Obsah fóra serm.sk serm.sk
Fórum pre a o šermiaroch
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
Banner MarkOffice Markepee Serm.sk

Zachytávanie súperovho útoku.
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Škola Šermu
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
tarkil
Tlčhuba


Založený: 27 Sep 2006
Príspevky: 236
Bydlisko: bratislava

PríspevokZaslal: Št Máj 24, 2007 7:19 am    Predmet: Odpovedať s citátom

genyjus.m napísal:
takze cakat na citaciu z Wallersteina o plochom kryti, na citaciu z Grassiho'1569 (?) o novinke - kryti ostrim, alebo aspon na citaciu z nejakeho Rastelliho'1942 (?) o Grassim uz nemusime.

Benissime!


vies prave preto som sa chcel svami stretnut na cervenom... aspon par viet prehodit, lebo ja si napriklad myslim ze aj ta citacia co ju tu dal stettner dava viac za pravdu mne ako vam. (mozno to je prekladom) ale nehce sa mi tu us nic ktomuto pisat, aj tak by to nevypalilo tak ako chcem, racej uprednostnujem inu formu komunikacie, apropo wallerstein, ako chapes techniku versetzen? ale nie us nehcem sa tuna o tom bavit... asi poviem adminom neh to zmazu, a ak tak ti racej napisem ss Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Anton Kohutovič
Tlčhuba


Založený: 18 Okt 2006
Príspevky: 375
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št Máj 24, 2007 7:47 am    Predmet: Odpovedať s citátom

No jasne ze niektory to uz nasli. Ved uz kolko vam tvrdim, ze jedine zmienky o fleche su 2 stucky pri TESAKU. Ale co uz. A z tohoto vyvidit ze sa krylo naplocho je ako vyvodit z Meyera ze sa sekalo na plocho.
_________________
Stettner
Wer nach get hawen der darff ich kunst wenig fräwen.
Alle kunst haben leng und masse.
http://tsc.sk
http://forum.tsc.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
miso
Tlčhuba


Založený: 02 Nov 2006
Príspevky: 791

PríspevokZaslal: Št Máj 24, 2007 7:55 am    Predmet: Odpovedať s citátom

hm...to by ma zaujimalo,preco je to pre vas take dolezite mat prabdu
Twisted Evil
_________________
tuitio fidei et obsequium pauperum
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
He-man
Bežný tlachal


Založený: 18 Jún 2006
Príspevky: 93
Bydlisko: Praha2

PríspevokZaslal: Št Máj 24, 2007 8:31 am    Predmet: Odpovedať s citátom

stettner napísal:
No jasne ze niektory to uz nasli. Ved uz kolko vam tvrdim, ze jedine zmienky o fleche su 2 stucky pri TESAKU. Ale co uz. A z tohoto vyvidit ze sa krylo naplocho je ako vyvodit z Meyera ze sa sekalo na plocho.


Tak v prvom rade si chcel pisomnu zmienku o tom plochom kryti. Ja som povedal, ze kde si to mozes najst. Ty si mi na to odpovedal ze si si to prebehol a ze tam nic take nieje a uzavrel si to tym, ze je to len moje tvrdenie (inymi slovami ze to bol blud, resp. prazdne slova).
Nikde som nevidel prispevok, v ktorom by si sa snazil poopravit tento spomynany vyrok. Mozno si niekomu napisal SS, alebo nebol taky jednoznacny ako si myslis, alebo som ho trapne prehliadol, ale to je jedno.
Chcel si dokaz? mas ho (tak ako si ho pozadoval). Teraz zacnes tvrdit, ze na zaklade tejto zmienky nemozem vyvodit to, ze sa tak krylo! LOL
Co si cakal ? ze tam bude napisane. "mecom vyrkyvaj zasadne na plocho, ked tak neurobis, tak mec neber do ruky?" Ak ty majstri nieco povazovali za samozrejmost, tak to nepotrebovali pisat do Fechtbuchov (zvecsiny). Ale ak niekto prisiel s niecim novym (alebo zasadnym, pripadne ak nieco povazoval za podstatne a dolezite) tak to tam do knizocky zapisal. Nema to tu zmysel. Vidis co chces vidiet (koniec koncov aj ja. Kazdy z nas je svojim sposobom subjektivny).

Ale porovnavat techniky plochy kryt a plochy sek je trosku dost plytke. nakolko plochy kryt je minimalne teoreticky funkcna a ucinna technika, plochy sek je .... (nevhodne prirovnanie Wink ) (asi budes namietat, ze poznali aj ploche seky a ze je to tiez minimalne teoreticky funkcna technika....)

V kazdom pripade sermu zdar! Smile
_________________
Nikdy nerob inym, co nechces aby robili tebe
Razz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Thailandyr
Tlčhuba


Založený: 18 Aug 2006
Príspevky: 165
Bydlisko: wild wild west

PríspevokZaslal: Št Máj 24, 2007 8:53 am    Predmet: Odpovedať s citátom

ked uz sme pri tom:
1. kryt sa da naozaj vseliako, a aj plochy kryt funguje - to je pre mna dostatocny dokaz ze to nieje halucinacia, a asi boli ludia ktori tak kryli, aj ked zdaleka nie vsetci... myslim si Smile (ja si rad myslim)
2. aj sekat sa da na plocho, vcera som sa to akurat dozvedel, a nieje to ziadna halucinacia Smile ale nejdem tu pisat detaily, na fore to aj tak vzdy blbo vyznie
_________________
Ten co sermuje nieje vzdy sermiar, ale ten co zhadzuje cudzie usilie JE VZDY SVINA...

Najlepsi cas na trening je TERAZ!

A nakoniec moje oblubene: "I just keep getting better!" Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Anton Kohutovič
Tlčhuba


Založený: 18 Okt 2006
Príspevky: 375
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št Máj 24, 2007 8:53 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Od ziaciatku som tvrdil, ze pri meci tam nie je zmienka o fleche. Ze iba pri tesaku. Mozni si to len prehliadol.
Ja som videl "Vas" plochy kryt a o takom niecom tam naozaj nie je zmienka. Nikdy som netvdil, ze plochou sa nerobili akcie. A nepouzivala sa. To si snad este pamatate.
Plochy sek je predsa v Meyerovi popisany. Takze? Takisto pri hengen tam schytava sek na flechu. Ale nie je to plochy kryt. Takze? Ten plocho-otocny kryt nie je totiz dost rychly. 3 zornhawy zasebou nim iste nevykryjes.
Ale to na to podla mna dojde praxou.
_________________
Stettner
Wer nach get hawen der darff ich kunst wenig fräwen.
Alle kunst haben leng und masse.
http://tsc.sk
http://forum.tsc.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Thailandyr
Tlčhuba


Založený: 18 Aug 2006
Príspevky: 165
Bydlisko: wild wild west

PríspevokZaslal: Št Máj 24, 2007 8:56 am    Predmet: Odpovedať s citátom

stettner napísal:
Ten plocho-otocny kryt nie je totiz dost rychly. 3 zornhawy zasebou nim iste nevykryjes.
Ale to na to podla mna dojde praxou.

mozno si len nevidel spravnych ludi robit ho spravne Razz a prosim ta nepouzivaj "otocny"... vracia to zle spomienky Laughing
_________________
Ten co sermuje nieje vzdy sermiar, ale ten co zhadzuje cudzie usilie JE VZDY SVINA...

Najlepsi cas na trening je TERAZ!

A nakoniec moje oblubene: "I just keep getting better!" Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
He-man
Bežný tlachal


Založený: 18 Jún 2006
Príspevky: 93
Bydlisko: Praha2

PríspevokZaslal: Št Máj 24, 2007 9:03 am    Predmet: Odpovedať s citátom

nevismol som si, ze by si od zaciatku tvrdil ze plochy kryt je len pri tesakoch. ale to uz tazko zistime nakolko mudre hlavy vymazu diskusie ako plochy kryt a nechaju tu tie "dolezitejsie"!
Ak si to tvrdil tak sa z casti ospravedlnujem, ale v kazdom pripade ide o princip toho krytia, a ten sa da v pohode aplikovat na dlhy mec.
To ci to stihnes alebo nie, je na tebe a ty sa musis rozhodnut ako kryt - ci vobec budes krty a co budes robit dalej. Ak ti super pri sovjich (zlych-pomalych) sekoch nechava vela casu (pripadne ich seka moc predvidatelne) tak vobec nemusis kryt, zamerias sa na nejaku techniku do jeho tempa....ale to tebe pisat nemusim.

Vkazdom pripade sa z toho da usudit , ze sa krylo naplocho, tak ako sa da z mayera usudit, ze sa sekalo naplocho. (ak sa seklo viac ako 2x tak sa sekalo) Ja tiez netvrdim, ze sa nekrylo nijak inak. Ja len tvrdim to, ze sa krylo na plocho. Kazdy kryl ako chcel. Ale vyzera to tak, ze toto je skor debata na osobny pokec ako sa tu trapit na fore a vpisovat - vysvetlovat si tu veci, kto ma aku formicku priniest na pieskovisko....
_________________
Nikdy nerob inym, co nechces aby robili tebe
Razz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Anton Kohutovič
Tlčhuba


Založený: 18 Okt 2006
Príspevky: 375
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št Máj 24, 2007 9:05 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Inu i to som pisal, ze i mne obcas prileti sek na flechu. Ale netvrdim o sebe ze kryjem na plocho Very Happy. Ked ide o zivot tak sa clovek brani ako sa da.
_________________
Stettner
Wer nach get hawen der darff ich kunst wenig fräwen.
Alle kunst haben leng und masse.
http://tsc.sk
http://forum.tsc.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
He-man
Bežný tlachal


Založený: 18 Jún 2006
Príspevky: 93
Bydlisko: Praha2

PríspevokZaslal: Št Máj 24, 2007 9:08 am    Predmet: Odpovedať s citátom

presne tak.
skoda ze sme sa na CK nestretli. Kym som zistil, ze ktory si ty, tak sa uz ku tebe dostat nedalo, boli ste v strede toho davu (+-) (chcel som prehodit zopar slov). Mozno niekedy nabuduce (i ked ja mam zlu - velmi zlu pamet na tvare, takze zase mi chvilu potrva rozpoznavanie Smile
_________________
Nikdy nerob inym, co nechces aby robili tebe
Razz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
genyjus.m
Bežný tlachal


Založený: 30 Mar 2007
Príspevky: 54

PríspevokZaslal: Št Júl 12, 2007 2:26 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ja zdochnem... [url] http://www.thearma.org/Videos/Flats_&_Edges_3.mp4 [/url] john clements dosiel na povoly! Rolling Eyes a nazyva ich pravymi technikami dlheho meca Laughing valam sa po podlahe a asi mi praskne branica... fking lotta laugh Laughing Laughing Laughing
_________________
Even if you Meyer, you're still retarded...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Martin Janičina
Tlčhuba


Založený: 29 Okt 2006
Príspevky: 355

PríspevokZaslal: Pi Júl 13, 2007 7:42 am    Predmet: Odpovedať s citátom

A kde si tam videl povoly?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
genyjus.m
Bežný tlachal


Založený: 30 Mar 2007
Príspevky: 54

PríspevokZaslal: Pi Júl 13, 2007 10:15 am    Predmet: Odpovedať s citátom

od 1:01 tie prve dva kryty co su robene v rychlosti, nuz ono je to vpodstate bogen ako u leckuechnera. nie je tam (zbytocna) faza s hrotom dohora ako u kozu, ale mechanizmus suhlasi. ten na prevej strane je pomerne riskantne kryty blizko pri priecke a je dost vodorovny. a vidiet tu zakladny zadrhel povolu - predpoklad ze super seka tak, ze zleti z nastavenej sikmej plochy. nezleti, ked ma trochu miery (teda tito sekaju do seba prislabo, ale...).

spica, nahradili blbe staticke kryty na ostrie blbymi statickymi krytmi na flechu. Question
_________________
Even if you Meyer, you're still retarded...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Martin Janičina
Tlčhuba


Založený: 29 Okt 2006
Príspevky: 355

PríspevokZaslal: Pi Júl 13, 2007 4:36 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Toto s povolom ako ho uci magisterium nema nic spolocne. Pri povole sa napr. pri zornoch ide telom smerom k seku a nie od neho. Toto je len nejaké nastavenie plochy proti seku. Ale srandovne je aj to krytie lavej strany proti lavej nohe.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
genyjus.m
Bežný tlachal


Založený: 30 Mar 2007
Príspevky: 54

PríspevokZaslal: Pi Júl 13, 2007 5:45 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

holt nohy ma nacisto divne, neviem ako prisiel na ten posun ale smerom k utocnikovi to je...imo aj povol je predsa nastavenie meca s utokom az v druhom (pol)tempe. teda...bol. Question
_________________
Even if you Meyer, you're still retarded...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Martin Janičina
Tlčhuba


Založený: 29 Okt 2006
Príspevky: 355

PríspevokZaslal: So Júl 14, 2007 4:04 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

To je pravda, ale v tom co robi on chyba prave ten povol, teda povolenie vlastnej zbrane tlaku superovej cepele. on to len kryje.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Škola Šermu Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk