Obsah fóra serm.sk serm.sk
Fórum pre a o šermiaroch
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
Banner MarkOffice Markepee Serm.sk

sermovanie v zbroji- reakcie na video
Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalší
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Slamník
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Thailandyr
Tlčhuba


Založený: 18 Aug 2006
Príspevky: 165
Bydlisko: wild wild west

PríspevokZaslal: Št Nov 22, 2007 3:56 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

tu mate hanbu nad hanbu
toto musite videt
spravte si nazor
podla mna z nas vsetkych urobili idiotov
http://www.youtube.com/watch?v=LGv7_6TjuCY&feature=related
_________________
Ten co sermuje nieje vzdy sermiar, ale ten co zhadzuje cudzie usilie JE VZDY SVINA...

Najlepsi cas na trening je TERAZ!

A nakoniec moje oblubene: "I just keep getting better!" Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Ľubo Wassermann
Bežný tlachal


Založený: 07 Dec 2006
Príspevky: 88
Bydlisko: KE

PríspevokZaslal: Št Nov 22, 2007 4:01 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Shocked
Decko, ktore by drzalo v ruke mec prvy raz by sermovalo presne tak isto. Len sa ohanat a dakde toho druheho udriet
By ma zaujimalo dokedy sa rubu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miso
Tlčhuba


Založený: 02 Nov 2006
Príspevky: 791

PríspevokZaslal: Št Nov 22, 2007 4:12 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Lubo H.
kym ich mamicka nezavola na kinder pinguin
Very Happy
_________________
tuitio fidei et obsequium pauperum
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Alchy
Tlčhuba


Založený: 14 Sep 2006
Príspevky: 305
Bydlisko: Pozsony - Dévényújfalu - (BA)

PríspevokZaslal: Št Nov 22, 2007 8:51 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Thailandyr napísal:
tu mate hanbu nad hanbu .....


Ale páni, bolo by zaujímavé vidieť tohoto rúbača preukrutného proti našim školeným skoromajstrom. Oni sa totiž z vysoka vys..kašlú na všetky pravidlá a rúbu.

V šerme kordom mávajú niektorý takýto dokonca celkom úspech, pretože majú jedinú taktiku, zachytiť súperov útok a potom hroooozne udrieť na hlavu. Porazia ich iba tí fakt dobrý...
Myslím že boj s nimi by nebola až taká sranda....

No s týmito možno - možno ešte áno, ale s rusmi ... neviem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Ladislav Vyoral
Tlčhuba


Založený: 12 Jún 2007
Príspevky: 354
Bydlisko: Malenovice Morava

PríspevokZaslal: Št Nov 22, 2007 10:09 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Všem kritikům předchozího videa: Pořidte si pořádnou zbroj (stačí obdobná jakou užívali naši předkové a ne plechopapírové ojeby) a běžte si to někam na takový turnaj zkusit.
Potom kritizujte.
_________________
Jsem jako zrcadlo.
Smějte se a já se budu smát na vás. Mračte se a já se budu mračit též.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Milan Olaff Madlenák
Tlčhuba


Založený: 13 Jún 2006
Príspevky: 929
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Št Nov 22, 2007 10:13 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuno: Myslis, ze ked sa vratia, budu navysost spokojni s tym, kolko paradnych veci sa naucili???? Stretol som sa na bitke s Poliakmi, videl som ich medzi sebou... A objektivne, nevidim ziadne umenie na tom, zatlct toho druheho do zeme len preto, ze ma vystroj, ktora to znesie natolko, aby som ho skutocne nezabil...

Na druhej strane, podobnych klaunov som videl aj na SVK, takze si nemyslim, ze prave tito dvaja nam robia hanbu, spokojne mozem povedat, ze si ju robime sami...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Alchy
Tlčhuba


Založený: 14 Sep 2006
Príspevky: 305
Bydlisko: Pozsony - Dévényújfalu - (BA)

PríspevokZaslal: Št Nov 22, 2007 10:23 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Olaff napísal:
Kuno: Myslis, ze ked sa vratia, budu navysost spokojni s tym, kolko paradnych veci sa naucili????.....
.... hanbu, spokojne mozem povedat, ze si ju robime sami...


Myslím, že hlavný cieľ Kunovej odpovede bolo nie povedať, koľko sa naučím tlčením hlava - nehlava, ale naopak, koľko z toho majstrovstva alebo skoromajstrovstva našich diskutérov by pomohlo proti týmto tlčhlavom - nehlavom...

Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Ladislav Vyoral
Tlčhuba


Založený: 12 Jún 2007
Príspevky: 354
Bydlisko: Malenovice Morava

PríspevokZaslal: Št Nov 22, 2007 10:25 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Nechápu dostatečně přesně co jsi chtěl napsat.
Dodávám,jen že na tom videu to není o secvičených soubojích podle šermířských učebnic,předváděných scénicky pro diváka.
To tady ale mnozí zřejmě nechápou,proto jim doporučuji aby si to zkusili.
Pak změní názor.
_________________
Jsem jako zrcadlo.
Smějte se a já se budu smát na vás. Mračte se a já se budu mračit též.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Ladislav Vyoral
Tlčhuba


Založený: 12 Jún 2007
Príspevky: 354
Bydlisko: Malenovice Morava

PríspevokZaslal: Št Nov 22, 2007 10:27 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Alchy napísal:
Olaff napísal:
Kuno: Myslis, ze ked sa vratia, budu navysost spokojni s tym, kolko paradnych veci sa naucili????.....
.... hanbu, spokojne mozem povedat, ze si ju robime sami...


Myslím, že hlavný cieľ Kunovej odpovede bolo nie povedať, koľko sa naučím tlčením hlava - nehlava, ale naopak, koľko z toho majstrovstva alebo skoromajstrovstva našich diskutérov by pomohlo proti týmto tlčhlavom - nehlavom...

Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil



PŘESNĚ TAK. Dík.
_________________
Jsem jako zrcadlo.
Smějte se a já se budu smát na vás. Mračte se a já se budu mračit též.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Anton Kohutovič
Tlčhuba


Založený: 18 Okt 2006
Príspevky: 375
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št Nov 22, 2007 10:55 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuno: 99% (a asi este viac) vsetkych zocvicenych duelov nema nic so sermiaskymi ucebnicami. A opacne, ziadna (no dobre okrem meyera) ucebnica sermu nema nic spolocne so scenikov. Ucebnice popisuju boj. A popisuju ho v jeho pravej podstate, bez prikras. Teda ciel je zabit/porazit supera. Vsetky techniky su o praxi nie o technike. Spravna technika vzdy vyhra nad naturalizmom. (Teda ak ta neporazi od smiechu). Sadni si to auta a poraz v jazde napr. Alonsa. Jedoducho nie si dost technicky zrucny jazdec aby si ho porazil. Preto ak niekoho technika obmedzi a prehra kvoli tomu, nikdy techniku nezvladol. (technikou nemyslim len poradie pohybov, ale vsetko co k tomu patri: tempo, vzdialenost, sila, rychlost)
_________________
Stettner
Wer nach get hawen der darff ich kunst wenig fräwen.
Alle kunst haben leng und masse.
http://tsc.sk
http://forum.tsc.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Thailandyr
Tlčhuba


Založený: 18 Aug 2006
Príspevky: 165
Bydlisko: wild wild west

PríspevokZaslal: Št Nov 22, 2007 11:06 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

to ze z nas spravili idiotov som napisal z jednoducheho dovodu...
dobre - vzali si dlhy zelezny predmet a zabalili sa do plechu, lebo sa chceli pobit a vyblaznit a nechceli pri tom prist o zivot alebo zdravie. ale preco sa pri tom museli tak strasne podobat na... no neviem ako to nazvat - mali mece a zbroje, tak to museli byt sermiari Confused lenze hentaky kretenizmus si viem predstavit kludne aj s valcekom na cesto, alebo so zrolovanym uterakom.

trosku to prezenem, ale keby nepoznam napriklad box, a vidim ako nastupia do boxerskeho ringu dvaja borci v trenkach a s boxerskymi rukavicami, a zacnu baletit, tak si poviem ze box je riadna kktina a ze ti co to robia musia byt tepli alebo co.
urobil by som si jednoznacny nazor o boxe pred tym, nez by som vobec nejaky box videl.

ale to zas zachadza do nekonecnej debate o zlej reklame pre serm a o tom ako nerobit hanbu Rolling Eyes
_________________
Ten co sermuje nieje vzdy sermiar, ale ten co zhadzuje cudzie usilie JE VZDY SVINA...

Najlepsi cas na trening je TERAZ!

A nakoniec moje oblubene: "I just keep getting better!" Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Martin Tibenský
Tlčhuba


Založený: 14 Jún 2006
Príspevky: 137
Bydlisko: TA

PríspevokZaslal: Št Nov 22, 2007 11:26 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Hehe sa mi lubi jak sa tu formuje kolektívny duch ludí ktorí sa dokážu urážat, a pritom ide len o vyhrotenie bežne videných šermiarskych kusov.

Mno čo sa týka techník tak keď si niekto myslí že poriadne nadupaným povolom abo odšmykom niekoho zmätie, tak nie je o čom v rámci technického šermu hovoriť.

Dobrú nocku.
_________________
Keby si mlčal bol by si filozofom, keďže si prehovoril stal si sa volom.

www.tsc.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Ladislav Vyoral
Tlčhuba


Založený: 12 Jún 2007
Príspevky: 354
Bydlisko: Malenovice Morava

PríspevokZaslal: Pi Nov 23, 2007 12:20 am    Predmet: Odpovedať s citátom

PŘÁTELÉ proč si vztahujete to co jsem napsal někteří jako ůtok na sebe??
Já se jen snažím ctít zásadu,že pokud něco takovýmto způsobem jak se stalo zde kritizuji,MUSÍM TO UMĚT LÍP A HLAVNĚ MĚL BYCH TO PRAKTICKY DOKÁZAT!!!
Takže...na kterém videu Vás uvidím??? Very Happy
_________________
Jsem jako zrcadlo.
Smějte se a já se budu smát na vás. Mračte se a já se budu mračit též.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Alchy
Tlčhuba


Založený: 14 Sep 2006
Príspevky: 305
Bydlisko: Pozsony - Dévényújfalu - (BA)

PríspevokZaslal: Pi Nov 23, 2007 2:31 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuno napísal:
PŘÁTELÉ proč si vztahujete to co jsem napsal někteří jako ůtok na sebe??
Já se jen snažím ctít zásadu,že pokud něco takovýmto způsobem jak se stalo zde kritizuji,MUSÍM TO UMĚT LÍP A HLAVNĚ MĚL BYCH TO PRAKTICKY DOKÁZAT!!!
Takže...na kterém videu Vás uvidím??? Very Happy


Klinčekom po hlavičke Twisted Evil

Či hlavou po klinci?

Trafil si. Bingo.
nech žijú skoromajstri teoretici. Nie som toho priaznivec, ale skutočná mela nemá nič s spoločné s fechtbuchom. Pardon ale nemá.
Pamätaj pravidlo. Mnoho školených majstrov boja prehrá s bitkárom, lebo nevie, že ten sa už naplno bije. Premysli, múdry,ale ďalej študuj...


Naposledy upravil Alchy dňa Pi Nov 23, 2007 9:52 am, celkom upravené 2 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Alchy
Tlčhuba


Založený: 14 Sep 2006
Príspevky: 305
Bydlisko: Pozsony - Dévényújfalu - (BA)

PríspevokZaslal: Pi Nov 23, 2007 2:33 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Súhalím s tým, že robia s šermiarov idiotov..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Matej Biroš
Tlčhuba


Založený: 05 Nov 2006
Príspevky: 330
Bydlisko: Iglov

PríspevokZaslal: Pi Nov 23, 2007 6:59 am    Predmet: Odpovedať s citátom

takisto je blbost ze seci nadavaju an poliakov ze jak sa tlcu po hlavach, je vask nieco ucinnejsie ? nesmie sa vsak zabudnut ze oni sa prisli pobit, nie si zasermovat ...
_________________
Piroha
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Milan Olaff Madlenák
Tlčhuba


Založený: 13 Jún 2006
Príspevky: 929
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Pi Nov 23, 2007 7:50 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak inak...

Technika stoji nad naturalizmom, taka je realita. Mnoho skolenych majstrov v comkolvek moze prehrat s bitkarom. Dovod nie je ale v tom, ze su horsie pripraveni, dovod je v mentalite a psychike toho ktoreho z nich. Kym majster si je vedomy, ake skody je schopny napachat, ten druhy casto nie je, cim sa dostava do vyhody, kedze mu absolutne fuk, ci ta dolame alebo nie... A to je presne princip tohto zapasu, co bol tam - vyhrava nie technicky lepsi ci fyzicky pripraveny, vyhrava ten bezohladnejsi...

Stal som proti podobnym vymetencom a viem, coho su schopni. Kym sa nestanes bezohladnejsim, neprdnes si, pricom je fuk, ze si pripisujes ciste zasahy, tie nimi ani len neotrasu, co pri ostrej zbrani by pochopitelne boliny stav. Kedze su si vedomi toho, ze im to prd urobi, tak skratka po tebe pojdu, jedina sanca je byt vacsie hovado, ako su oni. A vacsim hovadom sa mozes stat aj vtedy, ked pouzijes nieco, co ma len naznak techniky...

Videli ste napriklad, ze by niekto z nich dvoch v tom videu napriklad bodol? Ja osobne nie. A pritom mam overene, ze ani to vymakane vybavenie, co maju obaja na sebe, bod neustoji, ak ho namieris na spravne miesto...

Kuno: Nevztahujem na seba nic z toho, co ti mutanti predvadzali, az na to, ze prave tito dvaja zo sermiarov hanbu nerobia, dokonca ani blbcov z nich nerobia. Hanbu ci blbca zo seba zvycajne robi kazdy sam. Ved si len vezmite napriklad mna, vsak Alchy? A co sa tyka videi, ci po com sa to furt zhanas, ak je prave video pre teba ukazatel, tak si nejake splas, az taky problem to nie je, toci kdekto kdeco... Pre mna osobne vsak video neznamena prave dokazovy material o kvalite sermu...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Alchy
Tlčhuba


Založený: 14 Sep 2006
Príspevky: 305
Bydlisko: Pozsony - Dévényújfalu - (BA)

PríspevokZaslal: Pi Nov 23, 2007 9:55 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Olaff napísal:
Tak inak...
...

Razz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Thailandyr
Tlčhuba


Založený: 18 Aug 2006
Príspevky: 165
Bydlisko: wild wild west

PríspevokZaslal: Pi Nov 23, 2007 11:01 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuno
ja sa podobnej zasady nedrzim
drzim sa skor toho, ze ked sermovat neviem tak nesermujem. mal som to stastie ze som par dobrych sermiarov videl ,tak mam predstavu ako serm vyzera. tot vse.
trapi ma len to, ze som si nejaky cas hovoril ze som sermiar ( a nejaky cas som hentake kretenizmy aj sam prevadzkoval - ale aby sa zas niekto neurazil, bolo to v mojej vlastnej rezii, lebo som nebol schopny inak sa naucit), a jedneho dna by som chcel sermovat znova.
a chcel by som byt na to hrdy. ale v tejto dobe je byt hrdy sermiar ako byt hrdy cigan - je pravda ze ich je par velmi slusnych a inteligentnych, co naozaj nieco dokazu, ale ich uspech je v spolocnosti prevalcovany kvantami luzrov, ktori nerobia nic.

racej skoncim, lebo uz som sem zas napisal nejak moc prispevkov. idem trenovat , howgh
_________________
Ten co sermuje nieje vzdy sermiar, ale ten co zhadzuje cudzie usilie JE VZDY SVINA...

Najlepsi cas na trening je TERAZ!

A nakoniec moje oblubene: "I just keep getting better!" Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Martin Fabian
Tlčhuba


Založený: 14 Jún 2006
Príspevky: 242
Bydlisko: bratislava

PríspevokZaslal: Pi Nov 23, 2007 11:29 am    Predmet: Odpovedať s citátom

priatelia, nikto z vas nikdy necvicil podla fechtbuchov:D

to je ako keby ste sa bavili, ci vyhra dlhorocny wing-tsun-ak alebo dedinsky bitkar, a pritom ani nevideli, leda tak poculi o wing-tsun-e (ktore, mimochodom funguje na rovnakych principoch ako kunst)

spominane video je sice smiesne, ale nikto z nas by sa inak nebil, natocte niekedy svoj vlastny vykon, a potom hodnodte, alebo nechajte hodnotit inych.

pre plechy je vymyslene harnischfechten, a to z rozumnych dovodov. co sa tyka kvality, nemoze sa porovnavat dnesna a vtedajsia.
_________________
http://sermiari.sk
Rozširujme šerm!
Nájdite nás na facebooku
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Slamník Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalší
Strana 1 z 4

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk