu kde budu vystpovat, pripadne s nimi pokecaj a uvidis kde sa ti zapaci. Lebo serm, to nie je len o zbraniach, ale aj o tom, s akymi ludmi sermujes;)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Marián Aldaron Ďuriš
Tlčhuba


Založený: 07 Jan 2007
Príspevky: 123
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: Ne Jún 22, 2008 6:41 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

nuz ked zaskolujete jeho pridam sa ja tiez scem zacat od septembra a chcem robit lukostrelca (dufam ze vyda) a otyzka hodi sa k lukostrelcovi 1-rcuka mec???a zaveseny maly stit ??? a este otazka kde mi inde neodpovedali lebo boli priliz pohruzdeny do hadky ako je to s prilbami pre lukostrelcov??? (vobpred dakujem za odpovede a ak som nieco zle napisal thak prosim o normalne vysvetlenie a nie o udrbavanie si na rovnej ciare Wink dik)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Daniel Holeček - Triarius
Tlčhuba


Založený: 04 Aug 2006
Príspevky: 1013
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ne Jún 22, 2008 7:14 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Glaurung napísal:
nuz ked zaskolujete jeho pridam sa ja tiez scem zacat od septembra a chcem robit lukostrelca (dufam ze vyda) a otyzka hodi sa k lukostrelcovi 1-rcuka mec???a zaveseny maly stit ??? a este otazka kde mi inde neodpovedali lebo boli priliz pohruzdeny do hadky ako je to s prilbami pre lukostrelcov??? (vobpred dakujem za odpovede a ak som nieco zle napisal thak prosim o normalne vysvetlenie a nie o udrbavanie si na rovnej ciare Wink dik)


nech sa paci, tu mas na tuto temu debatu, tam sa dozvies alebo popytas, tu si OT... http://www.serm.sk/forum/viewtopic.php?t=888
_________________
Nón est victória sine évocátióne

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Marián Aldaron Ďuriš
Tlčhuba


Založený: 07 Jan 2007
Príspevky: 123
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: Ne Jún 22, 2008 9:10 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ok dakujem pokukam popytam Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Regrúti Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk